LOE JÄRELE: Tšehhi üllatas Hollandit, Belgia langetas tiitlikaitsjad (1)

Cristiano Ronaldo turniir on selleks korraks läbi. Foto: Scanpix / Thanassis Stavrakis / AP

Täna selgusid Taani ja Itaalia veerandfinaali vastased, kui Tšehhi alistas esmalt Hollandi 2:0 ning Belgia seejärel 1:0 Portugali.

Holland läbis alagrupi täiseduga ning oli favoriit Tšehhi vastu, kes kogus oma grupis neli punkti ning jäi Inglismaa ja Horvaatia järel kolmandaks. Alati favoriidid aga ei võida ja nii läks ka täna - Tšehhi pani kõik Hollandi käigud lukku ning võttis Tomaš Holeši ja Patrik Schicki teise poolaja väravatest 2:0 võidu. Holland jäi teise poolaja alguses ka vähemusse, kui Matthijs de Ligt teenis käega mängu eest punase kaardi.

Õhtuses põnevusmängus näitasid Belgia ja Portugal vägagi tasavägist mängu. Avapoolajal ei tekkinud kummalgi liialt võimalusi, kuni 42. minutini, mil Thorgan Hazard ilusa kauglöögi võrku lennutas. Teisel poolajal (eriti lõpuminutitel) läks kohtumine aga vägagi aktiivseks ning portugallased said parajalt võimalusi. Tiitlikaitsjate toetajate kahjuks polnud üritused aga täpsed või jäi neile ette Thibaut Courtois ja väravapost.