Luup peale | Andrejev naasis väravasoonele, aga niigi vigastustega hädas olev Legion kaotas kaks mängijat (0)

Tallinna Legioni ründaja Nikita Andrejev. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee (arhiiv)

Tallinna Legion teenis magusad võidupunktid, kui alistas Premium liiga 13. voorus võõrsil enne mängu samal pulgal olnud Narva Transi 3:0. Kõik väravad löödi teisel poolajal. Legion kerkis 17 punktiga neljandale kohale ja Trans jätkab 14 punktiga kuuendal positsioonil.

Esimesel poolajal kumbki meeskond võimalustega ei hiilanud ja väravavahtidel eriti palju tööd ei olnud. Parim väravavõimalus avapoolajal avanes Transi ründajal Gleb Pevtsovil, kes lõi mõne meetri kauguselt väravast mööda.

Teisel poolajal sai Legion oma mängu paremini käima ja asus 55. minutil 1:0 ette, kui nurgalöögi olukorras oli Transi karistusalas segadus, mille kasutas ära keskkaitsja Artjom Artjunin. Legioni nurgalöögi teenis ründaja Nikita Andrejev, kelle lähilöögi tõrjus Transi puurilukk Richard Aland. Andrejev suunas nurgalöögi esimesest postist edasi keskele, kus see põrkas Davlatmir Tabrezi jalast väravajoonele, aga Aland tegi suurepärase tõrje, ent esimesena oli jaol Artjunin, kes ei eksinud ja Legioni juhtima viis.

Legion sai pinged maha 71. minutil, kui Aleksandr Šapovalovi hea söödu järel pääses Alandiga silmitsi Andrejev, kes keerutas vasaku jalaga palli ristnurka. Kuus minutit hiljem tabas pall Transi karistusalas Kristi Marku kätt ja peakohtunik Grigori Ošomkov määras Legioni kasuks penalti, mille realiseeris Andrejev. Sellega oli mäng tehtud ja võidupunktid korjatud.

Kodumeeskonnal avanes enne lõpuvilet suurepärane võimalus lüüa auvärav, aga Pevtsovi löögi tõrjus Legioni väravavaht Ivans Baturins, misjärel klaaris väravajoonelt palli Nikolai Mašitšev. Legion lõi kolm väravat, Transil ei õnnestunud skoorida. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kreenholmi staadioni muruväljak

Jalgpalliliidu kodulehel on muruväljaku seisukorda hinnatud rahuldavaks ja see iseloomustas mängupilti. Muruväljak ei võimaldanud mängida kiiret ja voolavat jalgpalli, mida tõenäoliselt mõlemad meeskonnad oleksid soovinud, aga eelkõige Legion.

Deniss Belovi hoolealustel oli esimesel poolajal väga keeruline mängida kombineerivat jalgpalli, aga teisel poolajal olid nad olukorraga harjunud ja tulid sellega paremini toime kui võõrustajad. Teisel poolajal nägi rohkem kombineeritud rünnakuid ja väravavõimalusi. Esimesel poolajal olid ainult mõned löögiüritused ja need ohtlikuks ei kujunenud.

2. Legioni sunnitud vahetused

Legionil oli juba enne mängu vigastustega probleeme, sest koosseisu ei kuulunud Daniil Pankov, Aleksandr Volodin, Maksim Gussev ja Sander Puri, aga Transi vastu kaotati Kirill Nesterov ja Leonid Arhipov. Kusjuures mõlemad mängijad said süütus olukorras vigastada, mitte Transi mängija põhjustatud kontaktist. Nesterov tõmbas ilmselt mingi lihase jooksmise ajal ära ja vahetati välja juba 31. minutil. Hüppeliigest väänanud Arhipovi mäng lõppes 58. minutil.

3. Transi rünnak oli mannetu

Transi peatreener Igor Põvin usaldas algkoosseisu nii Gleb Pevtsovi kui Eduard Golovljovi, kes on tänavu löönud kahe peale kaheksa liigaväravat. Pevtsovil oli mõlemal poolajal üks võimalus, aga esimese puhul eksis ründaja ise ja teise puhul säras tõrjega Legioni väravavaht Ivans Baturins. Golovljov oli üpris nähtamatu ja vahetati teisel poolajal välja. Lisaks nägi Aleksandr Zakarljukat paremal äärel, mitte keskväljal või ründaja kohal, aga ka tema mäng oli mannetu.

Trans jäi tänavu alles kolmandat korda nullile ja seejuures teist korda Legioni vastu, sest selle paari esimene omavaheline mäng lõppes 7. aprillil Kalev-Fama staadionil 0:0 viigiga. Lisaks ei suutnud Trans skoorida 17. aprillil Sportland Arenal Tallinna Flora vastu, kui kaotati 0:5. Aga ülejäänud mängudes on Trans löönud vähemalt ühe värava, sealhulgas karikamängus Florale.

4. Mängu parim - Nikita Andrejev

Vahepeal rumalaid kaarte korjanud ja seetõttu mängudest eemale jäänud Legioni ründaja Nikita Andrejev säras seekord koguni kahe väravaga. Ta oli kogu aeg aktiivne ja põhjustas Transi kaitsjatele peavalu. Ta lõpetas oma väravapõua, mis oli kestnud ligi kuu aega, sest eelmine tabamus pärineb 20. aprillist, kui Andrejev skooris Tartu Tammeka vastu.

Ühtlasi möödus Andrejev väravalööjate edetabelis meeskonnakaaslasest Aleksandr Šapovalovist. Andrejev on tänavu löönud kuus ja Šapovalov viis liigaväravat.

Premium liiga väravalööjate edetabel: 1.-2. Zakaria Beglarišvili (10), 1.-2. Henri Anier (10), 3. Rauno Sappinen (7), 4.-5. Nikita Andrejev (6), 4.-5. Eduard Golovljov (6).