Luup peale | Flora oli jõuga oma võtmas, kuni lavale astus Purje (0)

Tallinna Kalevi ja Tallinna FC Flora kohtumine. Foto: Brit Maria Tael
Premium liiga 35. vooru avamängus oli Tallinna FC Flora võtmas jõuga järjekordseid võidupunkte, aga südilt võidelnud Kalevi meeskond arvas teisiti.

Suhteliselt sündmustevaeselt kulgenud esimesel kolmveerandtunnil sai Flora löögile mõned korrad, kuid erilist raskust need Kalevi väravasuul seisnud Maico Rimmelile ei valmistanud. Ühel juhul pidi mees siiski korralikuma tõrje tegema, kui kasti tagant andis tuld Flora tänane kapten Ken Kallaste. Puurilukk oli aga siiski kindel, tõrjudes palli kenasti posti kõrvalt.

Avapoolaja esimesel üleminutil välkus esimene punane kaart, kuid seda mitte platsil. Jürgen Henn oli kohtunikebrigaadi ja nende tegevusega rahulolematu, väljendades seda püsivalt ning häälekalt. Enne puhkepausile siirdumist otsustas tänast matši ohjanud Kevin Kaivoja mehe minema saata ning Flora pidi ülejäänud kohtumise mängima tavapäratult ehk peatreenerita.

Teisel poolajal hakkas Flora rünank rohkem ilmet võtma ning momente tuli ridamisi. Endiselt oli siiski kas meestel sihik natukene paigast ära või püsis Rimmel kaljukindlana postide vahel. 74. minutil tõi Flora platsile keskväljamaestro Konstantin Vassiljevi ning mõned minutid hiljem oli just tema see, kelle nurgalöögi Ken Kallaste peaga võrku kihutas, viies omad juhtima - 0:1.

Mänguaega oli järel 10 minuti jagu, kuid Kalevit see ei heidutanud. Viik löödi majja suhteliselt kiirelt, kui 85. minutil pikendas rünnakule lülitatud Kaspar Laur peaga Maico Rimmeli poolt antud pikka palli. Selle noppis Ats Purje, kes kindlalt värava suunas purjetades selle ka külmavereliselt värava allanurka lõi, tuues niimoodi omad lõpuminutiteks mängu tagasi - 1:1.

Järelejäänud aja jooksul surus Flora aktiivselt, kuid Kalevi väravalukku rohkem murda ei suudetud ning platsilt lahkuti pead norus. Hiljuti lõppeva hooaja suhtes kurvastust avaldanud Kalevi meestel oli põhjust juubeldamiseks, sest olenemata sellest, et tabelis on kõik nende jaoks selge, oli väljavõideldud viigipunkt vägagi magusa maitsega. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kalev sai üle nelja aasta Floralt punkte

Viimati lahkus Tallinna FC Flora mängust Tallinna JK Kaleviga võitu saamata 30. septembril 2018. aastal. Toona tõdes Flora meeskond hooaja lõppedes, et see oli üks mängudest, mille tõttu aasta varem võidetud tiitel kaitsmata jäi. Kuigi tänase kohtumise eel olid meeskondade tabelikohad selleks hooajaks kenasti paigas, oli Flora soov endiselt sama, mis neile omane on: lahkuda igast matšist võitjana. Täna oldi sellele lähedal, aga soovitud ülesanne jäi siiski täitmata. Üleüldiselt paranes Kalev sellel aastal pea iga Flora vastu peetud mänguga. Märtsis teenitud 1:7 kaotusele järgnesid allajäämised skooridega 2:4 ja 0:2, kuid tänase 1:1 viigiga näidati, et ka neid ei tasu kellelgi alahinnata ning võimelised ollakse kõigeks.

2. Ats Purje vinge sügis

Tallinna Kalevi kogenuim mängumees on hiljuti tõusnud märkimisväärsesse hoogu, olles virutanud tabamusi nii Tartu Tammeka, Tallinna JK Legioni, FC Kuressaare kui ka nüüd FC Flora vastu. Viimased kaks on olnud eriti tähtsad, sest just nendes mängudes löödud lõpuminutite väravad on aidanud Kalevil kõnealustest kohtumistest midagi kaasa võtta. Hiljuti ka Soccernet.ee parimate vanameistrite sekka valitud Purje lausus mängu järel, et sügiseti läheb tal hästi ning mootor töötab just siis kõige paremini. Järgmine kohtumine on Kalevil Nõmme Kaljuga ning viimaste vastu pole Purje veel sellel hooajal skoori teinud. Vaikus enne tormi?

Jürgen Henn eemaldati mängust. Foto: Brit Mria Tael

3. Jürgen Henni punane kaart

Kohtumise üheks enim kõneainet pakkunud momendiks oli FC Flora peatreeneri Jürgen Henni punane kaart ja sellega kaasnenud eemaldamine avapoolaja lõpus. Viiendat hooaega Florat tüüriva mehe jaoks oli tegu karjääri jooksul esimese säärase juhtumiga. Korjatud kaart tähendab, et Hennil tuleb vahele jätta põhimõtteline derbi ja ühtlasi Premium liiga viimase vooru kohtumine Tallinna FCI Levadia vastu. Saab olema põnev näha, kuidas läheb Flora meeskonnal kõnealune kohtumine tekkinud olukorras.

4. Mängu parim - Kaspar Laur

Kalevi poolelt tasub esile tuua ka eelmainitud Maico Rimmelit ja Ats Purjet, kuid Kaspar Laur oli samuti mees, kes tänases kohtumises väga kindlalt tegutses nii kaitses kui ka rünnakul. Tema pikendusest sai jätku meeskonna viigivärav ning juba mõned minutid hiljem säras ta algsel positsioonil ehk kaitses, blokeerides väravajoone lähistel Rimmelist juba möödasuundunud pealelöögi.