Luup peale | Jakovlevi neli väravasöötu ja Purje kaabutrikk vedasid Kalevi suure võiduni Transi üle (galerii!) (1)

Transi kaitsjad ei suutnud Ioan Jakovlevi pidurdada. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Tallinna Kalev oli löönud enne tänast sel Premium liiga hooajal kõige vähem väravaid (keskmiselt mängu kohta 0,8), aga sahistas nüüd Narva Transi võrku viis korda ja võitis 5:2. Kohtumise kangelasteks kerkisid neli resultatiivset söötu andnud Ioan Jakovlev ja kübaratriki teinud Ats Purje.

Avapoolajal läks Kalev kaks korda juhtima, aga mõlemal korral tuli Trans kaotusseisust välja. Teisel kolmveerandtunnil lõid sinisärgid kolm vastuseta väravat.

Kaheksandal kohal paiknev Kalev suurendas oma otse püsimajäämise šansse ning edestab nüüd Tallinna Legionit viie ja Pärnu Vaprust seitsme punktiga. Trans jätkab kuuendal tabelireal.

Skoor avati täna juba neljandal minutil, kui Deniss Taraduda andis ebatäpse tagasisöödu, milleni jõudis enne Bi Sehi Elysee Iried vastane Ioan Jakovlev. Irie ei hakanud enne karistusala joont selja tagant viimase lootuse viga tegema ja omasid varakult vähemusse jätma, mistõttu Jakovlev sai sööta Purjele, kes veeretas palli tühja väravasse - 1:0!

Juba neli minutit hiljem Trans viigistas. Deniss Dedetško löök tabas karistusalas Reinhard Reimaa kätt. Kohtunik Tanel Üprus andis Reimaale kollase ja määras penalti, mis tundus karm otsus, kuna käsi oli keha juures. Dedetško realiseeris penalti ise, lüües enda poolt vaadates paremale alla nurka, ning tähistas Ukraina lipuga. Stiven Raider sai löögile käe vahele, kuid enamat ei suutnud - 1:1!

Kalev läks uuesti juhtima 27. minutil. Purje võttis surve all rinnaga kõrge söödu omaks ja jätkas Jakovlevile, kes tsenderdas tagumise posti juurde. Vadim Mihhailovi pealöök oleks ka otse sisse läinud, aga Purje jõudis õigeks ajaks väravajoonele ja koksas igaks juhuks ise palli võrku, võttes Mihhailovilt tabamuse enda nimele - 2:1!

Teist korda viigistas Trans 43. minutil pärast head söödumängu. Dedetško, Volodõmõr Prõjomovi ja Kevin Aloe söötude järel sooritas Nikita Mihhailov lähilöögi, mille Raider tõrjus, kuid jätkupalli lükkas Jevgeni Demidov võrku - 2:2!

52. minutil jõudis Foday Trawalli ja Purje söötude järel pall Jakovlevini, kes konksutas karistusalas Taraduda pikali ning andis söödu Tristan Toomas Teevälile. Viimase löök ei tulnud hästi välja, kuid pettis Aleksei Matrossovi valesse suunda ja veeres võrku - 3:2!

64. minutil vedas Jakovlev palli oma väljakupoolelt Transi karistusalasse, kus möödus Dedetškost nagu postist ning tõstis mänguvahendi Purje pea peale. Purje lähedalt sooritatud tugev pealöök põrkas Matrossovi alt väravasse - 4:2!

Kalevi peatreenerid Aivar Anniste ja Daniel Meijel said rõõmustada. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Lõppseisu vormistas 74. minutil ühe puutega vahetusmees Hannes Anier. Eeltöö tegi loomulikult Jakovlev, kes möödus enne söödu andmist jälle Dedetškost - 5:2! Viis minutit varem vahetas Jakovlev väljaku ääres putsad ära.

Tähelepanekuid mängust:

1. Nesterovski tabas tähtsal hetkel posti

63. minutil oli Transil oivaline võimalus kolmandat korda viigistada ja kõik võinuks minna teisiti, aga pall käis postis ja oli juba järgmisel minutil uuesti narvalaste endi väravas.

Posti tabas oma 401. Premium liiga mängus lähedalt Roman Nesterovski, kui Raider oli tõrjunud Cem Feleki tugeva kauglöögi lahtiselt värava ette.

2. Kolm debüüti, neist üks resultatiivne

Kolm mängijat tegid täna oma hooaja debüüdi uue koduklubi särgis. Kõige edukam nendest oli Teeväli, kes naasis FC Kuressaarest Kalevisse laenule ning pääses kohe põhikoosseisu. Teeväli sai kirja kohtumise võiduvärava, mis oli tema jaoks Premium liigas karjääri esimene tabamus.

Transi särgis debüteeris Felek, kes sekkus vahetusest 33. minutil, kui Oleg Gonsevitš ei suutnud jätkata. Felek lõi samuti palli väravasse (68. minutil), aga oli seda tehes selges suluseisus, mistõttu tema tabamus ei lugenud.

Transi debütandid Aleksandr Kulinitš ja Cem Felek. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

71. minutil pääses esmakordselt Transi eest platsile narvalaste kõige värskem täiendus Aleksandr Kulinitš. Kaitsjana tuntud Kulinitš teguses täna vasakul ääreründes.

3. Pealtvaataja jooksis väljakule

Kohtumist jälgis Kadrioru staadionil 334 pealtvaatajat, kellest üks otsustas väljakule joosta, kui käimas oli kolmest üleminutist teine ja Felek valmistus karistuslöögi toimetamiseks.

Halli pusa ja mustade pükstega pealtvaataja etteaste kestis vaid kümmekond sekundit, kuna ta põgenes pärast kiiret platsijooksu eemale. Hiljem saadi ta turvatöötaja poolt kätte.

4. Mängu parim - Ioan Jakovlev

Jakovlev lustis vasakul äärel, andes neljale väravale viimase ja ühele eelviimase söödu. Tal on nüüd tänavu Premium liigas kirjas 11 resultatiivset söötu, mida on rohkem kui kellelgi teisel. Lähim jälitaja on selles arvestuses Mark Oliver Roosnupp (Levadia) 8 tulemusliku sööduga.

Transi põhiparemkaitsja Martin Käos sai eile treeningul vigastada ning teda täna asendanud 17-aastane Oleg Gonsevitš lahkus mingi vaevuse tõttu platsilt juba avapoolajal, misjärel liikus Jakovlevi-poolseks äärekaitsjaks Artjom Škinjov. Teisel poolajal, kui Kalev oli eduseisus ja narvalased võtsid riske, jäi Jakovlevile äärele palju ruumi. Seda kõike kasutas ta edukalt ära.

30. juulil kell 19.30 Kadrioru staadionil

JK Tallinna Kalev - JK Narva Trans  5:2 (2:2)
4., 27., 64. Ats Purje, 52. Tristan Toomas Teeväli, 74. Hannes Anier - 8. pen. Deniss Dedetško, 43. Jevgeni Demidov

Väravasöödud: 4., 52., 64., 74. Ioan Jakovlev, 27. Vadim Mihhailov - 8. x, 43. Nikita Mihhailov
Hoiatused: 7. Reinhard Reimaa, 67. Vadim Mihhailov - 43. Volodõmõr Prõjomov, 45. Bi Sehi Elysee Irie, 83. Kevin Aloe
Mänguolud: +18, pilves ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras