Luup peale | Jälle kohutavalt alustanud Paide kaotas Transi vastu mängu ning kolm keskkaitsjat (galerii!) (0)

Leonardo Rolon (ees) lõi 71. minutil värava, mis tõi vähemuses mänginud Transile võidu. Foto: Liisi Troska / Jalgpall.ee

Mida lähemale jõuab hooaja lõpp, seda raskemaks läheb Paide Linnameeskonnal. Vast on okei sedasi öelda, sest Premium liiga järelepeetud 23. voorus alistuti 2:3 Narva Transile, kusjuures piirilinlased mängisid viimased 30 minutit kümnekesi.

Nii nagu eelmises omavahelises mängus, mis toimus juuli alguses, läks Trans ka seekord 2:0 juhtima. Avavärav sündis juba kuuendal minutil, kui Sergo Kuhhianidze lõikas vahelt Joseph Saliste kehva söödu, mängis väravavahist mööda ja lõi terava nurga alt ära. Väravajoonele tõtanud Saliste jõudis küll pallile jala vahele panna, kuid sellest polnud kasu – 1:0 Transile!

Kuhhianidze duubeldas eduseisu 31. minutil. Milan Delevici küljest lahti rabelenud ja eest ära lidunud grusiin jõudis pallini, mille saatis liini taha tema rahvuskaaslane Zakaria Beglarišvili. Ründaja võttis karistusala ääres hoo maha ja veeretas palli parema posti kõrvale – 2:0!

Paide lõi kõigest kolm minutit hiljem ühe tagasi, kui Abdoulie Ceesay söötis vasakult äärelt värava ette Dimitri Jepihhinile, kes tekitas endale ruumi ja lõi vasakusse alanurka – vaheajaks 2:1 Transile!

Paide alustas teist poolaega väga hästi, surus oma mängu peale ja seadis jalule viigi, kui Transi keskkaitsja Kelsey Egwu suunas 59. minutil Robi Saarma tsenderduse kogemata enda võrku – 2:2! Minut hiljem võttis Transi ääreründaja Pierre Kabore rumala teise kollase kaardi – Trans jäi vähemusse.

Initsiatiiv püsis Paide käes ning tundus, et Transil pole enam midagi teha ... Kuid tunded võivad osutuda petlikuks, teatas Leonardo Rolon, kes teenis 70. minutil Beglarišvili imelise läbisöödu järel penalti! Ise palli taha astunud argentiinlane naelutas selle vasakusse alanurka – 3:2 Transile!

Kui Trans mängis juuli alguses 2:0 eduseisu maha ja mäng jäi viiki, siis nüüd kestsid mehed Narvast lõpuni. Tasuks võimas võit, mis süstib neisse pühapäeva eel kõvasti enesekindlust. Teadupärast kohtuvad samad meeskonnad 29. septembril Narvas, kell 17.00 algavat matši näitab otsepildis Soccernet TV.

Paide jaoks pole suures pildis katki midagi, sest Tallinna FC Flora kaotas samal ajal Nõmme Kaljule – Paidet lahutab esikolmikust jätkuvalt kaks punkti. Trans on Paide järel viies, kahe meeskonna vahe on 18 punkti. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Ivan Stojkovicil jagub mõtteainet. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

1. Paide algused on jätkuvalt kohutavad

Paidel on sel hooajal olnud raskusi mängude algustega. Selle kohtumise eel oli nende väravate vahe esimese 30 minuti jooksul 16:16, nüüd on see 16:17. Oleks Kuhhianidze löönud pool minutit varem, oleks väravate vahe lausa 16:18. Võrdluseks: liiga halvim alustaja on Nõmme United, kelle esimese poole tunni väravate vahe on 3:19. Paide on halvemuselt teine alustaja ...

Väga raske on öelda, miks Paide alustab nigelalt. Sel korral ehitas esimese värava Saliste, kes andis totra valesöödu, teise värava puhul jäi hätta Delevic. Võib spekuleerida, et kehvade alguste taga on halb häälestatus, varasemate mängude pealt kujunenud hirm või hoopis ebaõnn. Täpset vastust teab vaid meeskond ise.

Äkki peaks selle mängu kontekstis vaatama otsa peatreenerile Ivan Stojkovicile – kas Transi vastu peab ikka mängima kõrge liiniga, kui keskkaitsjad ei suuda takistada Kuhhianidzet, kui too spurdib liini taha? Midagi on selle meeskonnaga valesti, aga mis, ei tea.

Igatahes on Stojkovicil ja tema treeneritetiimil omajagu peamurdmist, sest viimased kolm mängu on alanud krahhiga. Tallinna Kalevi vastu jäädi 27. minutiks 0:3 kaotusseisu ning kaotati 2:3. Kuressaaret võideti küll 4:3 ning mindi varakult juhtima, ent oldi 17. minutiks maas 1:3. Ja nüüd variseti Transi vastu.

Milan Delevic teenis kaks kollast kaarti. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

2. Kes mängib pühapäeval Paidel keskkaitses?

Lisaks on Stojkovicil omajagu peamurdmist kaitseliini osas, sest järgmise mängu peavad mängukeelu tõttu vahele jätma keskkaitsjad Nikita Baranov, Gerdo Juhkam ja Delevic. Baranov sai teise poolaja algfaasis oma hooaja neljanda kollase, kui võttis maha Kuhhianidze. Selles olukorras pole kaitsjale ette heita midagi, sest kui ta poleks viga teinud, oleks Kuhhianidze pääsenud Jarjuga silmitsi. Küll aga tekitasid küsimusi teiste keskkaitsjate kaardid.

Avapoolajal esimese kollase saanud Delevici mäng lõppes 90+2. minutil, kui ta libistas Transi karistusalas palli peale, kuid tabas hoopis Kelsey Egwu jalga ning sai selle eest teise kollase.

Kui Delevicist võib veel aru saada, sest ta oli mängus sees ja võitles, siis Juhkami kaart oli küll rumaluse tipp. Pingil istunud mees ei suutnud suud kinni hoida, mistõttu andis kohtunik Rasmus Maalinn talle otse punase ja saatis ta riietusruumi.

Paidel pole pühapäevase kohtumise eel ühtegi loomupärast keskkaitsjat, kes oleks sel hooajal stabiilselt esinduses mänginud. Tänavu on korra väljakule pääsenud Robin Kane, kes liitus Paidega talvel Lazio noortesüsteemist. Lisaks talle võivad keskkaitses mängida äärekaitsjad Michael Lilander, Saliste ja Hindrek Ojamaa. Kui võtta inspiratsiooni duubelmeeskonnalt, siis võiks ju Mihkel Aksalu ka keskkaitsese panna ... Okei, see oli rumal nali.

Igatahes saab olema põnev näha, mida Stojkovic välja mõtleb ning kuidas meeskond Kalev-Fama kunstmurul hakkama saab.

3. Mängu parim - Sergo Kuhhianidze

Kui ründaja lööb 3:2 võidumängus kaks väravat, on loogiline, et ta on mängu parim. Mõlemad väravad sündisid suuresti tänu tema töökusele: esimese värava puhul võitis ta palli, teise puhul rabeles Delevicist lahti ja jooksis talt eest ära. 25-aastane grusiin on sel liigahooajal löönud 11 väravat.

25. septembril kell 17.00 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond - JK Narva Trans 2:3 (1:2)
34. Dimitri Jepihhin, 59. ov. Kelsey Egwu - 6., 31. Sergo Kuhhianidze, 71. pen. Leonardo Rolon

Väravasöödud: 34. Abdoulie Ceesay, 59. Robi Saarma - 6. x, 31. Zakaria Beglarišvili, 71. x
Hoiatused: 35., 90+2. Milan Delevic, 52. Nikita Baranov, 70. Ebrima Jarju, 84. Mohammed Suso - 15., 60. Pierre Kabore, 43. German Šlein, 49. Artjom Škinjov
Eemaldamised: 84. Gerdo Juhkam (pingilt), 90+2. Milan Delevic - 60. Pierre Kabore
Mänguolud: +18, pilves tuuline ilm, muruväljak heas seisukorras