Luup peale | Järjekordne kaotus Florale asetas Paide lõppmängu eel sundseisu (0)

FC Flora ääreründaja Henrik Ojamaa (paremal) ja Paide Linnameeskonna edurivimees Kristofer Piht. Foto: Katariina Peetson

Nädala eest A. Le Coq Arenal FCI Levadiast 2:1 jagu saanud Paide Linnameeskond tegi teist pühapäeva järjest Eesti tippmeeskonna vastu korraliku esituse, aga jäi täna punktideta. FC Flora kvaliteet oli jälle veidi parem ja jälle võttis Flora üheväravalise võidu. Seekord skooriga 1:0.

Neljast tänavusest Premium liiga mängust Paidega võitis Flora kolm, lisaks üks 0:0 viik. Paide ainuke meistrivõistlustel Flora üle saavutatud võit pärineb jätkuvalt 2015. aasta viimasest voorust, kui tiitli kindlustanud vastane kasutas mitmeid varumehi.

Võit oleks Paidele täna väga ära kulunud, sest tähendanuks, et nädala pärast peetavas matšis Nõmme Kaljuga rahuldanuks neid ka viik. Nüüd on aga seis see, et pronksmedali võitmiseks peab Paide nädala pärast Kaljust jagu saama. Tõsi, teatud võimalused säiliksid ka viigi puhul, aga need oleks selgelt teoreetilised.

Kohtumise esimene terav moment sündis 7. minutil, kui Danil Kuraksini väga hea äärevahetus vabastas vasakul Henrik Ojamaa, kes lõikas keskele ja lõi tagumisest postist napilt mööda. 22. minutil sai Flora samale postile pihta, kui lühikeselt lahti mängitud karistuslöögi järel tulistas 20 meetrilt Konstantin Vassiljev. Postist põrkas pall üle otsajoone.

Paide esimese poolaja parim periood jäi vahemikku 25.-30. minut. Esmalt teeniti paremalt äärelt karistuslöök ning madal tsenderdus penaltipunkti kanti leidis üles Abdul Razak Yusifi, kelle löögi aga Markus Soomets blokeeris. 28. minutil küsis Joseph Saliste Paidele penaltit, mida kohtunik Karl Koppel põhjendatult ei andnud. Minut hiljem pääses trahvikastist löögile Kristofer Piht, aga Flora kaitsjad blokeerisid said jala vahele.

Poolaja lõpp kuulus aga taas Florale, kes teenis mitu kornerit ning sundis Ebrima Jarju ka kahel puhul tõrjetööle. 43. minutil püüdis gambialane Markus Soometsa kauglöögi. Minut hiljem aga klaaris ära Yusifi tekitatud jama. Nimelt kinkis keskkaitsja libastumine Florale kaks-üks ülekaalurünnaku ning Vassiljevi sööt leidis Rauno Alliku, kes mängis end juba Jarjust mööda, aga väravavaht suutis käe välja sirutada ja palli peale panna.

Teist poolaega alustas paremini Paide. 53. minutil tõrjus Karl-Romet Nõmm jalgadega Yusifi pealöögi ning kuus minutit hiljem andis kaugelt tuld Foday Darboe. Nõmm püüdmisega ei riskeerinud, vaid tõrjus palli üle otsajoone. Nurgalöögi järgses saginas nõudis Paide penaltit, aga kordused näitasid, et Vladislav Kreida mängis palli õla, mitte käega.

Flora pidi seejärel tegema sunnitud vahetuse, sest Yusifi peadpidi kokku põrganud Markkus Seppik jätkata ei saanud. Kuna keskkaitsjaid Floral pingilt võtta polnud, langes esimest korda Flora eest platsil olnud 17-aastase Mihhail Kolobovi keskkaitsepartneriks Kreida, kelle koha keskväljal hõivas vahetusest sekkunud Markus Poom.

67. minutil tabas Flora teist korda posti, kui Ojamaa murdis vasakult äärelt karistusalasse ja andis värava eest läbi madala tsenderduse. Nurk oli Allikul terav ja olukord pigem keeruline, aga ründaja oli selgelt pettunud, et tabas posti.

74. minutil aga Flora juhtvärava kätte sai, kui õhuvõitluse järel lahtiseks jäänud palli rammis üheksalt meetrilt võrku Poom. Värav sündis hea meeskondliku rünnaku tulemusel. Karistusalast leiti sööduga Alliku, kes palli kenasti kattis ja mängis selle siis äärele Ken Kallastele, kes suunas tsenderduse tagumisse posti Kuraksini peale. Õhuduelli Kuraksin ei võitnud, aga pall jõudis valveta jäetud Poomini, kes Paide kaotusseisu jättis.

Paide vastus polnud momentaalne, vaid lõpuspurdi käivitamine võttis aega. Aga ärevust Flora kastis lõpus ikkagi tekitati. Esmalt murdis 84. minutil karistusalasse Piht, ent Kolobov suutis ohu viimasel hetkel likvideerida. 90+4. minutil jõuti ka pealelöögini, kui Edgar Turi söödu järel sattus Yusif terava nurga alt silmitsi Nõmmega. Löök oli õrn ja Flora väravavaht tõrjus. Lahtist palli proovis Yusif tabada käärlöögiga, aga ebaõnnestunult. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Mis esitus Paidele peeglist vastu vaatab?

Nädala eest sai Paide 2:1 jagu Levadiast mängus, kus mängupilt ja võtmesündmused kooskõlas polnud. Paide valitses esimest poolaega, mis lõppes 0:0 viigiga. Teine poolaeg kuulus Levadiale, aga Paide lõi selle alguses ja lõpus oma vähestest momentidest väravad, mille toel saadi võit kirja. Esituse kallal võis nuriseda, tulemus oli aga suurepärane.

Täna olid asjad vastupidi. Tulemuseks kaotus, mis tähendab automaatselt pettumust. Samas Paide esitus Flora vastu oli Levadia-mänguga võrreldes ühtlasem ja hoolikam. Parem, noh. Aga punkte selle eest tasuks ei saadud ning hinges valitseb rahulolu asemel kahetsus. Jalgpall on lihtsalt niivõrd suure variatsiooniga mäng, kus esitus ja tulemus päris sageli vastuollu satuvad.

2. Flora keskkaitses valitseb laatsaret

Flora lõpetas kohtumise keskkaitsepaariga Mihhail Kolobov – Vladislav Kreida. Esimene neist on suvel Tallinna Legionist saabunud 17-aastane noormees, kelle jaoks oli tegu tema Flora-debüüdiga, teine on ameti poolest teatavasti keskpoolkaitsja. Aga võib vabalt juhtuda, et samad mehed rivistuvad üles ka 35. vooru mänguks Tallinna Kaleviga, sest Flora keskkaitses lokkab laatsaret.

Marco Lukka on teatavasti juba pikemat aega vigastusega väljas ja sunnitud kohtumisi tribüünilt vaatama. Kahe nädala eest peetud mängus Nõmme Kaljuga sai trauma koondislane Henrik Pürg, kes pole veel meeskonna juurde naasnud. Eelmisel nädala Kuressaare vastu põhikoosseisu kuulunud Marko Lipp sai vigastada trennis.

Tänast mängu Kolobovi kõrval alustanud Markkus Seppik küsis veidi pärast Abdul Razak Yusifiga pead pidi kokkupõrkamist vahetust, mis asetab tema mänguvalmiduse kohale selge küsimärgi, sest tegu võib olla peapõrutusega. Kui Pürg, Lipp, Lukka ja Seppik nädala pärast mängida ei saa, alustavadki Kalevi vastu Kolobov ja Kreida.

3. Mängu parim – Vladislav Kreida

Flora oli taas Paidest veidi parem ja sai napi võidu. Nagu tippmeeskondade omavahelistes mängudes ikka, otsustavad kohtumise saatuse detailid, mis omakorda määravad ära klassi. Pisiasjade paremini ja täpsemalt tegemine näitabki klassi.

Flora ridades torkas nendega täna kõige enam silma Kreida, kes sai lisaks muudele olulistele asjadele kenasti hakkama ka positsioonivahetusega teise poolaja keskel, mängides viimased pool tundi keskkaitsjana. Kaks nädalat tagasi Kalju vastu mängis Kreida halvasti, vahetati 60. minutil välja ja sai mängu järel peatreeneri käest kriitikat. Poolkaitsja reaktsioon juhtunule on olnud tugev – head esitused Kuressaare ja Paide vastu näitavad, et tema klass pole kadunud.