Luup peale | Kabuhirmus Levadia ei suutnud Kaljut lahti muukida (vaata galeriid!) (2)

Premium liiga 12. vooru esimeses kohtumises tegid FCI Levadia ja Nõmme Kalju A. Le Coq Arenal 757 pealtvaataja ees väravateta viigi. Laias laastus võrdsele avapoolajale järgnes Levadia ülekaalu all kulgenud teine, aga Kaljut lahti muukida neil ei õnnestunud. Kaugel polnud ka kaotus.

Kalju peatreeneri kohusetäitja Roman Kožuhhovski saatis meeskonna platsile samasuguse 4-1-3-2 asetusega, mille toel saavutati 9. voorus Levadia üle meeskonnale eduka restardi teinud 2:1 võit. Nagu toonagi, suruti Levadiat kõrget, et vastane ei saaks kaitses söödumängu üles võtta. Esimesel poolajal täitis plaan oma eesmärgi, sest Kalju suutis vastast kontrollida.

Teisel aga Kalju väsis ning mänguohjad kandusid üle Levadiale, kellel avanesid ka mõned head võimalused, mis jäid aga realiseerimata. Lõpuvile fikseeritud viik sobis selgelt rohkem Kaljule, kes on pärast peatreeneri vahetust endiselt löömata. Levadia enesekindlust 0:0 aga vaevalt ülearu palju turgutas, sest eelmiste mängude nähvakatega saadud haavu ravinuks vaid võit. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Levadia kabuhirm

Mängu-eelses retoorikas võis Levadia küll väljendada enesekindlust ja rahulikkust, aga väljendatud seisukohad jäid tegudega täitmata. Levadia mängijate pallipuudetest ning tegutsemisest standardolukordade kaitsmisel kumas läbi närvilisus ja kartus eksida. Levadia ametiisikute kehakeel olid ärevusest tiine.

Peatreener Aleksandar Rogici tavapärane juhendamisstiil pole ülearu intensiivne, ent täna ei suutnud ta juba 20. minuti kandis end tagasi hoida ja pidas tarvilikuks väga sageli žestikuleerida. Kui midagi tehti hästi, siis ergutavate plaksudega, kui halvasti, siis käsi laiutades. Spordidirektor Sergei Pareiko jõudis teise poolaja esimese veerandtunni jooksul kohtunike peale kolm korda ägestuda. Ning oleme ausad, vaatepilt, kus Levadia VIP-loož peab 60. minuti kandis tarvilikuks algatada ergutushüüde, on samuti kummaline.

Kabuhirm kaotuse ees pesitses Levadia meeskonna igas mõeldavas sopis ning selle põhjuse diagnoosimiseks ei pidanud olema Sherlock Holmes ega isegi mitte doktor Watson. Selle hooaja kõik kolm senist mängu Nõmme Kaljuga olid ju lõppenud kaotusega, mis kõik valusad. Ilmselgelt tundis Levadia tohutut võidusurvet ja kokkuvõttes ei saadud selle talitsemisega hakkama.

Ning lõpuks vedas Levadial, et Kalju neljandat mängu järjest 90+. minutitel otsustavat väravat ei löönud, sest 90+2. minutil vajas Levadia väga head tõrjet Sergei Lepmetsalt, et Igor Subbotini soodsalt positsioonilt sooritatud pealelöök võrgust eemal hoida.

2. Jevgeni Ossipovi kohutav partii

32-aastane Venemaa keskkaitsja peaks oleva Levadia ankur, kelle stabiilsetele etteastetele saab meeskond toetuda. Oli põhjuseks pisivigastus, mille tõttu jättis Ossipov vahele reedese mängu Viljandi Tulevikuga, või midagi muud, aga kogenud kaitsja põles täna ereda leegiga. Tema arvele kogunes kolm kohutavat ja läbinisti lubamatut valesöötu, mis kõik võinuks ja vähemalt üks pidanuks lõppema Kalju väravaga.

Kui esimese poolaja eksimuste puhul päästsid Ossipovi kolleegid Maksim Podholjuzin ja Marek Kaljumäe, kes suutsid Kalju ründajate üks-üks olukorrad ära hoida, siis 54. minutil vajas Ossipov suuremat abi. Amatöörliku valesöödu järel avanes Kaljule kaks-üks olukord, kus palli omanud Andri Markovitš serveeris Robert Kirsile oivalise võimaluse, mida viimane aga realiseerida ei suutnud, lüües madalalt ja vastu Lepmetsa. See oli Kalju parim väravavõimalus tänases mängus.

3. Kingitusi tegi ka Kalju

Et jutt ei oleks ebaõiglaselt ühepoolne, tuleb rõhutada, et vastasele kinkis häid võimalusi ka Kalju. Ent samas polnud need tingitud samavõrd labastest eksimustest, nagu Ossipovi praagid. Levadia hiilgavaim šanss avanes 56. minutil, kui Reginald kaotas keskväljal palli ning Joao Morelli andis väga hea söödu Gando Aime Bialale.

Kameruni jalgpallur, kes tähistas hommikuse Instagrami-postitusega kodumaa sünnipäeva, ei suutnud pidupäeva väravaga tähistada, sest saatis viiel meetril tühja väravaga silmitsi olles palli meetri võrra üle värava.

Levadia arvulise ülekaalu (viis nelja, neli kolme või kolm kahe vastu) rünnakuid oli veel mitmeid, ent enamasti lõppesid need ebakindla sööduga või Kalju kaitsjate meisterliku tegutsemisega.

4. Kruglovi pole võimalik asendada

Levadia kapten ja vasakkaitsja Dmitri Kruglov vigastas neljapäevasel treeningul säärelihast ning peab kaks-kolm nädalat mängupausi pidama. Kui reedel Viljandi Tuleviku vastu tema puudumine Levadia esitust ei mõjutanud, siis täna Kalju vastu küll, sest usaldusväärse, enesekindla ja osava vasakkaitsja puudumine röövis Levadia ründemängult terve käigu.

Vasakkaitses tegutsenud Igor Dudarev oli hädas nii palliga kui ka pallita mängus. Tehniline praak söötude vastuvõtmisel, kasin julgus mängu mööda äärt edasiviimisel ja negatiivsed söödud, mis oma ebaleva iseloomu tõttu keskkaitsjad surve alla panid ja pallikaotustega lõppesid ühelt poolt. Ning puudulik mängulugemine ja pidev duellide kaotamine Kalju paremat äärt mehitanud Andrei Markovitšile ja Sander Purile teiselt poolt.

Teisel poolajal, kui Kalju surumisjaks rauges, tundis ka Dudarev end väljakul mõnevõrra mugavamalt, aga ründefaasis pakkus ta endiselt vähe. Tänane mäng tõestas (taas), et kogenud Kruglov on Levadia jaoks ülivajalik mängija.

5. Mängu parim – Maximiliano Ugge

Teisel poolajal, kui Kalju ei jaksanud enam Levadiat kõrgelt pressida ning andis üldse intensiivsuses tagasi, muutus mängu iseloom selliseks, kus Kalju pigem oli viigiga rahul ja Levadia mitte. Meeskondade kehakeel kõneles seda ilmekalt.

Esimesel poolajal mitmel puhul palliga mängus sümpaatset tüünust näidanud kapten Ugge suutis vaatamata raskustele juhtida oma meeskonna soovitud tulemuseni. Itaallase etteaste sümboolseks krooniks oli 90+2. minutil antud enesekindlusest pakatanud rinnaga tagasisööt väravavaht Telešile.