Luup peale | Kalju ladus Vaprusele 48. minutiks seitse väravat (0)

Nõmme Kalju tasus Pärnu Vaprusele kuu aega tagasi saadud 0:1 kaotuse eest 7:1 võõrsilvõiduga. Kalju juhtis 7:0 juba 48. minutiks.

Viiese kaitseliiniga alustanud Vaprus läks 21. minutil, kui kergelt longanud keskkaitsja Uku Kõrre välja vahetati (sisse tuli äärekaitsja Rasmus Ilves), üle neljasele liinile, nihutades Anton Krutogolovi paremal äärel kõrgemale. Aga hoolimata sellest, millise formatsiooniga pärnakad parajasti mängisid, oli neil kaitses tõsiseid probleeme.

Esimene suurepärane moment tekkis Kaljul juba kolmandal minutil, kui Kaspar Pauri kõrge sööt võimaldas Aleksandr Volkovil keskelt läbi pääseda. Väravast piisavalt palju vastu jõudnud Hendrik Vainu jäi Volkovi löögile ette.

Momente ja väravaid hakkas järgemööda tulema, 26. minutiks oli Kalju 5:0 ees. Kohtumise lõpupoole sai ka Vaprus mängu sisse ning saavutas auvärava, kuid lõppseis 1:7 on siiski käimasoleva Premium liiga hooaja kõige ühepoolsema tulemuse kordamine. Eelnevalt oli sama skooriga kaotanud Vaprus ise (eelmisel nädalal kohtumises Tallinna Legioniga).

Kalju teenis oma liigahooaja viienda võõrsilvõidu ja ühtekokku kuuenda võidu ning hoiab nüüd tabelis neljandat kohta. Tähelepanekuid mängust:

1. Villota jaoks teine jube algus järjest

Eelmine Magnus Villota mäng lõppes juba kaheksandal minutil punase kaardiga. Täna sai ta samuti väga jubeda alguse osaliseks. Kuuendal minutil ei suutnud ta Igor Subbotini madalat tsenderdust klaarida, tema puutest läks pall ilusti ette Paurile, kes Kalju juhtima viis.

Kohe järgmisel minutil lõi Villota Andri Markovitši tsenderdusest omavärava. Sel hetkel oli tema viimase kümne väljakuloldud minuti saldoks üks punane kaart, üks omavärav ja üks vastastele antud "resultatiivne sööt".

Vapruse jaoks tervikuna läksid jubedad lood edasi 18. minutil, kui Pavel Marin tõstis palli üle kaitsjate peade karistusalasse Volkovile, kes selle esimese puutega maha võttis ja teisega terava nurga alt võrku lükkas.

Järgmise tabamuse peasüüdlaseks oli Marek Kaljumäe, kes keskkaitsest äärele palli klaarima läks, kuid ei saanud sellega hakkama ning jättis taha suure ruumi, mille kasutas ära Alex Matthias Tamm. Ründaja sai Marinilt söödu, jooksis palliga karistusalasse ning lõi palli puuri, kusjuures ka seekord kuulus viimane puude Villotale, kellest Tamme löök rikošeti võttis.

Avapoolaja viimases olukorras andis Marin veel ühe hea tõste karistusalasse ning Tamm jõudis pallini enne Vainut, kes ründajale vea tegi. Vainu sai kollase kaardi, Tamm sai vigastada (ta vahetati vaheajal Amir Natho vastu välja), Kalju sai penalti. Subbotin tulistas penalti ristnurka - 0:5.

Teise poolaja alguses andis Marin nurgalöögi ning Deniss Tjapkin võitis õhuvõitluses kindlalt Ilvest ja skooris peaga. Minut hiljem sündis Kalju viimane värav - Paur andis läbisöödu, Volkov jõudis enne Vainut pallini ning lükkas selle puurivahist mööda ja siis tühja võrku.

2. Vaprusel tuttav väravaminut ja -lööja

Vapruse auvärav oli ilus. Robin Limberg lükkas kontrarünnakul keskväljalt söödu vasakule äärele. Enrico Veensalu tahtis sealt ilmselt tsenderdada, aga tema pall kukkus postipõrkega tagumisse ülanurka.

Huvitaval kombel sündis see värav 69. minutil ehk täpselt samal minutil nagu Vapruse tabamus eelmises omavahelises mängus Kalju vastu.

Veensalu on nüüd löönud üksinda enamiku (neli seitsmest) Vapruse selle hooaja liigaväravatest, kuigi on kuulunud põhikoosseisu vaid viis korda.

3. Mõlemad tabasid väravaraame

Kuigi kohtumises löödi kaheksa väravat, siis neid oleks võinud olla veel rohkem. Mõlemad meeskonnad kolistasid korra raame.

Paur tulistas 51. minutil vasaku jalaga latti. Kaks minutit pärast Veensalu väravat oli Kristen Saarts lähedal sellele, et vahet veelgi vähendada - ta sai Virgo Vallikult söödu ja lõi vasaku jalaga karistusala joonelt madala palli posti.

4. Mängu parim - Pavel Marin

Marin jagas karistusalasse häid palle. Ta sai kirja kolm resultatiivset söötu, lisaks andis ta kasti söödu, mille järel Kalju penalti teenis. Pärast Marini väljavahetamist (60. minutil) Kalju enam väravaid ei löönud.

19. mail kell 19.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - Nõmme Kalju FC  1:7 (0:5)
69. Enrico Veensalu - 6. Kaspar Paur, 7. ov. Magnus Villota, 18., 48. Aleksandr Volkov, 26. Alex Matthias Tamm, 45+3. pen. Igor Subbotin, 47. Deniss Tjapkin

Väravasöödud: 69. Robin Limberg - 6. x, 7. Andri Markovitš, 18., 26., 47. Pavel Marin, 45+3. Alex Matthias Tamm, 48. Kaspar Paur
Hoiatused: 45+1. Hendrik Vainu - 52. Deniss Tjapkin, 80. Kaarel Usta
Mänguolud: +14, vahelduva pilvisusega tuuline ilm; muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud