Luup peale | Kuressaare lõi kolm väravat, aga Kuraksiniga Flora vastu sellest ei piisanud (galerii!) (0)

Daniil Kuraksin põhjustas Kuressaarele probleeme. Foto: Allan Mehik

Tallinna Flora teenis Premium liigas viienda järjestikuse võidu, alistades 27. voorus võõrsil FC Kuressaare 4:3. Flora juhtis kolmandast minutist kuni lõpuvileni, kuigi Kure vähendas vahepeal kolm korda kaotusseisu minimaalseks.

Sergei Zenjovi (mängukeeld), Rauno Sappineni (haigus), Konstantin Vassiljevi (väike vigastus) ja Mark Anders Lepiku (tõsisem põlvevigastus) puudumisel ei jäänud Flora ründemäng sugugi nüriks, vaid kangelaseks kerkis kübaratriki ja ühe väravasööduga Daniil Kuraksin.

Mäng oli väga lahtine, hoogne, võimalusterohke. Flora alustas äärmiselt teravalt. Kolmandal minutil andis Vladislav Kreida pika diagonaalsöödu vasakule jooksu peale Daniil Kuraksinile, kelle madal tsenderdus võttis Sander Alex Liidust väikese rikošeti, mis oli sobilik Nikita Mihhailovi jaoks, kes lükkas libistades palli alla nurka - 1:0!

Juba neljandal minutil pääses Tony Varjund pärast Kristo Hussari ja Kuraksini eeltööd karistusalas vabalt löögile, aga Kaur Kivila tõrjus löögi posti äärest ära. Järgnesid veel mitmed head Flora võimalused, Kivila võttis ära ka Rauno Alliku pealöögi mõne meetri pealt.

Poolaja keskpaigas sai ka Kuressaare paremini mängu sisse, aga 29. minutil sahises saarlaste võrk uuesti. Alliku tegi eeltöö ja Kuraksin lõi karistusala vasakust äärest palli ette nurka, Kivila külje alt läbi - 2:0!

Viis minutit hiljem avas enda tänase väravaarve Kuressaare. Joonas Soomrelt söödu saanud Artjom Jermatšenko lõi karistusala joone juurest, löök võttis Robert Veeringu õlast tugeva rikošeti ja lendas latipõrkega nurka - 2:1!

Teise poolaja alguses sai Kuressaare halva uudise. Kapten Märten Pajunurm libistas Nikita Mihhailovile jalgadesse ning nägi kollast kaarti, mis jätab ta järgmisest kohtumisest Tallinna Levadiaga eemale.

Kaks minutit hiljem andis Mihhailov nurgalöögi, mille Kivila suutis suure meestesumma kohalt rusikaga lükata vaid kasti joone juurde, kust Kuraksin tulistas ilusa täpse löögi ristnurka - 3:1!

Kuressaare ei andnud aga alla. 62. minutil eksis rängalt Flora puurivaht Evert Grünvald, kes tegi jalaga mängides liiga pika puute ning Artjom Jermatšenko sai pallile jala vahele. Jermatšenko ja Grünvaldi võitlusest põrkas mänguvahend Aleksander Iljinile, kes kõmmutas selle kasti tagant õhust alla nurka - 3:2!

Aleksander Iljin lõi Kuressaare teise värava. Foto: Allan Mehik

Kuressaare mõlemas senises tabamuses osaline olnud Jermatšenko sai juba kaks minutit hiljem kuldse võimaluse 3:3 viigiväravaks. Ta pääses pärast Karl Rudolf Õiguse oivalist eeltööd vabalt 13 meetrilt löögile, kuid saatis palli napilt üle ristnurga.

Kivila tõrjus jalaga Varjundi lähilöögi, aga oli 76. minutil võimetu, kui Kuraksin vormistas kübaratriki, muutes Flora seisu taas pisut turvalisemaks. Kristo Hussar tsenderdas paremalt äärelt ning Kuraksin hüppas tagumise posti juures Siim Aeru üle ja saatis pealöögi alla nurka - 4:2!

83. minutil Kuressaare nurgalöögi olukorras tegi oma karistusalas vea Markus Soomets, kes tabas jalaga Mattias Männilaant, kes langes murule pikali. Videokohtunik Kristjan-Eric Lääne kutsus peakohtunik Kevin Kaivoja ekraani juurde ning videopildi abil määraski Kaivoja penalti.

Kuna kollase kaardiga Kure penaltispetsialist Pajunurm oli selleks ajaks välja vahetatud, läks 11 meetri trahvilööki sooritama Aer. Ta saatis madala tugeva palli üsna keskele, pettes Grünvaldi valesse suunda - 4:3!

Mängule lisati viis minutit. Kuressaare eest debüteerinud ja põhikoosseisu pääsenud keskkaitsja Marko Lipp, kes oli sel suvel lahkunud just Florast, saadeti lõpus rünnakule. Seis püsis lõpuvileni põnev, aga üleminutitel Kuressaare ühegi hea viigiväravavõimaluseni ei jõudnud.

Kure on nüüd Premium liigas võiduta kümme kodumängu järjest. Flora tõusis vähemalt kuni homseni teisele tabelireale, mööda Nõmme Kaljust. Tähelepanekuid mängust:

1. Kaares juhatas sisse uue sünniaasta

Paljude puudujatega Flora tegi kohtumise jooksul ainult ühe vahetuse: 81. minutil sekkus Varjundi asemele alles 15-aastane kõrgliiga debütant Andero Kaares, kellest sai esimene sünniaastaga 2009 mängija Premium liigas.

Kaares ei jõudnud järelejäänud mänguajal palju pallipuuteid teha. Tema kohtumise tipphetkeks jäi 90+3. minutil vasakul äärel antud täpne seinasööt Soometsale.

2. Hooaja publikuvaeseim mäng

Kuigi Kuressaare linnastaadionil peeti maha lahtine ja põnev seitsmeväravaline lahing, siis vihmase ilmaga läks seda vaatama vaid 68 pealtvaatajat. See number tähendab, et tegemist on Premium liiga senise hooaja kõige publikuvaesema mänguga.

Mäng tühjavõitu tribüünide ees. Foto: Allan Mehik

Alla saja pealtvaataja oli tänavu Premium liigas enne tänast ainult kahel mängul ning mõlemas oli osaline Kuressaare: saarlaste märtsikuist kodumängu Tallinna Levadiaga jälgis 92 ja juunikuist võõrsilmatši Narva Transiga 79 silmapaari.

Kuressaare tänavune keskmine kodupublikunumber on samuti Premium liiga madalaim - 177. Aga vähem kui tänasel matšil oli Kure kodusel liigamängul pealtvaatajaid viimati 2018. aastal.

3. Mängu parim - Daniil Kuraksin

Kuraksin tegi oma karjääri esimese Premium liiga kübaratriki. Ta andis lisaks ühe väravasöödu ja oleks saanud neid kirja rohkemgi, kui tema tiimikaaslaste lööke poleks Kivila hästi tõrjunud.

14. septembril kell 14.30 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Tallinna FC Flora  3:4 (1:2)
34. Artjom Jermatšenko, 62. Aleksander Iljin, 86. pen. Siim Aer - 3. Nikita Mihhailov, 29., 52., 76. Daniil Kuraksin

Väravasöödud: 34. Joonas Soomre, 62. Artjom Jermatšenko, 86. Mattias Männilaan - 3. Daniil Kuraksin, 29. Rauno Alliku, 52. x, 76. Kristo Hussar
Hoiatused: 50. Märten Pajunurm - 59. Erko Jonne Tõugjas, 79. Rauno Alliku, 80. Mihhail Kolobov, 85. Markus Soomets
Mänguolud: +16, vihmane ilm, muruväljak väga heas seisukorras