Luup peale | Legion uputas Vapruse viimsegi laeva, kuid ees ootab veel üks retk (0)

Enrico Veensalu täpsem kõmmutus võinuks silmagi tuua. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Premium liiga 36. mänguvooru avaetteaste pakkusid Tallinna JK Legion ja Pärnu JK Vaprus, kellest viimane jäigi võõrsil totaalselt hambutuks, kuigi õlekõrsi jagus.

Matš "kodusel" Sportland Arenal algas törts edemini Legioni jaoks. Esimese korraliku tulekuga sai maha paremkaitsja Ivan Timofejev, kes Kevin Kauberiga ülemäära külalislahkelt ei käitunud: pealinlane trikitas end kahel korral priiks ning teda kätte rohkem ei saadudki. Vapruse karistusala lähistele jõudes saatis Timofejev tsenderduse kasti, kust Nikita Ivanov ka suunama pääses.

Paarkümmend minutit hiljem tuli Legion kergete kõksude toel taas. Mööda vasakut äärt tulles mängisid oma rolli nii Markus Vaherna, Pavel Dõmov kui ka Ivanov, kes lõpuks madalat söötu väravanurka virutama pääses - 1:0!

Pärnakad ei jätnud ka oma jonni. Kuigi Kevin Kauber sai paar soliidset löögivõimalust, siis alles poolaja lõpp tõi viigi tagasi majja. Olukorra sepistasid üheskoos Enrico Veensalu, kes mänguvahendit päris pikalt küll hoidis, kuid leidis seepeale õige söödu Reno Margile. Rünnakule kaasa tõusnud äärekaitsja keerutas ühega tagumise posti suunas, kus Taaniel Usta vajaliku peapuute tegi - 1:1!

57. minutil üllatas Stefan Tšendei Ott Nõmme kaugpurakaga ning pärnakal polnud muud teha, kui mänguvahend üle otsejoone tõrjuda. Järgnenud nurgalöögist sai Legion soovitu ikkagi kätte: Ivanov keerutas palli kasti, kus üksinda jäetud Vaherna olukorra ära lahendas - 2:1!

Vaprus püsis mängus sees lõpuni, kuid kord olid Legioni kaitsjad ja puurilukk tasemel, siis puterdati ise. Usta ja Enrico Veensalu kolistasid latid-postidki läbi, kuid tulutult ning Legion võttis kõik punktid taas endale. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Vaprus ei võtnudki võõrsil mitte ühtegi punkti

Tänavu 10. kohal lõpetanud Pärnu JK Vaprus võttis punkte vaid viies mängus. Võidud napsati korra JK Tallinna Kalevilt, FC Kuressaarelt ja JK Narva Transilt, viiki mängiti Legioni ja Tartu JK Tammekaga. Oluline fakt siinjuures on aga see, et kõik need mängud toimusid Pärnus ehk väljaspool koduseinu jäigi Vaprus täiesti kuivale.

2. Jalgpallijumalad olid Legioni poolel või nappis Vaprusel täpsusest?

Kui pallurid latte-poste ragistavad, siis võib lustlikult väita, et mängus olid jalgpallijumalate käed. 60. minutil keeras Taaniel Usta end oskuslikult Ivan Timofejevi pealt maha ja virutas mänguvahendi läbi Ivans Baturinsi näppude latti. Loetud minutid hiljem jäeti Enrico Veensalule terve maa ja ilm, kuid 25 meetri pealt teele pandud löök piirdus postiga.

Eks jäävad need olukorrad kõige enam kripeldama, sest kui väravad oleksid vaid õige pisut suuremad, siis võinuksid pärnakad minema jalutada 3:2 võiduga. Väravad on aga täpselt selliste mõõtmetega nagu nad on ning Vapruse meestel jääb üle vaid ennast kiruda.

Vaprus püsis mängus lõpuni sees. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

3. Legion läheb üleminekumängudele lubava vormi pealt

Kui seada raamiks näiteks kuus viimast kohtumist, siis Legion sai selle ajaga kirja kaheksa silma. Tänase võidu kõrval mängiti eelmises voorus 1:1 viiki Tartu JK Tammekaga, vahele jäid kaotused Nõmme Kalju FC-le ja JK Tallinna Kalevile. Kuu alguses võeti 3:2 võit FC Kuressaare üle ning päris lubavat laadi 1:1 viik Tallinna FCI Levadiaga.

Vaid mõnest kogenud lülist ja suurest portsust noortest tegijatest koosneva Legioni kohta oli tegemist väga soliidse perioodiga. Juba ka numbreid niisamuti kokku lüües: miinus nelja pealt tulema hakanud meeskond jõudis 22 silma peale. Järelikult jäi ülejäänud 30 matši peale 18 punkti.

Ja ka lihtne loogika ütleb, et Premium liigas 36 mängu jagu saadud karastus annab tarkusi ja võimekust juurde. See võetakse kahtlemata kaasa üleminekumängudesse, kuid veel pole selge, kas võitlemiseks läheb FC Elva või Viimsi JK-ga.

4. Mängu parim - Nikita Ivanov

Legion on tänavu jõudnud sinna, kus nad on, suuresti tänu noortele tegijatele. Üks neist on ka Nikita Ivanov, kes panustas tänasesse õnnestumisse tabamuse ja väravasööduga. Peale selle noolis ta korduvalt lisa, kuid 62. mänguminuti vahetus tõmbas ambitsioonikamatele plaanidele lihtsalt vee peale.

Nikita Ivanovi oskusi läks vaja mõlema tabamuse puhul. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee