Luup peale | Nurgalöögid ja Limbergi vead vedasid Flora naasnud fännide ees võidule (galerii!) (0)

Hendrik Vainu paljudest tõrjetest täna Tallinna Floralt punktide võtmiseks ei piisanud. Foto: Oliver Tsupsman

Tallinna Flora alistas Premium liiga avavooru järelepeetud kohtumises Pärnu Vapruse 2:0. Vaprus jäi juba 30. minutil, kui skoor oli avamata, Robin Limbergi teise kollase kaardi tõttu vähemusse. Flora kasuks lõid värava Martin Miller ja Markkus Seppik.

Kodumeeskond Flora tekitas pahandust peamiselt nurgalöökidega. Korneritest löödi mõlemad väravad ning tabati korra posti (12. minutil peaga Henrik Pürg) ja jäädi korra Virgo Valliku näotõrje tõttu (72. minutil) napilt väravata.

Skoor avati 39. minutil. Henri Välja madal nurgalöök jõudis Kristen Saartsi jala kaudu Millerini, kes tulistas 12 meetrilt vasaku jalaga esiposti äärde. Teine värav sündis 77. minutil, kui Markus Poomi korner läks Anton Krutogolovi peapuutest Seppikuni, kes lükkas terava nurga alt madala palli postipõrkega võrku.

Flora jõudis tänu tänasele võidule liidrist Tallinna Levadiast viie ja Paide Linnameeskonnast ühe punkti kaugusele. Nimetatud rivaalidest on Flora pidanud kolm mängu vähem. Tähelepanekuid mängust:

1. Limberg sikutas Reinkorti kolm korda pikali

Täna keskkaitses mänginud Robin Limberg teenis esimese kollase kaardi 8. minutil, kui Sten Reinkort tema pealt maha pööras ja ta ründaja pikali tiris. 25. minutil tegi Limberg sama vastase vastu väga sarnase vea. Seekord ta kaardist pääses, aga mitte enam viis minutit hiljem. Teise kollase kaardi olukord algas Limbergi enda pehmest valesöödust ning ta sikutas olukorra peatamiseks uuesti Reinkorti murule.

Vaprus nihutas vähemussejäämise järel vasakkaitsja Rasmus Ilvese keskkaitsesse, poolkaitsja Tõnis Vihmoja vasakkaitsesse ning ründaja Kristen Saartsi keskväljale.

2. Vainu tegi võimsa esituse

Vapruse väravavaht Hendrik Vainu sai täna kõvasti tööd ning tegi kahekohalise arvu tõrjeid. Enamik raamide vahele suunatud Flora löökidest jäid küll pehmeteks, aga Vainu pidi ka mitu supertõrjet tegema, pareerides Poomi, Sappineni ja Seppiku korraliku tugevusega lähilöögid ning Rauno Alliku ohtliku kauglöögi.

Teises väravas sai Karl-Romet Nõmm lihtsa tööpäeva. Teda testis vaid Anton Krutogolov, kes 6. minutil karistusala nurga juurest esiposti äärde lõi.

3. Piirangute leevendamine tõi 243 pealtvaatajat

Täna tohtisid tänu koroonapiirangute leevenemisele esmakordselt sel Premium liiga hooajal fännid staadionile minna. Seda võimalust kasutas 243 pealtvaatajat, lubatud oleks olnud 800.

Flora toetajad elasid mängule häälekalt kaasa ja kasutasid 12. minutil pürotehnikat. Tribüünil istus ka seitsmeliikmeline kollastes särkides Vapruse fännide kamp.

4. Vapruse räsitud koosseis

Kuna kapten Magnus Villota pidi tänase mängu kollaste kaartide tõttu vahele jätma ning Tauno Tekko, Uku Kõrre, Henri Hanson ja Georg Grahv on kimpus vigastustega, oli Vapruse varupink lühike. Seal istus vaid neli mängijat, kellest Toomas Pent oli ainsana sel Premium liiga hooajal varem väljakul käinud ja temagi ainult 32 minutiks.

Lisaks Pendile sekkusid täna vahetusest vigastuspausilt naasnud Ranet Ristikivi ja kaitseväepausilt naasnud Reno Mark. 71. minutil sekkunud Ristikivi jaoks oli tegemist Premium liiga debüüdiga. Ta märgistas selle ära üleajal võetud kollase kaardiga, mille ta sai nurgalipu lähistel Millerile tehtud vea eest.

5. Veensalul uus soeng

Vapruse selle hooaja parim väravakütt Enrico Veensalu tuli täna väljakule alloleval pildil nähtava uue soenguga. Ilmselt on ta Phil Fodeni ja/või Paul Gascoigne'i fänn. Soeng tal täna väravani jõuda ei aidanud.