Luup peale | Paide tegi tuulises Jerevanis peetud ettevaatlikus kohtumises esimese euronullimängu (lisatud galerii!) (0)

Paide Linnameeskond tuleb Armeeniast tagasi väärt viigiga. Foto: Marek Tiits / Paide Linnameeskond

Paide Linnameeskond tegi UEFA Konverentsiliiga teise eelringi avakohtumises võõrsil Ararat-Armeniaga 0:0 viigi. See oli Paide ajaloo kuues euromäng ning esimene kord oma värav puhtana hoida.

Paide alustas jälle täpselt sama põhikoosseisuga nagu mõlemas esimese eelringi matšis Tbilisi Dinamo vastu. Uue peatreeneri Vardan Bitšahtšjaniga Ararat-Armenia, kelle liigahooaeg pole veel alanud ning kes tuli sellele kohtumisele puhkuse ja sõprusmängude pealt, ei jätnud täna Tbilisiga võrreldes tugevama vastase muljet.

Paide teravaimad momendid tekkisid mängu alguses. Kuuendal minutil murdis Deabeas paremalt äärelt läbi, tegi hea seinasöödu kapten Andre Froloviga ning andis terava palli värava eest läbi, kuhu tipuründaja Kaimar Saag napilt ei ulatanud. Kümme minutit hiljem korraldasid kahekesi hea rünnaku Siim Luts ja Saag, mille kulminatsiooniks saatis Luts madala palli karistusala keskele, kus Saag seekord sai mänguvahendile pihta, kuid mitte nii palju, et seda värava peale suunata. Veel samal minutil õnnestus Frolovil kastis ülepuusalöök sooritada, aga see takerdus vastaste kaitsjasse.

Teisel poolajal surus favoriit Ararat-Armenia oma mängu paremini peale. 54. minutil pääses Hugo Firmino karistusala nurgast põrkavat palli lööma, kuid sihik oli väga paigast ära. Ragnar Klavan tegi mitmes olukorras viimase kaitsjana vajaliku vaheltlõike või bloki, Frolov sai ühele otse sisse lennata ähvardanud teravale nurgalöögile pea vahele.

Paidel oli teisel poolajal raske palli säilitada või seda ette pidama jätta. 57. ja 72. minuti topeltvahetustega jooksis platsile uus ülemine nelik (Ebrima Singhateh, Bubacarr Tambedou, Sergei Mošnikov, Robi Saarma), aga Linnameeskonna ründemäng ei paranenud, kuigi iseenesest oli ees jooksuruumi. 74. minutil virutas vahetuste käigus paremkaitsesse nihutatud Frolov kauglöögi napilt ristnurgast mööda. Kolm minutit hiljem ei näinud Singhateh kaitseliini taha sööstnud Mošnikovi ning tolleni viinud vaba koridori, mistõttu jäi läbisööt andmata, mille peale näitas Mošnikov välja ka oma pahameelt.

Kordusmäng, mida näitab otsepildis Soccernet.ee, toimub järgmisel neljapäeval Pärnu Rannastaadionil. Edasipääseja saab Konverentsiliiga kolmandas eelringis madistada Brüsseli Anderlechtiga.

Tähelepanekuid mängust:

1. Kohtumist mõjutas tugev tuul

Umbes 1500 istekohaga Jerevani jalgpalliakadeemia staadionil, mis paistis olevat enam-vähem rahvast täis ja kuhu sissepääs oli täna tasuta, puhus väga tugev tuul. Armeenlaste kapten Karen Muradjan valis oma meeskonnale väljakupoole, kus tuli madistada esimesel poolajal pärituult ja teisel vastutuult.

Vastutuult mänginud tiimi kõrged pallid jäid täna õhku rippuma ja kukkusid siis veidi tagasi või kaldusid küljeauti. Pärituult nautinud meeskonna läbisöödud kippusid aga minema liiga pikalt ja kiirelt otse üle otsajoone. Mihkel Aksalu sai seetõttu avapoolajal oma viiekastist väga suurel hulgal väljalööke sooritada.

2. Kahe peale üks ohutu löök raamide vahele

Oskuslikku tõrjetööd täna ei Aksalu ega ka teist puuri kaitsnud venelane Vsevolod Jermakov tegema ei pidanud. Terve kohtumise peale kokku sooritati vaid üks pealelöök raamide vahele. Sellega sai 71. minutil hakkama brasiillane Romercio, aga see peapall jäi nõrgaks ja Aksalul polnud selle püüdmisega mitte mingeid raskusi.

Kohtumist iseloomustaski madal tempo, ettevaatlikkus ja võimalustevaesus. Pall lendas tihti külje- või otsajoone taha, kust eriti Paide selle mängupanekuga ei kiirustanud. Mõlemal poolajal tehti ka joogipaus. Kaitsva meeskonna mängijad eelistasid vähegi ärevamate rünnakute puhul palli pigem kindla peale auti kõmmutada. Erandiks oli Paide keskkaitsja Abdul Razak Yusif, kes näitas kohati hulljulget tegutsemist ja tegi ka mõne pallikaotuse, mis õnnelikul kombel siiski väga ohtlikke momente ei põhjustanud.

Pealelöögid kokku jäid Ararat-Armenia kasuks 11:3 ja nurgalöögid 4:3.

3. Tambedou ja vastase putsapaelad läksid sõlme

Kohtumise kõige veidram seik juhtus 61. minutil, kui Tambedou ja Arman Hovhannisjani putsapaelad jäid viieks sekundiks teineteise külge kinni. Kahevõitlus oli aus, kellegi viga ei fikseeritud ja olukord jätkus Ararat-Armenia küljeaudiga.

Dominique Simon. Foto: Marek Tiits / Paide Linnameeskond

4. Paide parim - Dominique Simon

Simon paistis silma kõige kindlama keskväljamehena, kes tihti mitme vastase vahel palli säilitas ja kelle võttis Ararat-Armenia esimesel poolajal päris palju kordi veaga maha. Tema vastu tehtud vea eest sai Hugo Firmino ka armeenlaste ainsa kollase kaardi.