Luup peale | Paides oli emotsioone täie raha eest. Raske öelda, mida selle eest Euroopas saab (galerii!) (0)

Hindrek Ojamaa lõi 2:2 viigivärava. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskond kangutas Premium liiga 18. voorus külla sõitnud JK Narva Transilt viigipunkti. Mänguga, mis polnud minutikski ideaalilähedane, aga praeguses olukorras tuleb seegi vastu võtta.

Mäng algas esimeste pool-ärevate võimalustega Transi poolel. 3. minutil sai Robi Saarma karistuslöögist jalga proovida, kuid vastase puutest saadi kätte vaid nurgalöök. Pärast seda tõstis külalismeeskond pead ning naljalt alla ei lasknudki. Trans jõudis paari järgnenud minuti jooksul mitu korda Ebrima Jarju õuele, aga nii, et Paide suutis nad viisakalt tuldud teed pidi tagasi juhatada.

22. minutil enam mitte. Oskar Hõim ei saanud keskväljapartneri Predrag Medici söötu hästi kätte, Zakaria Beglarišvili märkas ekselnud noorukit ja kasutas tekkinud võimaluse ära. Ta sai palli keskringi serval kätte, tegi paar puudet vastase värava poole ning lõi 30 meetrilt peale - üle Jarju näppude võimatult lati alla!

1:0 eduseisu kätte saanud Trans jätkas Paide lõhkumist. Kohalikud olid hädas vastuvõimaluste tekitamisega või isegi kui midagi suudeti luua, siis jäid lahendused niruks. Paaril korral sähvatas Robi Saarma, kuid mitte piisavalt eredalt.

Seejärel naelutusid pilgud taas Paide väravaesisele. Esmalt tuli Transil iseend - olgu, rohkem Pierre Kaboret - kiruda, sest heal variandil lubati käest libiseda. Piirilinlaste ründaja otsustas pallivõitmise järel minna momendis ise lõpuni, kuigi olemas oli ideaalne sööduvariant Beglarišvilile ning siis olnuks juba ühe värava löönud maestrol vaid vormistamise vaev. Kabore läks ise ja lõi palli väravast mööda.

40. minutil loksus kõik siiski paika. Trans mängis end vastase kasti lähistele, Sergo Kuhhianidze pani palli väravaesisele, kust Taaniel Usta selle võrku suunas - 0:2. Olukorrast jäi hetkeks maha õnnetu kuhi - Usta, Joseph Saliste ja Jarju põrkasid omavahel kokku - ning neist viimane vajas toherduspausi. Mihkel Aksalu hakkas käbedalt sooja tegema, kuid vahetuseni asi ei jõudnudki.

Trans võitis avapoolaja 2:0. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide alustas teist poolaega kolmikvahetusega ning mäng tundus kohe olevat särtsakam. Eks seegi määras, et Transi jaoks oli seis soodne ning nende asi oli seda kaitsta. Paidel oli selle võrra rohkem tuld takus ning ruumi rünnata. Suure hurraa asemel võttis 50. minuti lähistel võimust hoopis kerge ehmatus, kui avapoolaja lõpus viga saanud Jarju vajaski vahetust ning platsile tuli Aksalu. Tema ametiaeg algas nurgalöögiga, mis Paide väravaesisele oluliselt ei jõudnudki.

Seitse minutit hiljem mängis kodumeeskond välja esimese vastuse. Olukord sai alguse Kristofer Pihti vastu tehtud veast, mis andis Saarmale mõnusa tsenderduskoha. Paide üks säravamaid lülisid lasi palli kiuslikult otse Aleksei Matrossovi peale, nii, et Transi väravavahil tekkis kiusatus väravast välja tulla ning palli püüda. Ta ei arvestanud aga sellega, et keegi võib sekkuda - Medic ja 1:2!

Paide sai väravast silmasära juurde ning maitse suhu. Saarma püsis isukas, seltsis ka teiseks poolajaks mängu toodud Kristofer Piht, Patrik Kristal ja Siim Luts. Näiteks 76. minutil mängisid Saarma ja Kristal niimoodi kokku, et viimane neist pani kaitseliinist pehme söödu läbi, kuid löök vihises Matrossovi abita üle värava. Minutid hiljem läks Transi esikinda abi vaja, sest Luts ähvardas palli posti kõrvalt võrku suunata.

Sellele momendile järgnenud nurgalöök tõi Paidele loodetud edu. Saarma keerutas palli värava alla, Medic pikendas tagumisse posti ning Hindrek Ojamaa pidi oma peanupuga kohalolu tõestama - 2:2!

Matši lõpp ähvardas päris käest ära minna, sest mõlemad meeskonnad proovisid mistahes hinnaga keelel olevat võitu endale saada. Igas olukorras võideldi lõpuni ning kohati päris küsitavate võtetega. Ka mängijad said aru, et abtšurr on vist peal ning nii keerati vinti kogu aeg juurde. Mõni tulisus sai karistatud, mõni mitte.

90+2. minutil oli Saarma lähedal võiduväravale, kui sai pika söödu ideaalse puutega maha, ent järgnenud löök kolksatas vastu posti. Neli minutit hiljem keerutas Beglarišvili mänguvahendi karistuslöögist üle müüri ning siis napimapoolselt väravast mööda. Kaheksandal üleminutil vilistas Martti Pukk mängu lõppenuks. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Kristofer Piht sekkus mängu teiseks poolajaks ning aitas teravust juurde tuua. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

1. Jälle punkt!

Eelmise hooaja neljas Paide Linnameeskond ning kaheksas JK Narva Trans leppisid tänavu teist korda viiki. Kui aprillis päästsid keskeestlased punkti Patrik Kristali 90+7. minuti väravast, siis sel korral leiti vasturohi teise poolaja jooksul. Märgib mingigi osa esitatust mingisugust uut reaalsust?

Paide hooaeg on väga künklik olnud. Kui juba tundub, et nad on asjad joonele saanud ning siis tuleb vaid sõita, lendab midagi uppi. Võtame või meeskonna viimased viis tulemust: 2:2 (Transiga), 2:0 (FC Kuressaarega), 0:1 (Pärnu JK Vaprusega), 5:2 (JK Tallinna Kaleviga) ja 0:2 (Tallinna FC Floraga). Kui võtta tulemused Premium liiga "kollastega", kes paistavad praeguse seisuga olevat sama masti, paistab Paide ikka väga ebastabiilne.

Muidugi, ega Transki ole teab mis viieline. Kord 4:1 võidud Nõmme Kalju FC ja Vapruse üle, siis napid kaotused Kuressaarele ja Tallinna FCI Levadiale. Nüüd taas viik Paidega. Uuel nädalal võõrustatakse kaljukaid, samal ajal kui Paidet ootavad ees euromängud Bala Towniga.

2. Kui palju on asi kinni peas?

Jätkates järgmise punktiga, siis ütleks, et meeletult palju. Muidugi, tuleb osata palli lüüa ka ning äraantav pagas tehnikat on eos etem kui õlakotti mahtuv. Samas, kui asju hästi pakkida, on kõik võimalik ...

Pakuks, et kui panna Transi ja Paide mehed joonele, on mitmete näitajate poolest eespool Ivan Stojkovici hoolealused. Kui võtta Robi Saarma, Patrik Kristal või Henrik Ojamaa ning vaadelda neid individuaalselt, on nad liiga ühed asjalikumad mängumehed. Kui palju selliseid väljanoppeid saaks Transist teha? Zakaria Belgarišvili ja ...

Alguses tahtis Trans rohkem, aga siis ... Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tahtmata Transile liiga teha, aga meeskondade komplekteeritus räägib seda keelt, et Paide peab mängima tipmistele kohtadele ning Trans tahab lihtsalt jõuda maksimaalselt kõrgele-kaugele. Seekord tõestasid Miguel Moreira ja narvakad, et tahtmine loeb. Nad põlesid algusest peale ning enam-vähem lõpuni välja, nad võitlesid iga momendi eest, nagu see oleks mängu viimane. Siis jõudis vist sportlik pool järele ning  Paide vajutas kaks vastu.

3. Ivan Stojkovic tegi, mida pidi, selg vastu seina

Esimese poolaja 0:2 kaotanud Paide Linnameeskond läks teisele poolajale vastu kolme uue mehega. Karl Mööl, Daniel Luts ja Thomas Agyepong vahetati välja ning asemele saabusid Patrik Kristal, Kristofer Piht ja Siim Luts. Viis minutit pärast teise poolaja algust sundis vigastus uut meest ka puurisuule: Ebrima Jarju töö võttis üle Mihkel Aksalu. Nii oli Ivan Stojkovic juba 50. minutil olukorras, kus järele on jäänud vaid üks vahetus. See ei ole koht, kus ükski peatreener olla tahaks, sest mine tea, mis juhtuda võib ...

Ühest küljest pidi ta olema arvestanud sellega, et Jarju võib vajada vahetust. Aksalu tegi käteringe juba siis, kui esikinnas viga sai ning jätkas nendega (ja ka teiste harjutustega) vaheajal. Vast oli see kalkuleeritud risk, et Jarju paneb lihtsalt nii kaua kui saab ning siis vaadatakse jooksvalt edasi. Noh, sai viis minutikest.

Iseenesest saab öelda, et Paide peatreener tegi kõik õigesti, sest teine poolaeg võideti 2:0. Kuigi tabamustes mängisid põhirolle vaid algkoosseisu kuulunud mehed, töötasid Kristal, Piht ja Luts tublisti, et isegi skoorilehele pääseda. Ning Aksalu sai kirja nullimängu! Natuke saab Paide leeri siis kiita ka. Olgu üle käidud, et kahtlemata oodatakse uute meeste Michael Lilanderi ja Milan Delevici (mõlemad kaitsjad) liitumist mänguprotsessi.

Kas Mihkel Aksalu peab kätte tõmbama ka eurokindad? Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

4. Ega Miguel Moreiragi saa peesitada

Transi laatsaretis on pikemat aega mõned olulised mängumehed olnud ning mängukeeldude tõttu jäävad sagedasti kõrvale teisedki suuremad nimed. Sel korral jäi Paidesse sõitmata Iriel ja Vaja Nemsadzel, kes mängisid eelmises voorus FCI Levadia vastu põhikoosseisus.

Nii tuli Paidesse sõita harjumatult lühikese pingiga - võtta oli vaid viis meest, neist üks varuväravavaht. Aga ülejäänud? 20-aastasel Kelsey Egwul on Premium liigast kirjas 12 mängu, nädala pärast 19. sünnipäeva tähistaval Jegor Žuravljovil 35 matši ning 2007. aastal sündinud Patrick Bahvalil ja Danil Gevelleril 0.

Kui Egwu ja Žuravljovi sissevahetamine oli eeldatav ning igati õigustatud, siis Bahval tuli tundmatutesse vetesse visata pigem sunnitult. Pierre Kabore oli mängu lõpusirgel üsna läbi(klohmitud) ning Transi juhendaja nägi varianti anda noorele mängumehele debüüt. Arvestades vastast ning niigi ärevaid minuteid, tegi Bahval tublisti tööd. Siit saab ainult edasi minna!

5. Mängu parim - Zakaria Beglarišvili

Mängu avavärava löönud Zakaria Beglarišvili oli asjatamas ka teise tabamuse olukorras, kui Trans võitis keskväljal palli ning toimetas kiirelt rünnakule. Ta aitas narvakatel mängu üsna hästi kontrolli all hoida, paraku said otsustavaks standardolukorrad.