Luup peale | Tulevik ei vajanud aafriklasi, et Kuressaaret kindlalt võita (0)

Viljandi Tulevik teenis täna oma Premium liiga hooaja suurima võidu, alistades FC Kuressaare 3:0, kuigi Tuleviku eest ei mänginud ükski võõrleegionär.

Suvisel üleminekuperioodil kolm aafriklast hankinud Tulevik rivistas täna väljakule ainult Eesti kondakondsusega mängijad nagu Kuressaaregi. Romeo Da Costa sai viga 7. augustil karikamängus ja pole pärast seda platsil käinud. Ridwan Babatunde istus varupingil. Kõige üllatuslikum oli senise põhiründaja David Onyeanula puudumine, tema kohta lubas peatreener Sander Post selgitavat uudist hiljemalt homme õhtuks.

Kaks väravat lõi Kaimar Saag, lõppseisu vormistas üleajal vahetusmees Rainer Peips. Tähelepanekuid mängust:

1. Tulevik pani võidule aluse juba 5. minutil

Kodumeeskond Tulevik avas skoori juba viiendal minutil. Martin Allik tsenderdas paremalt äärelt, Illimar Loigo tegi jalaga pealelöögi, Rauno Tutk blokeeris, pall põrkas Saagile, kes pani oma keha oskuslikult Magnus Karofeldi ja palli vahele, pööras ning lõi. Elari Valmase põrkega suundus pall võrku.

Vaid kolm minutit hiljem oli lähedal teinegi kiire värav. Saag andis oivalise läbisöödu Kristjan Kasele, kes tegutses täna Onyeanula puudumisel tipuründajana. Kask veeretas palli Karofeldist mööda, kuid ka tagumisest postist mööda.

Viljandlased olid avapoolajal domineerivamaks osapooleks, kuid hakkasid juba poolaja lõpus palli mängupanekutega viivitama. Teisel poolajal lubasid nad Kuressaarel rohkem palli vallata, ent keerasid kaitse kindlalt lukku. Tulevik tunnetas, et kõik trumbid on nende käes ja kiiret nendel pole.

2. Kuressaare võib taas Lahe võimalust kahetsema jääda

Kaks vooru tagasi vandus Kuressaare 0:1 alla Tartu Tammekale ja jäi kahetsema Sander Lahe suurepärast avapoolaja võimalust, mis jäi realiseerimata. Ka täna oli Lahel avapoolajal saarlaste parim võimalus, millest oleks võinud seisu viigistada ja mängu stsenaariumi teistsuguseks kirjutada. Joonas Soomre triblas 26. minutil paremal äärel Mark Eduri ja Illimar Loigo vahelt läbi ja tsenderdas maadmööda, Laht tulistas kümnelt meetrilt üle.

Kaks minutit hiljem jättis ühe suurepärase momendi realiseerimata ka Saag. Tulevik sai Kuressaare karistuslöögi järel kiirele kontrarünnakule, Vladislav Zanfirov söötis Saagile, kes mängis kiirusega Sander Seemanist mööda. Niimoodi pääses Tuleviku parim väravakütt puhtalt üks-ühele, kuid tegi seejärel liiga pika puute ning Karofeld jõudis lähedale vastu tulla ja löögi jalaga tõrjuda.

3. Tulevik muutis kalendris 1. septembri saarlaste loputamise päevaks

Kuressaare oli enne tänast Tulevikku võitnud kolmes omavahelises liigamängus järjest. Hooaja neljast võidust pooled oli Kure võtnud just mängudest viljandlaste vastu, mistõttu võis vastane tunduda mugav. Kuupäev oli aga mugav Tuleviku jaoks - eelmise aasta 1. septembril algusega kell 13.00 olid Posti hoolealused võitnud Kuressaaret kolmeväravalise ülekaaluga. Täpselt sama asi kordus täpselt aasta hiljem.

Teise värava lõi Saag 56. minutil, suunates Martin Alliku karistuslöögi ühe puutega ettenurka. Kolmanda tabamuse meisterdas Peips pikal soolorünnakul. Ta sai sügavalt oma väljakupoolelt Loigolt söödu, tegi kiirusega Tutkile ära, vedas pikalt palli ja lõpetas rünnaku löögiga alla nurka.

Tabelis kindlustas Tulevik oma seitsmendat kohta, kasvatades vahe järgmiste ees neljapunktiliseks. Lähiajal on aga Viljandil raske punkte juurde teenida, sest järgmises viies mängus on vastasteks ainult esineliku klubid.

Kuressaare on nüüd ilma võiduta 15 kohtumist järjest ja on kaotanud 9 matši järjest.

4. Mängu parim - tabelis kolmandaks tõusnud Kaimar Saag

Kaks väravat löönud, palju häid sööte jaganud ja vigu välja meelitanud Saag tõusis Premium liiga väravaküttide edetabelis kolmandale kohale. Teine tabelirida jääb vaid ühe tabamuse kaugusele, kus paikneb juba Eesti pinnalt lahkunud Alassana Jatta. Jatta lõi 13 väravat, Saagil on praeguseks koos 12.