Luup peale | Tulevik võttis vihmases Viljandis kuuma Pärnu äparduse eest revanši (galerii!) (0)

Tulevik võttis Vapruselt revanši. Foto: Liisi Troska

Viljandi Tulevik võttis täna Premium liiga viienda vooru järelepeetud kohtumises Pärnu Vapruselt nädala alguses saadud tehnilise kaotuse eest revanši, alistades vastase lõppskooriga 3:1.

  • Vaata Liisi Troska fotogaleriid siit või uudise alt!

Mängu küllaltki uniselt alustanud Vaprus sai valusalt nõelata juba 87. sekundil, kui Kristjan Kask end Robin Limbergi haardest lahti murdis, palli madalalt värava ette söötis ning Kaimar Saag selle võrku pani.

Kuigi Tuleviku surve jätkus, suskas kümmekonna minuti möödudes vastu hoopis Vaprus. Anton Krutogolovi löök võttis Daniil Petrunini jalast rikošeti ja pall maandus Kristen Saartsi jalal, kes tühja värava ees ei eksinud ning vormistas seisuks 1:1.

REKLAAM

Kohe pärast viigiväravat oli Vaprusel suurepärane võimalus veelkord võrk sahisema panna, kuid Devid Lehteri pealöögi klaaris Tuleviku kapten Gerdo Juhkam napilt enne väravajoont ära. Veerandtunni möödudes pidi ülesannete kõrgusel olema pärnakate puurilukk Hendrik Vainu, kes suurepärase hüppe abil tõrjus värava alanurgast Kaimar Saagi pealöögi.

16. minutil teenis Tulevik välja suurepärase šansi asuda mängu taas juhtima, kuid see lasti luhta - Marek Kaljumäe mängis oma karistusalas palli käega, aga Herol Riibergi penalti puhul oli taas mees õiges kohas Vainu, kes palli vasakust alumisest nurgast välja koukis. Heroli jaoks oli tegu tänavuse hooaja jooksul teise löödud penaltiga, paraku ei leidnud teed võrku kumbki.

Avapoolajal rohkem võrku sahisema ei pandudki ning 1:1 viigiseisult mindi vaheajale. Teise poolaja esimeses pooles said mitmel juhul õnne proovida nii Saag, Kask kui ka eelmises omavahelises mängus seitsmendal üleminutil mängu ainsa (kuid hiljem tähtsusetuks osutunud) värava löönud Nikita Komissarov, kuid alati oli ees kas Vainu või vedas alt löögitäpsus.

61. minutil sai Tulevik aga lõpuks oma tahtmise. Arc-En-Ciel Mintongo karistusala joone tagant sooritatud pealelöök võttis rikošeti ja põrkas sealt latti, tagasipõrkunud palli klaaris Saagi puute järel Tõnis Vihmoja. Vapruse kahjuks ja Tuleviku õnneks kukkus nahkkera aga taas Mintongo jalale, kes seda kaks korda vasaku jala peal põrgatas ning seejärel äärmiselt pehme löögi teele saatis. Pall võttis Magnus Villota jalast aga omakorda rikošeti ja lõpetas seejärel Vainu selja taga võrgus. Tulevik asus 2:1 juhtima.

Vaid mõni minut hiljem hakkas Mintongo aga süütus olukorras keskväljal palliga triblama ning Limberg röövis talt nahkkera ära. Virgo Vallik ja Kristen Saarts pääsesid kahekesi ühe Tuleviku kaitsja vastu kontrarünnakule ja Vallik andis Saartsile ka väga hea söödu, kuid viimase puude vedas teda täielikult alt.

Aga kui ise ei löö, siis teatavasti lüüakse sulle. Vaid kolm minutit hiljem sai Saag nurgalöögi jätkuolukorras pealelöögile, Kask ei saanud rebound'ile korralikult pihta, kuid viljandlaste õnneks rammis avapoolajal penaltiga eksinud Herol palli ristnurka, vormistades sellega lõppseisuks 3:1 omadele. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Tulevik kontrollis, Vaprus jahtis kontraid

Esimesed kümme minutit, mille alguses Tulevik ka juhtima asus, möödusid täielikult viljandlaste kontrolli all. Korrad, mil nende väravavaht Marten Ritson kaamerapilti jõudis, võib ühe käe sõrmedel üles lugeda, sest madin toimus pea eranditult Vapruse väljakupoolel.

Kümnendal minutil, kui Saarts mänguseisu viigistas, nõelasid pärnakad aga kiirest kontrarünnakust, millest kogu mängu vältel ka nende põhiline leivanumber kujunes. Rohkem küll sihile ei jõutud, aga kui Vaprus kuskilt väravat otsis, siis pea eranditult kontrarünnakust.

Just eriti avapoolajal võis täheldada olukorda, kus pall oli pea kogu aeg viljandlaste käes, kuid löökideni jõudsid enamasti pärnakad. See näitab, et vähemalt esimese kolmveerandtunni jooksul suutsid Vapruse mängijad Tuleviku kõrge pressingu ja tugeva survega edukalt toime tulla ning kaitsefaasis kindlalt ja efektiivselt tegutseda. Paraku teisel poolajal see enam nii edukalt ei õnnestunud ...

2. Pärnakad väsisid

... sest väsimus tegi oma töö. Vapruse peatreener Taavi Midenbritt ütles küll jalgpall.ee-le antud mängujärgses intervjuus, et meeskonna jõuvarudega oli esmaspäevase 32-kraadise õhutemperatuuri käes peetud lahingu järel kõik korras ja mehed olid mänguks valmis, oli ilmselge, et Pärnu vutimehi hakkas teise kolmveerandtunni jooksul kimbutama väsimus.

Kui viljandlaste esituses väsimusest ajendatult erilisi muutusi näha ei saanud, siis pärnakate omades küll. Viimase paarikümne minuti jooksul enam sisuliselt lubavale rünnakule ei jõutud ja oli näha, et mehed on end füüsiliselt tühjaks mänginud.

3. Ilm, ilm, ilm ...

Identse nimega punkt oli olemas ka esmaspäeval peetud kohtumise ülevaates, kuid täna saame ilmast kõneleda teises vaatevinklis. Kui toona oli õhutemperatuur üle 30 kraadi ja mehed võitlesid lisaks vastastele ka rammestava palavusega, siis täna seda muret justkui polnud.

Temperatuur oli küll endiselt Eesti mõistes soe - 22 kraadi - kuid jahutava nüansi andis jalgpalliõhtule vihm. Avapoolajal kohati päris tugevaks läinud sadu ei olnud aga ainult positiivne, vaid hakkas aeg-ajalt pärssima ka mängijate esitust.

Plats muutus libedaks, mistõttu sai avapoolaja jooksul mitmel korral näha mängijaid pinkide juures jalgpallisaapaid vahetamas. Juba avaminutil söötis Ranet Ristikivi märja muru peal kummalise põrke võtnud palli lihtsalt auti, paar minutit hiljem ei suutnud pealtnäha lihtsat söötu kontrollida Tanel Lang, kes palli üle küljejoone puterdas. Kirjeldatud momendid ei olnud aga ainsad olukorrad, kus vihma mõju näha sai, vaid mängijate ettevaatlikkus märja muru ebatavalise põrkeomaduse ees oli ilmselge. Siiski suutsid nad vutisõprade rõõmuks oludega piisavalt hästi kohaneda ja etendust "Lehm iluuisutamas" pealtvaatajad nägema ei pidanud.

4. Mängu parim - Kazeem Bolaji

Kes siis muu? Tuleviku vasak ja Vapruse parem äär põles esimese pooltunni jooksul ereda leegiga, sest Kazeem tegi seal sisuliselt seda, mis ise tahtis. Vapruse loots Taavi Midenbritt tegi juba 33. minutil Kazeemi pidurdamise eesmärgil oma esimese vahetuse, asendades teda katnud Ranet Ristikivi ründaja Virgo Vallikuga ning liigutades Anton Krutogolovi äärekaitsesse Kazeemiga madistama.

Ehkki Krutogolov tuli Kazeemi pidurdamisega ehk veidi paremini toime, oli vasak äär endiselt Tuleviku rünnakute põhikoridoriks. 18-aastane nigeerlane kasutas suurepäraselt ära oma kiirust ja tehnilist võimekust, et Vaprus kordagi rahulikumalt hingata ei saaks.

Hooaega pigem vahetusmehena alustanud Kazeem on viimastes mängudes kerkinud põhikoosseisu, oma roll on selles kindlasti ka Carson Buschman-Dormondi lahkumisel. Kuigi võis karta, et Carsoni lahkumisega annab Tulevik meeskonna üldises kvaliteedis veidi järele, näitas Kazeem täna, et selle pärast viljandlased muretsema ei pea.

Mängu parim Kazeem Bolaji. Foto: Liisi Troska

Mitteametlik protokoll:

25. juunil kell 18.00 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik - Pärnu JK Vaprus  3:1 (1:1)
2. Kaimar Saag, 62. Arc-En-Ciel Mintongo, 73. Herol Riiberg - 10. Kristen Saarts

Väravasöödud: 2. Kristjan Kask, 62. x, 73. Kristjan Kask - 10. Anton Krutogolov
Realiseerimata penalti: 17. Herol Riiberg
Hoiatused: 31. Gerdo Juhkam, 69. Nikita Komissarov, 82. Abubakir Muidinov - 16. Marek Kaljumäe, 50. Robin Limberg, 69. Tauno Tekko, 90+1. Hendrik Vainu
Mänguolud: +22, pilves sajune ilm, muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 451
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Thor Vaas, Maikel Mikson
Neljas kohtunik: Kristjan-Eric Lääne

Tulevik: Marten Ritson, Tanel Lang, Daniil Petrunin, Gerdo Juhkam, Martin Allik, Kazeem Bolaji (81. Abubakir Muidinov), Arc-En-Ciel Mintongo, Nikita Komissarov (78. Daniel Tuhkanen), Herol Riiberg, Kaimar Saag, Kristjan Kask.
Varus: Karl Erik Jürisson, Abubakir Muidinov, Gustav-Hendrik Seeder, Raimond Mets, Daniel Tuhkanen.

Vaprus: Hendrik Vainu, Magnus Villota, Anton Krutogolov, Tauno Tekko, Kristen Saarts, Tõnis Vihmoja, Enrico Veensalu, Devid Lehter, Marek Kaljumäe, Robin Limberg (77. Reno Mark), Ranet Ristikivi (33. Virgo Vallik).
Varus: Ott Nõmm, Virgo Vallik, Rocco Mõtt, Rasmus Ilves, Reno Mark.

Liigatabel:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
14
11
1
2
37:20
34
2.
12
10
2
0
32:8
32
3.
14
9
3
2
24:10
30
4.
14
7
2
5
25:13
23
5.
14
5
2
7
22:17
17
6.
14
5
2
7
18:26
17
7.
14
3
2
9
15:31
11
8.
14
3
1
10
13:27
10
9.
11
2
3
6
13:20
9
10.
13
2
2
10
10:37
8

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: LIISI TROSKA
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
PREMIUM LIIGA ÕHTU
Luup peale | Mängu lõpu pillerkaar andis Transile ja Paidele ühe käega, kuid ega võtmata ka ei jätnud
EESTLASED VÕÕRSIL
SUUR MUUTUS
AMETLIK: Savic ja Vassiljev lahkuvad Levadia tüüri juurest!
KANNAPÖÖRE ELUS
Endine noortekoondislane läks USA-sse raamatuid müüma: tundsin, et Eestisse jäädes ei kasva ma inimesena nii palju
TAMM AJAB JUURED UUDE KOHTA
Joonas Tamm otsustas, et ei lähe tagasi Poltava Vorsklasse
VUTIJUTUD
REKLAAM
RISTNURK
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
18
16
2
0
49:9
50
2.
Tallinna FCI Levadia
19
15
3
1
45:9
48
3.
Nõmme Kalju FC
17
11
3
3
31:14
36
4.
Paide Linnameeskond
19
10
3
6
44:20
33
5.
FC Kuressaare
18
7
4
7
21:24
25
6.
Tartu JK Tammeka
19
5
3
11
18:37
18
7.
JK Narva Trans
17
4
2
11
17:29
14
8.
JK Tallinna Kalev
19
3
3
13
16:52
12
9.
Tallinna JK Legion
18
3
5
10
19:33
10
10.
Pärnu JK Vaprus
18
2
2
14
18:51
8
PREMIUM LIIGA SUVISED ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
50
Tallinna FCI Levadia
48
Nõmme Kalju FC
36
Paide Linnameeskond
33
FC Kuressaare
25
Tartu JK Tammeka
18
JK Narva Trans
14
JK Tallinna Kalev
12
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
8
EKSKLUSIIV

Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid: