Luup peale | Vaprus näitaski jälle hambaid, aga Paide õnneks on neil Anier (galerii!) (0)

Henri Anier vedas taas Paide võidule. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Pärnu Vaprus korraldas koduväljakul Paide Linnameeskonnale paraja ehmatuse, kui mängu juba 12. sekundil juhtima läks, ent lõpuks võttis eeldatav tugevam jõuga oma. Paide kangelaseks kerkis jälle Henri Anier, kes lõi kõik kolm külaliste väravat.

Vapruse esimene rünnak lõppes kohe ka tabamusega, sest Paide keskkaitsja Martin Kase ja väravavaht Mattias Sapp ei suutnud ära jagada, kumb neist Henri Hansoni kaarpalli klaarima läheb. Kase lükkas seetõttu valesöödu Enrico Veensalule, kes Sapi ebaõnnestunud kohavaliku ära kasutas ja palli kaarega väravasse tõstis.

Kiire kaotusseisu jäämine mõjus Paidele veidi halvavalt, sest kaitsesse tõmbunud Vapruse murdmisega oli neil suuri raskusi. Kauglöögid lendasid mööda, mitmel korral jäädi ka suluseisu ja Hendrik Vainul tuli harva omasid päästa. Kuid poolaja lõpus anti kahe minuti jooksul kõik raske tööga teenitu käest.

Esmalt leidis Kase pikk diagonaalsööt Anieri, kes mängis end karistusala joonelt löögile. Kas ei näinud Vainu löögihetke või tõrjus lihtsalt ebaõnnestunult, igatahes lipsas pall tema külje alt võrku. Kohe järgmisel rünnakul proovis karistusala joonelt õnne vabaks jäetud Sander Sinilaid, Vainu kõrval väravajoonel seisnud Marek Kaljumäe sai jala ette, ent pall jäi joonele põrkama ja esimesena oli välkkiirelt jaol taas Anier.

REKLAAM

Paide jätkas ründamist ka teisel poolajal, kuid napi edu hoidmine oleks neile äärepealt kalliks maksma läinud. 70. minutil pääses jooksu sel hooajal esmakordselt platsile pääsenud Ronaldo Tiismaa ja väravast välja tõtanud Sapp põrkas temaga karistusalas kokku. Peakohtunik Siim Rinken määras Vapruse kasuks penalti, mida asus lööma Tauno Tekko. Sapp suutis aga äsjase vea paigata – Tekko lõi pehmelt keskele lootuses, et väravavaht hüppab emba-kumba nurka, Sapi närv pidas aga vastu ning joonele seisma jäänuna oli tal lihtne pall sülle püüda.

Vaprusel tekkis küll veel mõni poolvõimalus, ent lõppskoori vormistas üleminutitel taas Anier. Kaitseliinist antud pika söödu suunas Sergei Mošnikov keskväljal rinnaga edasi, Anier võttis hoo üles ning pettis karistusalasse jõudnuna ära viimase kaitsja Kaljumäe ja tulistas põiklati alla. 3:1 võit lubab Paidel jätkata tabeli tipus ka pärast teisi tänaseid kohtumisi, Vaprus näitas aga taas, et neis on sisu. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Vaprus on vahvalt visa

Hooaja esimene kohtumine, kus Levadiale vannuti alla ühepoolset mängupilti peegeldanud 0:5 skooriga, süvendas hirmu, et Vaprusest võib saada tänavune peksupoiss. Nii pole läinud. Seekordne tulemus, mille Anier vormistas lõplikuks alles üleminutitel, märkis pärnakate esimest enam kui üheväravalist lüüasaamist pärast avavooru. Punkt on juba näpatud Narva Transilt, üllatatud Nõmme Kaljut ja tehtud kõikides ülejäänud kohtumistes väärikas esitus.

Seekord aitas Vaprust muidugi ka kiire avavärav, mis lubas neil kaitsest lähtuvalt mängida ning vähemalt avapoolajal Paide ründekäigud kinni panna. Samaga jätkati ka teisel kolmveerandtunnil, kuid siis nappis juba ründevõimekust. Teisalt suudeti penaltivõimalusega endale šanss tekitada ja paremal päeval võinuks sellise mänguplaaniga Paidelt punktigi võtta. Oleksitega mõistagi mänge ei võida, ent oleks Tekko penaltipunktilt täpne olnud …

2. Paide  suudab oleksid järgemööda nullida

Samamoodi võib oleksite lainel jätkata Paide puhul: kui Anier ei oleks kahe kiire väravaga esimese poolaja lõpus mängu muutust toonud, kui sama mees ei oleks Viljandi vastu üleminutitel võiduväravat löönud … ja nii edasi. Jah, siis oleks Paidel punkte tabelis võib-olla märksa vähem. Ent kui need punktid lõpuks ikkagi võetakse, pole tähtis, kuidas.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Mõned päevad tagasi tegutses Paide kodus Nõmme Kalju vastu suurema osa mänguajast väga kahvatult. Ent terava lõpu abil saadi lõpuks ikkagi jõuga oma kätte. Nüüd oldi sügaval kaitses istuva Vaprusega taas hädas nagu sel hooajal sarnasel puhul varemgi. Paide mäng rajaneb kiirel palliliigutamisel, kaitsest lähtuv tegutsemine nagu näiteks hiljuti Levadiat loputades on erand. Sel hooajal ei ole veel rünnakul täit klappi leitud, ent oskus ka keskpärasel päeval võidupunktid noppida iseloomustabki tugevaid meeskondi.

Kasuks ei tule kindlasti ka mitme põhimehe vigastused, kusjuures eriti valusalt on räsida saanud ründeliin – seekord jäid mängust eemale nii Deabeas, Edgar Tur ja Siim Luts kui ka Kevin Kauber ja Raimond Eino. Kahte esimest on varsti tagasi oodata, ent võime selliseski seisus võite noppida näitab igas mõttes meeskonna sügavust.

3. Sapp eksis, kuid teisiti ei õpitagi

Väravavahi prohmakad on alati silmatorkavamad kui väljakumängijate omad, sest enamasti lõpevad need väravaga. Nii ka nüüd, kui Sapp juba avasekunditel väravast välja tõttas, ent ei suutnud end Kasele piisavalt hästi kuuldavaks teha või siis lihtsalt valesti otsustas – suurt vahet polegi, sest Veensalu kasutas vääratuse nutikalt ära.

Samamoodi võttis Sapp õigustatult süü enda peale penaltiolukorras, kus ta Tiismaa peatamisel hiljaks jäi. Penaltitõrjega suutis 20-aastane väravavaht end rehabiliteerida, samas võib ühes mängus kaks eksimust teinud mehe kohta õigustatult küsida: kas ta ikkagi peaks ka edaspidi võimalusi saama?

Vastus on: jah, peaks. Noor väravavaht ei saa kogemusi omandada teistmoodi kui mängides. Et vahepeal pikalt mängupausi pidanud Mihkel Aksalule pärast nelja päeva jooksul Levadia ja Nõmme Kalju vastu peetud kohtumisi täna puhkust anti, polnud üllatav. Et Sappi eelistati pingil istunud mullusele esiväravavahile Mait Toomile, aga juba mõnevõrra küll. Tegu polnud ka sunnitud ehk KTM-reeglist tingitud käiguga, kuna nime taga seda tähist kandvaid mehi oli Paide algkoosseisus seekord tervelt kolm.

Samas on Aksalu juba 36-aastane ja käib eeldatavasti karjääri lõpusirget. Paide vajab seega lähiaastail ülima tõenäosusega, et Sapp oleks vajadusel võimaline ka esiväravavahi koormat kandma, ning sestap on tema mängitamine loogiline samm. Praegu on Sapil kirjas vaid seitse Premium liiga kohtumist, treeningutel kogenud kaaslastelt õpitu praktikas rakendamiseks peab see arv lähiaastatel märgatavalt kasvama. Ning senine hooaja käik näitab, et peatreener Vjatšeslav Zahovaiko on valmis Sapile ka jätkuvalt selleks võimalust andma.

Henri Anieri arvel on nüüd seitsme liigamänguga üheksa väravat. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

4. Mängu parim – Henri Anier

Sel hooajal on mõnelgi puhul võinud mängu alguses jääda mulje, et täna pole Anieri päev. Ent siis on ta ühtäkki jälle õiges kohas ja ühtäkki kaitsjate jaoks täiesti peatamatu. Seekordsed tabamused olid loomult üsnagi erinevad, mis lisab kübaratrikile veelgi väärtust – esimesel juhul hoolitses Anier äärelt sisse lõigates ja kaugelt löögile minnes ühekorraga nii võimaluse loomise kui ka realiseerimise eest, teise värava puhul oli vaistu abil õigel ajal õiges kohas ning lõppseisu tabloole kirjutades vormistas kiiruse abil ära hea eeltöö.

Ning tagatipuks pöörab Anier järjepidevalt mänge Paide kasuks hetkedel, mil meeskond seda enim vajab. Premium liiga parim ründaja? Rauno Sappinenil on selles asjas kindlasti veel plaanis oma sõna öelda, kuid hetkeseisuga väärib nimetatud tiitlit kindlalt Anier. 

Protokoll:

25. aprillil kell 13.00 Pärnu kunstmurustaadionil

Pärnu JK Vaprus - Paide Linnameeskond  1:3 (1:2)
1. Enrico Veensalu - 42., 43., 90+2. Henri Anier

Väravasöödud: 1. x - 42. Martin Kase, 43. Sander Sinilaid, 90+2. Sergei Mošnikov
Realiseerimata penalti: 72. Tauno Tekko (Mattias Sapp tõrjus)
Hoiatused
: 81. Toomas Pent, 86. Tõnis Vihmoja, 90. Ronaldo Tiismaa, 90+3. Henri Hanson - 19. Sekou Amadou Camara, 70. Mattias Sapp
Mänguolud: +3, pilves ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Maikel Mikson
Neljas kohtunik: Kristjan Kattus

Vaprus: Hendrik Vainu, Rasmus Ilves (67. Georg Grahv), Marek Kaljumäe, Magnus Villota, Tõnis Vihmoja, Rocco Mõtt (58. Toomas Pent), Robin Limberg, Enrico Veensalu (77. Virgo Vallik), Henri Hanson, Tauno Tekko, Ronaldo Tiismaa.
Varus: Ott Nõmm, Georg Grahv, Virgo Vallik, Kristen Saarts, Toomas Pent, Raimond Tiidermann, Artur Šalda.

Paide: Mattias Sapp, Karl Mööl, Martin Kase, Ishaku Konda, Hindrek Ojamaa, Kevor Palumets, Sander Sinilaid, Sergei Mošnikov, Andre Frolov, Henri Anier, Sekou Amadou Camara (77. Hadji Drame).
Varus: Mait Toom, Kristjan Pelt, Joel Kokla, Hadji Drame, Siim Aer, Rasmus Kallas, Jaagup Luts.

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
7
6
1
0
17:4
19
2.
7
5
1
1
17:9
16
3.
8
3
2
3
9:9
11
4.
8
3
2
3
13:16
11
5.
4
2
2
0
10:4
8
6.
4
2
1
1
6:4
7
7.
6
2
0
4
4:5
6
8.
7
1
2
4
10:19
5
9.
6
1
1
4
5:13
4
10.
7
1
0
6
5:13
3

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: LIISI TROSKA
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
PREMIUM LIIGA ÕHTU
Luup peale | Mängu lõpu pillerkaar andis Transile ja Paidele ühe käega, kuid ega võtmata ka ei jätnud
EESTLASED VÕÕRSIL
SUUR MUUTUS
AMETLIK: Savic ja Vassiljev lahkuvad Levadia tüüri juurest!
KANNAPÖÖRE ELUS
Endine noortekoondislane läks USA-sse raamatuid müüma: tundsin, et Eestisse jäädes ei kasva ma inimesena nii palju
TAMM AJAB JUURED UUDE KOHTA
Joonas Tamm otsustas, et ei lähe tagasi Poltava Vorsklasse
VUTIJUTUD
REKLAAM
RISTNURK
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
18
16
2
0
49:9
50
2.
Tallinna FCI Levadia
19
15
3
1
45:9
48
3.
Nõmme Kalju FC
17
11
3
3
31:14
36
4.
Paide Linnameeskond
19
10
3
6
44:20
33
5.
FC Kuressaare
18
7
4
7
21:24
25
6.
Tartu JK Tammeka
19
5
3
11
18:37
18
7.
JK Narva Trans
17
4
2
11
17:29
14
8.
JK Tallinna Kalev
19
3
3
13
16:52
12
9.
Tallinna JK Legion
18
3
5
10
19:33
10
10.
Pärnu JK Vaprus
18
2
2
14
18:51
8
PREMIUM LIIGA SUVISED ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
50
Tallinna FCI Levadia
48
Nõmme Kalju FC
36
Paide Linnameeskond
33
FC Kuressaare
25
Tartu JK Tammeka
18
JK Narva Trans
14
JK Tallinna Kalev
12
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
8
EKSKLUSIIV

Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid: