Meistrite liiga loos: üks tabelipool toob gigantide lahingud, teine pakub Atleticole superšanssi (0)

UEFA Meistrite liigas loositi täna veerandfinaalpaarid ning kui alagruppide puhul otsitakse tihti esimese asjana, millise neist võiks tituleerida surmagrupiks, siis seekord tuli loosikausist välja tappev tabelipool.

Selge on, et 23. augustil Estadio da Luzil peetavas finaalis mängib konkurentsi jäänud suurest viisikust Manchester City - Real Madrid - Juventus - Müncheni Bayern - Barcelona vaid üks, sest kõik nad sattusid samasse tabeliossa. Teiselt tabelipoolelt on suur võimalus taas finaali jõuda Atletico Madridil või siis esmakordselt finaalipaika jahtival PSG-l, kui just Atalanta ja Leipzig neid ei üllata.

• Ametlik kodumeeskond on ehk oma koduvormis saab mängida teise poolfinaali (Leipzig/Atletico - Atalanta/PSG) võitja

Esimene "surmapaar" moodustus juba kevadel kaheksandikfinaalides, kui Manchester City läks vastamisi Realiga. Avamängu võitis City seejuures võõrsil 2:1, aga korduskohtumist ei jõutudki Manchesteris pidada, enne sekkus koroona. See mäng toimub Etihadi staadionil 7. või 8. augustil.

Ihaldatud finaalile jõudis City kõige lähemale hooajal 2015-16, ent siis sulges poolfinaalis nende ees ukse just Real. Kui tänavu õnnestub kättemaksuoperatsioon lõpule viia, ootab Cityt esmalt ees Juventus - ent seda vaid juhul, kui Itaalia suurklubi suudab ümber pöörata Lyonilt avamängus saadud ootamatu 0:1 kaotuse. Meistrite liiga kohamängudes pole Juventus ja City varem kohtunud, küll mindi vastamisi 2015. aastal alagrupis, kus Juventus võitis mõlemad kohtumised.

Teises veerandfinaalis võib üheks peaaegu kindlaks osaliseks pidada Müncheni Bayernit, kes nuhtles kaheksandikfinaali avamängus võõrsil Chelseat 3:0. Äsja Saksamaal nii meistriks kui ka karikavõitjaks kroonitud Bayernit saab kuu aja pärast peetavas kaheksandikfinaalis pidurdada vaid asjaolu, et nad on selleks ajaks olnud väga pikalt mängupraktikata, kuid ikkagi on väga raske näha, et Chelsea suudaks kolmeväravalise kaotusseisu edasipääsuks pöörata.

Bayerni veerandfinaalivastane on see-eest täiesti lahtine, sest Barcelona ja Napoli vormi koduliigades võib lugeda enam-vähem võrdseks ning avamäng lõppes selles paaris 1:1. Peaks veerandfinaalis vastamisi minema Barcelona ja Bayern, on tegemist nende esmakordse duelliga pärast hooaega 2014-15.

Kaks aastat varem oli Bayern poolfinaalis katalaanidest kahe mängu kokkuvõttes koguni 7:0 üle sõitnud ja seejärel finaalis ka Dortmundi Borussiast jagu saanud. 2015. aasta kevadel õnnestus Barcelonal häbistamise eest kätte maksta, kokkuvõttes 5:3 Bayern seljatada ja finaalis ka Juventust võita. Ning teisalt on ka igati võimalik, et Real tuleb City vastu avamängu kaotusseisust välja, alistab ka Juventuse või Lyoni ning läheb ise kokku Bayerniga. Või Barcelonaga. Või hoopis Napoliga. Põnevaid variante kui palju!

Teises tabelipooles on olukord märksa lihtsam juba seetõttu, et veerandfinalistid on selged: Atalanta mängib PSG-ga ja Atletico Leipzigiga. Kuue eelmise hooaja jooksul kaks korda finaali jõudnud ja tänavu kaheksandikfinaalis tiitlikaitsja Liverpooli seljatanud Atletico on siin suursoosik finaalipääsule: Leipzigi ei saa teatavasti enam aidata Chelseasse kolinud väravamasin Timo Werner.

Teise veerandfinaali eeldatav favoriit PSG on aga mängude toimumise ajaks olnud alates 11. märtsist ehk viis kuud (!) peaaegu täiest ilma mängupraktikata. Koostööd saadakse pisut enne Meistrite liiga kohtumist lihvida vaid kahes koduses karikafinaalis. Selles valguses on veerandfinaalis pariislaste vastu soosik pigem hoopis Atalanta, kes mängib väga nauditavat ründavat jalgpalli ning liigub Serie A-s ka uueks hooajaks Meistrite liiga koha kindlustamise kursil.

Kaheksandikfinaalide korduskohtumised paarides Chelsea - Müncheni Bayern (avakohtumine 0:3), Napoli - Barcelona (1:1), Real Madrid - Manchester City (1:2) ja Lyon - Juventus (1:0) peaksid praeguse kava järgi toimuma esialgse plaani järgi ehk vastavalt Münchenis, Barcelonas, Manchesteris ja Torinos. Mängud peetakse 7. ja 8. augustil.

Meistrite liiga lõppvaatus toimub tänavu erandlikult finaalturniiri kujul, mis peetakse Lissabonis. Ühemängulised veerandfinaalid on kavas 12.-15. augustil, poolfinaalid 18. ja 19. augustil ning Estadio da Luzil peetav finaal 23. augustil. Täpse mängugraafiku on UEFA lubanud avaldada mõni tund pärast loosimist ehk millalgi reede pärastlõunal.