Memo | Hiiul võimu näidanud Paide astus suure sammu esikolmiku suunas (0)

Paide Linnameeskond alistas võõrsil Nõmme Kalju 4:2, Abdoulie Ceesay säras kahe tabamusega. Foto: Liisi Troska / Jalgpall.ee

Paide Linnameeskond pani Hiiu kunstmurustaadionil püsti korraliku peo, kus kingitustest puudu ei jäänud. Paide võitis lõpuks Nõmme Kaljut 4:2 ning tegi esikolmikuheitluse väga põnevaks.

Külalised Paidest läksid juhtima juba kuuendal minutil, kui Henrik Ojamaalt söödu saanud Abdoulie Ceesay oli värava eest kindel - 0:1! Kolm minutit hiljem tuli Paide uuesti, aga siis mööda paremat äärt. Dimitri Jepihhin murdis karistusalasse ja leidis värava eest Ceesay, kes oli taas täpne - 0:2!

Kaljul oli keeruline. Elu muutus veel raskemaks 38. minutil, mil Jepihhin konksutas end nurgalöögi järel kasti taga vabaks ja kõmmutas vasaku posti kõrvale - Paide juhtis vaheajaks 3:0!

Võõrustajad tulid teisele poolajale parema energiaga. Seda suuresti tänu Nikita Andrejevi vahetusele: ta tõi teiseks tipuründajaks Guilherme Carvalho. Kalju lõi 51. minutil ühe tagasi, kui Paide poolkaitsja Predrag Medic andis enda karistusala juures valesöödu, mille Pavel Marin kasutas ära - 1:3!

Kui Marini tabamuse järel tundus, et läheb mänguks, siis nii ei olnud: Robi Saarma 62. minuti kauglöök maandus võrgus - 1:4. Lõppseisu vormistas Alex Matthias Tamm, kes realiseeris 85. minutil enda teenitud penalti. See oli Tamme selle liigahooaja 20. värav.

Kui Kalju oli enne eelmise nädala kaotust FCI Levadiale otsapidi tiitliheitluses, siis nüüd tuleb vaeva näha, et jääda esikolmikusse. Kalju hoiab 49 punktiga teist kohta, neljandal real olev Paide jääb neist vaid kahe punkti kaugusele. Kahe klubi vahel on FC Flora, kellel on 48 punkti. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Kalju kaheksanda minuti võimalus. Kaljul tekkis kaheksandal minutil viigivariant, kui Nikita Komissarov pääses Paide karistusalas löögile. Tema üritus blokeeriti ning seejärel proovis suluseisus olnud Danõl Maštšenko, aga pall väravasse ei jõudnud.

Umbes pool minutit hiljem lõi Ceesay oma teise ning pani Kalju väga raskesse olukorda, millest võõrustajad välja ei tulnudki. Tagantjärele võib öelda, et Kalju momendile järgnenud värav otsustas mängu saatuse.

Üllatus | Kuidas Kalju penalti sai? Kalju teenis 83. minutil penalti, kui Tamm andis esmalt Nikita Baranovile keha, võitis palli ja liikus kasti, kus Gerdo Juhkami käsi tabas ründaja pead. Kontakt oli õrn, ent Joonas Jaanovitsi jaoks piisav, et määrata penalti. Videokohtunik Kevin Kaivoja vaatas olukorra üle ja nõustus vilemehe otsusega.

Siiski jäi arusaamatuks, kuidas Kalju sellest situatsioonist penalti sai. Käsi käis küll vastu pead, ent libises sisuliselt pealae pealt minema. Lisaks langes Tamm murule väikese viivitusega ning hoidis kinni näost, kuigi kontakt oli mujal.

Vaata olukorda:

Äpardus | Perk võttis teise Nõmme klubi väravavahilt šnitti. Premium liiga pühapäeva avamängus sai korraliku käkiga hakkama Nõmme Unitedi väravavaht Marko Meerits, kui korjas palli värava eest üles, aga siis koperdas ja pillas selle postide vahele.

Päeva järgmises mängus eksis pisut leebemalt, aga sama valusalt Perk. Saarma löök lendas täpselt talle sülle, kuid püüdmise asemel lasi väravavaht palli robertgreenilikult jalge vahelt läbi. Eksimus oli Kalju vaatest seda valusam, et nad lõid 11 minutit varem ühe tagasi, mis andis lootust, et läheb veel mänguks.

Staar | Abdoulie Ceesay. Tipuründaja roll on lüüa väravaid. Ceesay näitas, et tema saab ülesannetega hästi hakkama, kui tegi kuuendal ja üheksandal minutil oma ära. Tõsi, ta oleks parema päeva korral võinud lüüa lausa neli väravat - kord tõstis peaaegu tühjast väravast palli üle, siis lõi ideaalsest kohast orbiidile. Aga mängu parima tiitliks piisas sel korral ka kahest väravast.

Tsitaat | "Mäng oli alguses väga lahtine ja väljakul oli kaks halva kaitsega võistkonda, me olime lihtsalt halvemad," ütles Perk pärast mängu Soccernet TV-le.

1. septembril kell 17.00 Hiiu kunstmurustaadionil

Nõmme Kalju FC - Paide Linnameeskond  2:4 (0:3)
51. Pavel Marin, 85. pen. Alex Matthias Tamm - 6., 9. Abdoulie Ceesay, 38. Dimitri Jepihhin, 62. Robi Saarma

Väravasöödud: 51. x, 85. x - 6. Henrik Ojamaa, 9. Dimitri Jepihhin, 38. Joseph Saliste, 62. Michael Lilander
Hoiatused: 30. Rommi Siht, 44. Daniil Tarassenkov, 44. Artjom Artjunin (abitreener), 56. Aleksandr Nikolajev, 65. Nikita Komissarov, 88. Danõl Maštšenko - 25. Abdoulie Ceesay, 69. Patrik Kristal
Mänguolud: +17, päikesepaisteline ilm, kunstmuru väga heas seisukorras