Memo | Kuldse saapaga Kolme Lõvi skoorikuningaks kroonitud Kane tähistas trofeed väravaga, inglased jätkavad valiksarjas täiseduga (0)

Harry Kane tõusis eelmises mängus Itaalia vastu Inglismaa koondise kõigi aegade parimaks väravakütiks. Ukraina vastu lisas ta ühe juurde - nüüd on tal 55 koondiseväravat. Foto: Scanpix / David Klein / Imago

Inglismaa koondis jätkab EM-valiksarja täiseduga. Teises mängus alistasid nad 2:0 Ukraina. Mängu eel anti inglaste läbi aegade parimale väravakütile Harry Kane'ile üle kullakarda saabas.

Eelmises mängus Itaalia vastu oma 54. koondisevärava löönud Kane sahistas oma saavutuse tähistamiseks ka Ukraina võrku. Ta liigutas 37. minutil palli paremale äärele Bukayo Sakale, kes mõni hetk hiljem tsenderdas selle värava ette liikunud ründajale tagasi. 29-aastane Tottenham Hotspuri mängumees pani jala vastu nahkkera ja skooris - 1:0!

Kõigest kolm minutit hiljem duubeldas eduseisu varem väravasöödu andnud Saka, kui sai trahvikasti lähedal palli, pööras Ukraina kaitsja Mõkola Matvijenko pealt ära ja keerutas mänguvahendi vasakusse ristnurka - 2:0! Sama seis ilutses tablool ka vaheajal.

Teine poolaeg oli mänguliselt samsugune, ent väravalisa ei tulnud. Inglismaa teenis tabelisse juba teise võidu, mis paigutab nad kuue punktiga C-alagrupi ainuliidriks. Ukraina jaoks oli see uue valiktsükli debüütmäng. Lisaks kuuluvad C-gruppi Itaalia, Põhja-Makedoonia ja Malta. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Kane'i autasustamistseremooniaKui enne hümnide laulmist andis Inglismaa jalgpalliliidu esindaja Kane'ile Kuldse saapa, tähistamaks tema tõusu Inglismaa läbi aegade parimaks väravalööjaks, võis arvata, et mees vastab sellele väravaga. Esimene šanss selleks tekkis tal 26. minutil, aga ta ei saanud Jordan Hendersoni poolt tsenderdatud pallile pihta. 11 minutit hiljem tegi ta vigade paranduse ning sillutas inglastele tee võiduni.

Üllatus | Üllatus on see, et seda polnudki. Kogu matš kulges täpselt nii, nagu seda oli arvata - Inglismaa surub, Ukraina pingutab kaitses, aga võõrustajad skoorivad ja võtavad kindla võidu. Teise poolaja keskpaigas vabanesid külalised kammitsatest ja hakkasid mängima, ent see kestis vaid kümmekond minutit.

Staar | Bukayo Saka. 21-aastane Arsenali ääreründaja maalis mängu täiesti enda nägu. Pidev teravus paremas ääres, 37. minuti väravasööt ja 40. minuti iluvärav tegid Sakast kohtumise kuninga. Kuigi ta on noor mängumees, siis tema esitlused on olnud stabiilsed ja see on ka üks põhjuseid, miks tema koduklubi seisab Inglismaa kõrgliigas 28 mängu järel tabeli tipus.

Ilus hetk | Ukraina võimas hümn ja ühisfoto. Nagu koondiste puhul ikka, laulsid mõlemad pooled enne kohtumist oma rahvushümni. Esimesena häälepaelad valla lasknud Ukraina mehed koos ligikaudu 5000 fänniga tegid midagi esmakordset - nad laulsid Wembley staadionil inglased üle. Lisaks volüümile olid ja on võimsad ka hümni sõnad, eriti just esimesed kaks rida: "Meie Ukraina pole surnud, tema au ja vabadus, küll veel meile, noored vennad, naeratab ka saatus."

Pärast hümne tegid meeskonnad ühisfoto, kus nende ees seisis Ukraina lipp, millele oli inglise keeles kirjutatud "rahu".

Inglismaa - Ukraina 2:0 (2:0)