Memo | Mehhiko lasi saudide paadi põhja, aga edasipääsuks sellest ei piisanud (0)

Mehhiko alistas 2:1 Saudi Araabia, aga edasipääsu see ei taganud. Foto: Scanpix / REUTERS / Alberto Lingria

Mehhiko alistas C-grupi viimases kohtumises 2:1 Saudi Araabia, kuid sellest ei piisanud, et pääseda tõotatud maale.

Avapoolaeg Lusaili staadionil möödus mehhiklaste kontrolli all. Kesk-ameeriklastel oli võimalusi ohtralt, saudidel oli lubavaid hetki vaid kaks - esimene neist saabus kaheksandal minutil, kui Mohammed Kanno sai karistusalas löögile, kuid üritus lendas kindlalt üle.

Teine šanss nägi ilmavalgust avavaatuse kuuendal üleminutil, kui Ali Al Hassan pääses terava tsenderduse järel 12 meetri pealt peaga löögile. Tema kahjuks lendas see väravaraamistikust mõne meetri jagu mööda. Kuigi Mehhiko oli pea jagu üle, siis avapoolaeg lõppes 0:0.

Teine vaatus hakkas mehhiklaste jaoks ideaalselt - 47. minutil viis Henry Martin nurgalöögijärgsest Cesar Montesi peakõksust Mehhiko juhtima, kui toksas kolmelt meetrilt palli saudide väravavõrku.

Mehhiko rõõmuhüüded said lisatõuke 52. minutil, mil Luis Chavez virutas 20 meetrilt karistuslöögi briljantsel viisil paremasse ristnurka ning kinkis mehhiklastele 2:0 eduseisu - mehhiklaste õuel säras päike. Neli minutit hiljem lõi Hirving Lozano kolmanda, aga suluseisulipp määras tabamuse kehtetuks - sillerdav taevatäht eredamat sära ei saavutanud.

Saudid andsid endast parima, aga mehhiklaste puurliukk jäi muukimatuks. Seda kuni  teise poolaja esimese üleminutini, mil saudid väänasid Mehhikole ühe tagasi. Salem Al Dawsari lõi auvärava, aga lõppseisu see üleliia ei mõjutanud - Mehhiko võitis 2:1, aga play-off 'i läheb nende asemel Poola.

Pöördehetk | Kohtumise avavärav. Esimene poolaeg oli täielik mehhiklaste mäng, aga väravat ei sündinud. Paistis, et Mohammed Al Owais on peatamatu, kuid 47. mänguminutil kõik muutus. Mehhiko väravakraanid avanesid Martini värava järel ning kesk-ameeriklased said viimaks oma mootori käima. Lisaks 52. minuti Chavezi väravale tegid skoori veel Hirving Lozano ja Uriel Antuna, aga nende kahjuks saabusid tabamused suluseisust.

Al Dawsari sai kohtumise lõpus jala valgeks, aga mehhiklaste saatust see ei mõjutanud - kollaste kaartide tõttu see nende edasipääsulootust ei oleks niikuinii muutnud - poolakad olid nii või naa teel kaheksandikfinaali, seda isegi siis, kui Mehhiko oleks 2:0 võitnud.

Üllatus | Saudi Araabia jõud sai otsa. Argentina vastu oli Saudi Araabia kaitsvam, aga kaks palli saadeti vastaste väravasse ning kolm võidupunkti oli tõsiasi. Poola vastu olid saudid ründavad ja näitasid ilusat vutti, aga ühtegi tabamust kirja ei saadud.

Mehhikoga vastamisi minnes olid araablased äärmiselt hambutud - pealelööke sooritati kümme, vastased proovisid aga 26 korral. Esmakordselt Kataris toimunud turniiril mängisid saudid nii, nagu enne turniiri neilt oodati ehk näidati FIFA edetabeli 51. võistkonna kvaliteeti.

Staar |  Luis Chavez. Chavez oli rünnakul väga silmapaistev. Mehhiko liigas palliv poolkaitsja ohustas Al Owaisi puuri mitmeid kordi ning 52. minutil saatis ta nahkkera ka  vastasse väravasse. Chavez valmistas Saudi Araabia kaitsjatele korduvalt peavalu, aga teine värav jäi ainult fantaasiaviljaks.

Ilus hetk | Luis Chavezi oivaline trahvilöök! 52. minutil lajatas 26-aastane mehhiklane 20 meetrilt karistuslöögi paremasse ülanurka ning kinkis oma rahvuskoondisele kaheväravalise eduseisu. Värav oli suurejooneline ja võrratu, aga edasipääsu see ei toonud.

Tsitaat | "Me ei saa unustada seda, mida me siin turniiril tegime," lausus Saudi Araabia peatreener Herve Renard oma koondise MM-i esituste kohta.