Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

MEISTRILIIGA
Link kopeeritud

Memo | President Klavani esimene värav muutis kolmikheitluse alumises tabelipooles ülipõnevaks

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor

Ragnar Klavan. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee (arhiiv)

Tallinna Kalevi mängiv president Ragnar Klavan lõi värava, mis aitas meeskonna Premium liiga 34. voorus 1:0 võidule Nõmme Unitedi üle. Võitlus üleminekumängude vältimise eest kolme tiimi vahel muutus tänu sellele tulemusele hooaja lõpusirgel veelgi põnevamaks.

Kohtumine oli üsna võimalustevaene. Aeg-ajalt pääseti küll löögile, aga pigem terava nurga alt või raskest asendist. Palli valdas isegi rohkem United.

24. minutil triblas Kalevi poolkaitsja Aaro Toivonen end karistusalasse korralikult löögile, Marko Meerits tõrjus esiposti lähedalt. 40. minutil andis Toivonen pika söödu kaasmaalasele Stanislav Baranovile, kes pääses Meeritsaga silmitsi ja möödus puurivahist, aga väga terava nurga all, kust ta lükkas palli keskele viiekasti joonele. Sinna Baranovi tiimikaaslased õigeks ajaks ei jõudnud.

Teise poolaja algul tekkis lubav variant Unitedil, kui Jevgeni Demidov andis läbisöödu karistusalasse Martin Adamecile. Viimane sai 16 meetrilt tulistada, aga Forsman tõrjus.

Mängu otsustas nurgalöögi olukord 73. minutil. Aleksander Švedovski tsenderdas ja Klavani pealöök pani võrgu sahisema.

Unitedi jaoks oli tegemist liigahooaja viimase võõrsilmänguga. Nüüd on selge, et nõmmekatele ei jäägi Premium liiga debüüthooajast kirja mitte ühtegi võõrsilvõitu (võõrsil vaid neli 1:1 viiki ja 14 kaotust). Tagasilangemine Esiliigasse oli selge juba varem.

Kalevi tabeliseis on aga palju põnevam. Nüüd on kohtadel seitsmendast üheksandani ehk nii FC Kuressaarel, Kalevil kui ka Pärnu Vaprusel võrdselt 31 punkti. Kusjuures järgmises, eelviimases voorus lähevad Vaprus ja Kalev omavahel vastamisi.

Huvitava nüansina tõusis Kuressaare tänasel võistluspäeval kaheksandalt kohalt seitsmendaks, kuigi kaotas Tallinna Florale 0:3. Põhjuseks see, et Kure omavahelised tulemused ainult Vapruse vastu on kehvemad, aga terve kolmiku (Kure, Kalev, Vaprus) kõik omavahelised kohtumised saarlasi soosivad. Kalev tõusis täna üheksandalt kohalt Vapruse ette kaheksandaks.

Pöördehetk | Kalevi teise poolaja ainus korner. United teenis rohkem nurgalööke kui kodumeeskond (6:3). Ja teisel poolajal sai Kalev ainult ühe nurgalöögi. Aga sellest ühest piisas, et sepistada võiduvärav.

Korneri teenis Joosep Põder, seda läks sissekerivalt tsenderdama Švedovski. Klavan pani oivalise ajastusega väravajoone lähedalt Ismael Garcia juurest plehku ja jõudis viiekasti esimese nurga juures pallini enne Jakub Lukat, kes esimest tsooni valvas.

Kiirelt hüppelt tehtud pealöök enda liikumisega võrreldes teise suunda polnud kerge sooritus, aga Klavan sai sellega suurepäraselt hakkama. Pall lendas kauni kaarega tagumisse nurka.

Üllatus | Teeväli tipuründes. Tristan Toomas Teeväli on Kalevi keskpoolkaitsja, keda oleme vahel näinud ka keskkaitses. Täna alustas ta aga üllatuslikult tipuründes. Kaitseväest spordirühmast mängu ajaks välja lastud Teeväli ei näidanud sel positsioonil midagi väga säravat, kuigi teenis mõned karistuslöögid. Ta nihkus tagasi harjumispärasele positsioonile ehk keskväljale 65. minutil, kui Kalev saatis vahetusest platsile kogenud ründaja Ats Purje.

Äpardus | Baranovi valus kaart sukeldumise eest. 82. minutil sai Kalevi ääreründaja Stanislav Baranov simuleerimise eest kollase kaardi. Ta pääses pärast Aleksander Švedovskiga tehtud seinasöötu Unitedi karistusalasse, kus lasi end Samuel Merilai läheduses põlvist nõrgaks ja kukutas end murule. Rumal kaart tähendab, et Baranov jääb üliolulisest eelviimase vooru mängust samadel punktidel asuva Pärnu Vapruse vastu eemale.

Staar | Ragnar Klavan. Nelja päeva pärast oma 39. sünnipäeva tähistav endine Liverpooli tuus Klavan on niigi Kalevi suurim staar, olles ise ka klubi president. Täna lõi ta aga oma esimese värava Kalevi eest ning see oli nii ilus kui ka tähtis. Lisaks tegi Klavan keskkaitsjana nullimängu.

Tsitaat | "Kuna meil oli selle topeltnädala programmis üks puhkepäev vähem ja Nõmme Unitedil oli vabam mängida, siis meie esimene poolaeg oli rabe - meil oli rohkem kaalul kui neil. Teisel poolajal võtsime tahtejõuga ära," kommenteeris Klavan.