Memo | Valusaid kaarte korjanud Trans sai tänu Šleini iluväravale Kaljult punkti (0)

Narva Transi mängijad. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee (arhiiv)

Premium liigas teisel kohal paiknev Nõmme Kalju ei suutnud võõrsil Narva Transi vastu enamat 2:2 viigist, kuigi mängis umbes pool tundi arvulises ülekaalus. Nõmmekate mõlemad tabamused sündisid peaga, Transi poolelt säras endine kaljukas German Šlein ilusa kauglöögiga.

Kalju avas skoori 16. minutil, kui Pavel Marin tsenderdas ning Leonardo Rolonist vabanenud Nikita Komissarov sahistas peaga võrku.

Kuus minutit hiljem Trans viigistas. Zakaria Beglarišvili tsenderdas trahvilöögi karistusalasse, Šalva Burjanadze pealöök põrkas posti ja puurivaht Henri Pergi kaudu lahtiselt värava ette ning Taaniel Usta jõudis mõne meetri pealt sihile - 1:1.

40. minutil läksid omakorda juhtima narvalased (vt "ilus hetk"). Kalju liigahooaja seni ainus võõrsilkaotus oli saadud just Transi käest, nüüd oli hakkamas paistma samas linnas teinegi. Aga 64. minutil jättis Transi hooaja suurim väravakütt Sergo Kuhhianidze kodumeeskonna vähemusse, kuna osutus täna suurimaks kaardikogujaks (vt "pöördehetk").

Juba neli minutit hiljem kasutas Kalju arvulise ülekaalu ära. Endine Transi mängija Daniil Tarassenkov tsenderdas vasakult äärelt, vahetusmees Mihhail Orlov võitis õhuduellis Artjom Škinjovi ning lõi oma Premium liiga karjääri esimese värava - 2:2.

Mängu kokkuvõttes, eriti teisel poolajal oli Kalju domineerivam meeskond. 88. minutil kombineerisid kaks külaliste hilist vahetusmeest - Artur Šarnin söötis ja Koki Hayashi lõi madalalt posti. Aga Kalju ei suutnud tekitada ikkagi piisavalt palju häid võimalusi, et võtta viigipunktist enamat. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Kuhhianidze eemaldamine. Kuhhianidze tegi juba mängu 16. sekundil esimese kaardiväärilise vea, lüües äärel Aleksandr Nikolajevile jalgadesse. 64. minutil rikkus Gruusia ründaja äärel määrusi taas Nikolajevi vastu ning sai oma teise kollase ja kokku punase kaardi. Kohtunik Kristo Tohveri otsuse peale hämmeldunud naeruga reageerinud Kuhhianidze jättis meeskonna pooleks tunniks vähemusse ning seda saab lugeda üheks suureks põhjuseks, miks Trans ei suutnud eduseisu ära hoida.

Üllatus | Trans korjas korraga neli mängukeeldu. Kuhhianidze oli ainult üks Transi mängija neljast, kes hankis täna järgmiseks kohtumiseks võõrsil Pärnu Vapruse vastu mängukeelu. Nii Šalva Burjanadze, Leonardo Rolon kui ka Pierre Kabore said kas oma liigahooaja neljanda või kaheksanda kollase kaardi. Roloni kaarti võib lugeda mõistlikult võetuks, sest ta peatas äärel Kalju lubava rünnaku, aga Burjanadze sai karistada vilejärgse tõuklemise ja Kabore liigse suupruukimise eest. Transile lohutuseks: ka Vaprus hankis täna endale järgmiseks laupäevaks kaks mängukeeldu (Kevin Kauber, Mathias Villota).

Ilus hetk | Šleini kolmas katse. 40. minutil mängis Trans juba kolmandat korda korneri niimoodi lahti, et Šlein mängiti karistusala tagant löögile. Tema esimene löök oli läinud vasaku jalaga mööda (ja jäänud ka liiga nõrgaks) ja teise soorituse oli Perk tõrjunud rusikatega lati alt. Aga kolmandal katsel võrk sahises - Beglarišvililt söödu saanud Šlein vajutas kaugelt kohe ühe puutega ning võimas löök läks postipõrkega sisse, nii et Perk ei jõudnud isegi liigutada. Iluvärava autor tähistas oma eelmisele koduklubile löödud väravat mõnuga. See tabamus läheb kindlasti ka Premium liiga kuu värava kandidaatide hulka.

Staar | Väravapost. Üks ja seesama väravapost (ülekandest vaadates parempoolse värava lähim post) oli Transi jaoks mängu jooksul kolm korda õnnelik. Mõlemale narvalaste väravale eelnes postipõrge. Ning kohtumise lõpus tabas sedasama posti Kalju vahetusmehe Hayashi löök, mis väravasse ei põrganud.

Tsitaat | "Ma küsisin ka Šleinilt, et mis ta selle postiga tegi, et see post talle nii suur sõber on," kommenteeris Soccernet TV-le Henri Perk.

13. juulil kell 17.00 Narvas Kreenholmi staadionil

JK Narva Trans - Nõmme Kalju FC  2:2 (2:1)
22. Taaniel Usta, 40. German Šlein - 16. Nikita Komissarov, 68. Mihhail Orlov

Väravasöödud: 22. x, 40. Zakaria Beglarišvili - 16. Pavel Marin, 68. Daniil Tarassenkov