Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

Memo | Väravaraamid ja Pajunurme keskmised sõrmed aitasid Floral minna oma teed

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor

Flora lõi teist liigamängu järjest kolm väravat. Foto: Jana Pipar

Tallinna Flora teenis Premium liigas kümnenda järjestikuse koduvõidu, alistades 34. voorus FC Kuressaare 3:0. Avapoolaja lõpus tühistati Kure viigivärav ning terve teise poolaja pidid saarlased mängima kapten Märten Pajunurme žesti tõttu vähemuses.

Flora oli pallivaldamise poolest üle, aga pidi häid momente vaadates olema õnnelik, et pääses vaheajale 1:0 eduseisus.

Juba kuuendal minutil tabas Kuressaare ründaja Mattias Männilaan posti. 34. minutil oli aga postipõrge Flora jaoks soodsam - Rauno Alliku andis vasakult äärelt söödu karistusala joone juurde, Tony Varjund tegi sealt Marko Lipu vastu väikese konksu ja lõi siis madalalt palli väravaraami-põrkega võrku.

Avapoolajal tühistati napi suluseisu tõttu Flora paremkaitsja Kristo Hussari tabamus. Palju rohkem kõneainet tekitas aga Kuressaare tühistatud viigivärava olukord 39. minutil. Pajunurm sai värava asemel lõpuks punase kaardi ning saarlased jäid terveks teiseks poolajaks vähemusse (vt "pöördehetk").

Teisel poolajal oli enamuses Flora selgelt üle ja vormistas kindlalt võidu. 49. minutil blokeeris Sander Alex Liit Nikita Mihhailovi löögi, aga pall põrkas ette Sergei Zenjovile, kes tulistas selle vasaku jalaga kaugelt maapõrkega võrku - 2:0!

64. minutil söötis Vladislav Kreida nurgalöögi karistusala taha, kust Markus Soomets saatis ühe puutega ilusa kauglöögi ristnurga lähistele - 3:0!

Medaliheitlust pidav ning teist mängu järjest kolm väravat löönud Flora tõusis tänu võidule hetkel teisele tabelireale. Otse püsimajäämise eest võitlev Kuressaare jätkab kaheksandal positsioonil.

Pöördehetk | Kuressaare tühistatud värav. 39. minutil andis Rasmus Saar Kuressaare audiviske järel paremalt äärelt tsenderduse, Lipp pikendas peaga ning pall jõudis Männilaanele, kes tõukas Kristo Hussarit selga. Seda tõuget siiski veavääriliseks ei peetud ning Männilaan läks löögile, mis põrkas Hussari jala kaudu latti ja sealt väravajoone juurde. Oli raske näha, kas pall ületas juba siis joone või mitte, aga lõpuks rammis palli võrku sisse Pajunurm, kes tabas ka Hussari jalga.

Algul loeti värav ära, aga videokohtunik Rasmus Maalinn kutsus peakohtunik Kristjan-Eric Lääne ekraani juurde. Pärast olukorra ülevaatamist tühistas Lääne värava ning andis Pajunurmele hoopis vea eest kollase kaardi. Pajunurm tundis, et talle tehti liiga, ning näitas seepeale korraga mõlema käe keskmist sõrme.

See kole žest jäi kohtunikel algul märkamata, aga vahetult enne teise poolaja avavilet, kui meeskonnad olid uuesti väljakule kogunenud, kutsuti Lääne seda videost üle vaatama. Ta andis Pajunurmele otse punase kaardi. See nurjas ilmselgelt saarlaste plaanid teiseks poolajaks ning muutis külalismeeskonna olukorra favoriidi vastu äärmiselt keeruliseks.

Üllatus | 19-aastase väravavahi debüüt. Kuressaare tegi 82. minutil 0:3 kaotusseisus üllatava vahetuse, kui esiväravavaht Kaur Kivila lahkus, ilma et ta oleks vigastada saanud. Praegu ka ajateenistust läbiva Kivila asemele vahetati 19-aastane Rihard Meesit, et anda talle Premium liiga debüüt.

Meesiti ja keskkaitsja Ralf-Sander Suvinõmme vahel tekkis kiirelt üks kommunikatsiooniviga. Noor puurilukk tormas väravast välja palli järele, aga Suvinõmm üritas talle samal ajal peaga tagasi sööta. Maksim Kalimullin oli seetõttu peaaegu tühja värava alla pääsemas, ent Suvinõmm suutis viimasel hetkel Kalimullinile keha anda ja olukorra päästa.

Meesiti väljalöögid ebaõnnestusid ja jäi madalateks. Samas hiilgas ta ühe suurepärase tõrjega, kui tõi käega posti äärest ära Kalimullini löögi, ning väravat ta lühikeses debüütmängus sisse ei lasknud.

Ilus napikas | Männilaane postilöök. Kuuendal minutil tegi Männilaan väga ilusa soorituse, misjärel pall maandus paraku postis, mitte väravas. Ta võttis Artjom Jermatšenko peasöödu järel palli Flora karistusalas rinnaga kõrgelt õhust omaks (olles seljaga värava poole) ning sooritas siis hüppelt ja pöördelt meisterliku ülepuusalöögi, milleni puurivaht Evert Grünvald poleks küündinud. Arusaadav, et Männilaan jäi korraks murule pettunult peast kinni hoidma.

Staar | Markus Soomets. Soomets tegi keskväljal head tööd ning säras mängu kõige ilusama väravaga. Ta oli oluline osaline ka kohtumise teise värava toonud rünnakus. Soomets oleks avapoolajal peaaegu saanud enda nimele ka resultatiivse söödu, aga Hussari tabamus tühistati napi suluseisu tõttu. Oma iluväravast sai Soomets indu juurde ja proovis hiljem veel paar korda kauglööke, kuid need jäid ebatäpseteks.

Tsitaat | "Lööd legaalse värava - minu ja paljude teiste inimeste hinnangul, kes jalgpalli näevad ja mõistavad! -, aga see lõpeb hoopis minu jalgpallurikarjääri kõige rumalama hetkega. Ma ei osanud aimata, et ma sel hetkel 80 meetri kaugusel just parasjagu kaadris olin, kui selle rumala žesti tegin. Selle koha pealt võtan kogu vastutuse. Vedasin hea mängu teinud meeskonda alt," kommenteeris Pajunurm oma punast kaarti.