Memo | Viimase äratuskella peale virgunud Saksamaa peab ennekõike süüdistama iseennast (0)

Mängu järel olid löödud nii Costa Rica kui Saksamaa, sest kumbki ei pääsenud edasi. Foto: Scanpix / Martin Meissner / AP Photo

Costa Rica ja Saksamaa keerasid E-alagrupi omalt poolt lukku ülimalt põnevalt. Kuigi kohati olid juhtohjad kogu täiega avavoorus korralikult peksa saanud Costa Rica käes, siis võidu võttis ikkagi Saksamaa. Aga sellest ei piisanud.

Õhtu algas sakslaste jaoks lubavalt, sest juba 10. minutil keerutas David Raum palli kasti ning esimeses postis olnud Serge Gnabry kõksas mänguvahendi võrku - 0:1. Saksamaa jätkas lustimist, kuid avapoolajal lisa ei saanud.

Poolajapausi järel oli ärksam seevastu Costa Rica, kellel õnnestus 58. minutil seis tagasi viiki virutada. Olukorda vedas jaapanlastele võiduvärava keerutanud Keysher Fuller, kelle tsenderduse järel tekkinud segaduse kasutas ära Yeltsin Tejeda - 1:1. Kümmekond minutit hiljem sähvatati taas ning Juan Vargas viis Costa Rica juba ette - 2:1.

Edasipääsumõtteid mõlgutama hakanud Costa Rica pidas Saksamaa survele veel esialgu vastu. Mõned minutid hiljem mängisid Niclas Füllkrug ja Kai Havertz lustlikult kokku ja viimane neist tõstis mänguvahendi Keylor Navase jaoks püüdmatusse nurka - 2:2

Kümme minutit hiljem tuli õnn taas kangutanud sakslaste õuele, kui Gnabry keerutas pehme palli tagumisse posti ning Havertz lippas oma pikkade jalgadega kaitsja tagant välja - 2:3. Võidu naelutas kindlamaks Leroy Sane jätku võrku lükanud Füllkrug - 2:4. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Jaapani võit. Kuna Saksamaa läks mängule ühe punktiga, siis läks neil kindlasti vaja võitu. Samas ka soodsat tulemust Jaapani ja Hispaania duellist, mis esialgu tundus ka tulevat. Costa Rica võimalustele esialgu justkui ei keskendutudki, kuid nende kava sarnanes sakslaste omale.

Kuigi Costa Rica ja Jaapani eduseisude ajal tekkis õhku ka võimalus, et just nemad sammuvad 16 parema sekka, siis selle variandi nullisid sakslaste tabamused. Kuna Hispaania jättis "oma töö tegemata" ehk ei võtnud ei võitu ega viiki, siis oligi asi ants - nii Costa Rica kui ka Saksamaa olid mängust väljas.

Costa Rica hoidis asja ärevana. Foto: Scanpix / Georgi Licovski / EPA

Üllatus | Sakslased klähvisid niisama jutujätkuks. Saksamaa koondis on paberil ülitugev. Juba vaadates seda, et meeskonna tuumik koosneb Müncheni Bayerni Bundesligas ja üldiselt ka Meistrite liigas lustivatest palluritest, lisaks mujal Euroopas toimetavad tugitalad. Aga kui sakslased väljakule jõuavad, siis jääb sisust, tahtejõust ja surematust meeskondlikkusest puudu.

Justkui jääks mulje, et Bayernis ära hellitatud staarikesed elavad mullis, et küll kõik lõpuks saab korda. Küll see tiitel ära tuleb. Kodumaal nii ju saab, aga MM-il mitte. Esimeses mängus saadi Jaapanilt 1:2 tappa, siis mängiti Hispaaniaga 1:1 viiki. Lõpuks saadi võit ka, aga siis oli pidu juba läbi.

Omamoodi üllatust pakkusid ka Costa Rica südikus ja kaks igati ausalt välja mängitud väravat. Ka neile jäi näppude vahele üks võit ehk kokkuvõttes raputati esimeses voorus külge saadud peksukoti staatus maha. Lõpuks oli laual isegi variant, et selja taha jäävad nii Hispaania kui Saksamaa.

Staar | Kai Havertz. 67. minutil vahetusest sekkunud Havertz täitis oma ülesanded eeskujulikult ära. Loetud minutid peale mängu saamist tõi ta tabloole viigiseisu ning seejärel ka edu. Muidugi jääb olukorda varjutama grupifaasi pidama jäämine, aga Hispaania edumaa väravate vahe arvestuses oligi pea võimatult suur.

Ilus hetk | Minutid, mil edasi olid pääsemas Costa Rica ja Jaapan. See mõte räägib vast enda eest.

Tsitaat | "Kui see oli minu viimane mäng Saksamaa särgis, siis on olnud tõeline rõõm, suur aitäh!" sõnas 2010. aastast koondiserindel toimetanud Thomas Müller. Kuna sakslased põrusid MM-il teist korda järjest, siis võib uskuda, et läheb suuremateks muudatusteks. Sellele viitas ka vähemalt praegu koondist tüüriv Hansi Flick. Kas sakslased vajasidki sellist kolisemist, et uuesti tuhast tõusta? Eks näis.