Messit pole, pidu läbi? Miami toodi jõuliselt maa peale, päästetööks jääb veel seitse šanssi (video tipphetkedest!) (0)

Kamal Milleri omavärav aitas Miami Interi lüüasaamisele kõvasti kaasa. Foto: Scanpix / Getty Images via AFP / Kevin C. Cox

Miami Inter sai pärast Lionel Messi liitumist esimese kaotuse, kui viie aasta tagune meister Atlanta United nad MLS-is skooriga 5:2 veenvalt paika pani. Suur eesmärk ehk play-off-kohal lõpetamine on Interi jaoks endiselt võimalik, aga muutub iga ebaõnnestumisega kõvasti keerulisemaks.

Peatreener Tata Martino jättis koosseisust välja nii Messi kui ka Jordi Alba, viidates mõlema puhul "lihasväsimusele". Messi käis eelmisel nädalal esindamas koondist, aidates mängu ainsa väravaga Argentinal MM-valiksarjas Ecuadorist jagu saada, ja ehkki ta jäi teisest kõrgmäestikus peetud kohtumisest Boliiviaga kõrvale, ei olnud ta ka nüüd Miami eest mänguvalmis.

2018. aastal MLS-i meistriks kroonitud Atlanta kasutas pakutud võimaluse koduväljakul lahkelt ära, asudes juba avapoolajaga eduseisu. Skoori avas 25. minutil küll Miami ründaja Leonardo Campana, ent kümmekond minutit hiljem Tristan Muyumba viigistas. Poolaja lõpp läks Interil täiesti käest, sest 41. minutil suunas Kamal Miller palli kohmakalt oma väravasse ja 44. minutil tegi skoori karistusalasse vabaks unustatud Brooks Lennon.

Teine poolaeg algas Miamile taas lootustandvalt, sest 53. minutil käega mängu eest määratud penalti realiseeris taas Campana. Viigini siiski ei jõutud, hoopis mõne hooaja eest 26 väravaga Eredivisiet raputanud kreeklane Giorgios Giakoumakis tegi sel hooajal juba 14. korda skoori ja tõusis liiga parimate väravaküttide edetabelis Nashville'i poolkaitsja Hany Mukhtari kõrvale liidrikohta jagama. Mängule pani efektse punkti 88. minutil palli ristnurka keerutanud Tyler Wolff.

Atlantale oli võit samuti väga tähtis, sest tänu sellele säilitati võimalus lõpetada idakonverentsi esinelikus, mis annaks neile kohamängude avaringis koduväljakueelise. Samas räägib Unitedi vastu asjaolu, et otsestel konkurentidel on nendega võrreldes kaks või isegi kolm mängu varuks. Kindel allajäämine Unitedile tuletas aga teravalt meelde, et enne Messi liitumist oli Miami suutnud võita tosinast liigamängust vaid ühe.

Inter, kelle 12-mänguline kaotuseta seeria nüüd otsa sai, jätkab aga konverentsi eelviimasel real ehk 15 meeskonna konkurentsis 14. kohal. Viimasena pääseb play-off-mängudele üheksanda koha meeskond ja sellel real asub praegu tabelis Erik Sorga endine tööandja D. C. United, kellest Miami jääb ühe vähempeetud mängu juures maha kuue punktiga. Põhihooajal on Interil jäänud pidada veel seitse kohtumist, järgmiseks minnakse Eesti aja järgi ööl vastu neljapäeva vastamisi idakonverentsis ainsana nende selja taga oleva Torontoga.