Mõlemale kaalule mahtunud õnn päästis Lõuna-Korea suurüllatusest (0)

Lõuna-Korea jäi plindrisse, aga tuli raskest seisust lõpuks auga välja. Foto: Scanpix / AP Photo / Aijaz Rahi

Aasia meistrivõistlustel oli lähedal järjekordne suurüllatus, sest FIFA edetabelis 87. kohta hoidev Jordaania juhtis Lõuna-Korea vastu veel 90 minuti täitumisel. Lõpuks tuli neil siiski leppida 2:2 viigiga, aga ülima tõenäosusega viib see tulemus mõlemad meeskonnad alagrupist edasi.

Mängu algus oli ootuspärane, sest Heung-min Son teenis kiirelt VAR-i abiga penalti ja realiseeris selle ise. Avapoolaja lõpus said Saksamaa legendi Jürgen Klinsmanni hoolealused veel korra väravale pihta, paraku suunas keskväljamees Park Yong-woo väravaesisel kaitsetööd tehes sedapuhku palli enda võrku. Avaväravale eelnenud pika videokontrolli tõttu anti esimesele poolajale koguni kaheksa lisaminutit ja Jordaania kasutas need eeskujulikult ära, kui Yazan Al Naimat palli otse õhust teist korda korealaste väravasse saatis - pausile mindi juba Jordaania 2:1 edult.

Kui avapoolaja viigivärav sündis sellest, et Park üritas takistada palli jõudmist jordaanlaste keskkaitsjale Yazan Al Arabile, siis teise poolaja üleminutitel tõestas õnnejumalanna, et jagab kõigile võrdselt. Hwang In-beom lõi korealaste surve lõpetuseks peale ning väravavaht Yazeed Abulaila tõrjus palli täpselt vastu tema ees seisnud Al Arabi, kelle jalast see väravasse põrkas. Lõpuhetkedel pidi Jordaania isegi viigi eest tänulik olema, sest Cho Gue-sung oskas mõnelt meetrilt mööda lüüa.

Nii Jordaania kui ka Lõuna-Korea kindlustasid viigiga sisuliselt edasipääsu, sest isegi kui emb-kumb peaks viimases voorus kaotama, saadaks juba praeguseks kogutud nelja punktiga alagrupis kolmandal kohal lõpetanud meeskondade arvestuses ülima tõenäosusega edasi. Kuuest alagrupist pääseb kaheksandikfinaali neli paremat kolmanda koha omanikku. E-grupi teises mängus jättis ülihilise väravaga oma šansid ellu Bahrein, kes sai ainsa palli Malaisia võrku kuuendal üleminutil.