Mullu üle noatera pääsenud Alliance kasvatas poistest mehed ning kolis ühest linnast teise (0)

Meeskonna ühtsusele rõhuv Alliance pääses mullu üle noatera. Foto: Ida-Virumaa FC Alliance / Facebook

Mõni aasta tagasi kuulutati Premium liigas palliv FC Kuressaare üleminekumängude kuningaks, kuid uhkele tiitlile on troonipärija Ida-Virumaa FC Alliance'i näol, kes on kahel järjestikusel aastal lõpetanud hooaja üleminekumängudega ning teinud seda edukalt.

Aastal 2021 toimetas Alliance Esiliiga B-s, kus lõpetati Viimsi JK ning Harju JK Laagri järel kolmandal kohal, mis lubas idavirulastel madistada Esiliiga pileti teenimiseks Pärnu JK-ga. Kahe mängu kokkuvõttes oli parem Alliance, mistap mängiti aastal 2022 liigaastme võrra kõrgemal.

Enda kasvandike ja Venemaalt toodud abijõududega alustas Alliance möödunud hooaega mõnevõrra vaevaliselt, kuid juuli alguseks oli neil tabelis kirjas 23 punkti - 14 silma rohkem kui 9. kohal paiknenud Viljandi Tulevikul ning 16 punkti enam 10. real asetsenud PJK-st. Juuli keskel algas aga võidupõud, mis venis 16-mänguliseks ehk kestis kuni viimase vooruni, mis toimus 13. novembril. Vahe Tulevikuga jäi lõpuks 4 punkti, Pärnuga 7.

Sarnaselt 2021. aastale pidi Alliance mängima üleminekumatše ka mullu, kuid siis juba Esiliiga koha säilitamiseks Tallinna Kalevi duubelmeeskonna vastu. Avamäng kodus lõppes kaasahaarava 3:3 viigiga, kuid lumises pealinnas teeniti tänu Roland Kardava väravale 1:0 võit, millega säilitati koht tugevuselt teises Eesti liigas. Alliance pääses möödunud aastal üle noatera.

Roland Kardava värav Kalevi duubli vastu tõi Alliance'ile koha selle aasta Esiliigas. Foto: Ida-Virumaa FC Alliance / Facebook

2022. aastal lõi Alliance Esiliigas 29 väravat ning enda võrku lasti sahistada 105 korda. Kodumängude külastatavuse poolest saadi kuues koht, ent iseseisvate klubide arvestuses oldi eelviimased.

Kahe hooaja vahel on Alliance läbinud väiksemat sorti kapitaalremondi. Kui varem tegi Alliance koostööd Kohtla-Järve JK Järvega ning kasutas Järve liigakohta, siis alates 1. märtsist ollakse kaks eraldiseisvat klubi. Möödunud hooajal võõrustas Alliance enda kodumatše Kohtla-Järve spordikeskuse muru- ja kunstmurustaadionitel, ent tänavu baseerutakse Kiviõlis, kus mängitakse uuel Kiviõli Arenal.

Lisaks on Alliance'il muutunud treeneritetiim. Ida-Virumaa Spordiliidu poolt 2022. aasta parimaks treeneriks valitud Erik Šteinbergi abiliseks toodi Irfan Ametov, füüsilise ettevalmistuse treeneriks Igor Šuskov ning väravavahtide eest kannab nüüdsest hoolt Igor Kuliš, kes on varem töötanud Narva Transis ning Sillamäe Kalevis.

Mullu olid väljakul poisikesed, tänavu on platsil mehed

Sarnaselt möödunud aasta hooaja ettevalmistusele käis Alliance ka tänavu Haapsalus laagerdamas. "Jaanuaris korraldasime Haapsalus kaheksapäevase treeninglaagri, mis kulmineerus treeningmatšiga Läänemaa vastu, mille me võitsime 4:1. Pärast laagrit hakkasime parendama mängijate füüsilist poolt, peamiselt vastupidavust ja füüsilist tugevust.

Mullu olime väljakul justkui poisikesed meeste kõrval, mistap oleme talvel ära teinud suure töö, kuid see protsess veel kestab, sest järgmisel nädalal sõidame laagerdama Raplasse, kust lähme otse Paidesse avavooru mängule," kirjeldas meeskonna peatreener Erik Šteinberg ettevalmistusplaani Soccernet.ee-le.

Ta lisas: "Täpsemalt 6. jaanuaril alustasime treeningprotsessiga. Esimesel päeval viisime läbi testid, kus kontrollisime mängijate kiirust ja vastupidavust. Rapla laagris annavad mängijad kordustestid. Eks me siis näe, kas meie üheksanädalane treeningtsükkel tuli kasuks või mitte. Lisaks paneme Raplas paika ka tänavuse hooaja kapteni. Taliturniiril kandis paela käe ümber Maksim Miškov."

Erik Šteinberg loodab, et üheksanädalase ettevalmistuse jooksul said poistest mehed. Foto: Ida-Virumaa FC Alliance / Facebook

Hooaja-eelse Taliturniiri läbis Alliance ühe võidu ja nelja kaotusega, ent juhendaja sõnul polnud tulemus esmatähtis. "Nendes mängudes seadsime rõhu taktikalisele poolele, mistõttu langes skoor tähtsuselt teisele või isegi kolmandale kohale. Taliturniiril andsime võimaluse nendele mängijatele, kes tõenäoliselt osalevad U19 liigas, mitte Esiliigas. Viimases kahes matšis Levadia ja Flora duubli vastu katsetasime koosseisu, millega arvatavasti alustame ka liigahooaega, kuid pidasime silmas ka neid mängijaid, kes on meiega veel liitumas," lausus Šteinberg.

Alliance'i õnneks pole hooaja ettevalmistust seganud vigastused, kuid viirushaigused on olnud sagedased külalised. Šteinbergi sõnul valmistub ligi 22 mängijat uueks hooajaks.

Mitme võistlussarja koormus lõi eelmise hooaja lõpus välja

Mullu mängis Alliance'i U21 meeskond II liiga põhja/ida piirkonnas ning U19 endavanuste Eliitliigas, kus saavutati esikoht. Kui esindusmeeskonna mängijad mängisid nii Esiliigat kui U19 Eliitliigat korraga, siis hooaja keskel tekkis olukord, kus duubli mängijad kaotasid suure jalgpalli vastu huvi ning kolisid üle saalijalgpalli, mistõttu pidid esinduse mängijad hooaja lõpuni U21 võistkonna positsioone lappima. Mitmetel esinduse mängijatel oli aasta lõpuks kirjas üle 50 matši, Maksim Jakovlev ja Vadim Velikanov käisid väljakul koguni 62 võistlusmängus.

"Eelmisel hooajal tegime kollektiivselt palju vigu – esindusmeeskonnast andsime mängijaid duublisse ning paralleelselt mängiti veel U19 Eliitliigat, mistõttu osadel mängijatel kogunes väga-väga suur arv minuteid. Möödunud hooaja lõpus oli tunda, et mängijad olid väsinud, mistõttu kulgesid viimased kuud raskesti, kuid sel aastal toimime nii, et esinduse mängijad mängivad vaid esinduse eest," täpsustas Šteinberg.

Alliance'i juhendaja arvates polnud mitmes võistlussarjas mängimine probleemiks, miks tekkis Esiliigas 16-mänguline võidupõud. "Keskkaitses ja poolkaitses olid leegionärid, kellest me pidime erinevatel põhjustel hooaja käigus loobuma. Peamiseks ajendiks oli sõda Ukrainas, mispärast saatsime meie juures mänginud venelased koju tagasi. Samuti siirdus ründaja Mihhail Orlov suvel Tšehhi ja Anton Volossatov liitus Floraga. Jäime ilma viiest olulisest mängijast, mistõttu kadus väljakult ka kvaliteet."

Ta lisas: "Aga kui üks uks sulgub, siis teine avaneb. Esile kerkisid mängijad, kes pälvisid meie usalduse ning kes aitasid meil säilitada koha Esiliigas."

Tšehhis mänginud ründetalent Mihhail Orlov on tagasi Alliance'is. Foto: Ida-Virumaa FC Alliance / Facebook

Ründetalent on tagasi kodus, ent kapten lahkus

Suvel meeskonnaga hüvasti jätnud Orlov on nüüdseks Alliance'is tagasi. Esialgu on U19 koondislane ning möödunud hooaja idavirulaste parim väravakütt kodus kuni suvise üleminekuaknani. "Orlov kogub vaikselt vormi, teeme temaga palju tööd, kuid rohkem peab ta juurde panema mentaalse poole pealt. Tšehhis tekkis olukord, kus Orlov tahtis asjade kulgu kiirendada ning jõuda kiiresti esindusmeeskonda, sest ta oli U19 satsis kerkinud selgeks liidriks. Samuti vaevas teda see, et võõras riigis ei tundnud ta kedagi ning keeleruum oli täiesti teine, mistõttu leidsime, et ta polnud selliseks katsumuseks veel valmis ja tõime ta tagasi Alliance'i."

Lisaks Orlovi tagasitulekule meelitati enda juurde endine Narva Transi poolkaitsja Raivo Saar, kes 2019. aastal mängis veel Alliance'i eelkäija Kohtla-Järve JK Järve eest. Oodata on tugevdusi ka välismaalt, kuid kes ja kust, selle otsustas Šteinberg saladuses hoida. Meeskonnaga jätsid hüvasti möödunud hooaja kapten Erik Kruglov ja poolkaitsja Danila Tsõgankov, kes asusid mängima II liigasse, kus on vabam trenni- ja mängugraafik.

"Meeskond on siiani väga noor, peamiselt on mängijate sünniaastaks 2004 või 2005. Eesmärk pole ehitada mängu kellegi kindla persooni ümber, vaid olla ühtne löögirusikas. Tugevuseks on meie puhul kindlasti mängijate noorus ning suur osa neist on üheskoos mänginud juba kolm kuni neli aastat, mistõttu on see grupp muutunud väga ühtseks. Vajaka jääb vaid kogemusest Esiliiga tasemel, aga see tuleb juurde ainult mängides," loodab Šteinberg.

Meeskonna kapten Erik Kruglov otsustas Alliance'ist lahkuda. Foto: Ida-Virumaa FC Alliance / Facebook

Alliance'i peatreener usub, et U18 koondisesse kuuluvad äärekaitsjad Ramaz Kardava ja Alex Boronilštšikov võivad tänavu meeskonnas esile kerkida. Lisaks arvas ta, et Orlovi ei tohi kunagi maha kanda, sest kui ründetuus saab uuesti vormi, siis kujuneb temast idavirulaste võtmemängija. Taliturniiril jätsid endast hea mulje Konstantin Pavlov ja Akim Sutškov.

Millist positsiooni tänavu Esiliigas sihitakse? "Olen inimene, kes ei armasta prognoosida ega fantaseerida. Arvan, et see on ebaaus meeskonna suhtes, kui paneme mingi kindla koha paika. Töötame selle nimel, et igas mängus maksimaalselt võidelda. Kui teeme oma tööd hästi, siis tuleb ka vastav tulemus," vastas Šteinberg.

Liiga favoriiti ei soovinud Šteinberg samuti pakkuda, aga sarnaselt eelmisele aastale avaldas Taliturniiril talle enim muljet Nõmme United.

Ida-Virumaa FC Alliance
Peatreener: Erik Šteinberg
Abitreener: Irfan Ametov
Väravavahtide treener: Igor Kuliš
Füüsilise ettevalmistuse treener: Igor Šashkov
Kapten: selgumisel
EJL-i stipendiaadid: Aleks Vitrikuš, Roland Kardava, Grigori Mitsuk, Alex Boronilštšikov, Maksim Miškov, Maksim Jakovlev
Eelarve: 192 000 eurot (jalgpallikool eraldi 70 000 eurot)
Duubelvõistkond: Ida-Virumaa FC Alliance U19 (U19 Eliitliiga)
Koduväljak: Kiviõli Arena 
Meeskonna värvid: sinine ja valge
Koduleht: fcalliance.ee
Esimene mäng: 4. märtsil kell 12.30 vs. Paide Linnameeskond U21 (Paide kunstmuruväljakul)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 23. aprillil kell 17.00 vs. FC Tallinn (Kiviõli Arenal)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Ilja Barkanov, Nikita Kanev.
Kaitsjad: Grigori Mitšuk, Maksim Jakovlev, Alex Boronilštšikov, Ramaz Kardava, Ivan Ivanov, Irakli Torinava.
Poolkaitsjad: Maksim Miškov, Aleks Vitrikuš, Jaroslav Tšerkassov, Raivo Saar, Kirill Koskor, Akim Sutškov.
Ründajad: Mihhail Orlov, Vadim Velikanov, Roland Kardava, Arkadi Butenko.

Eeldatav algkoosseis

Ida-Virumaa FC Alliance - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Mihhail Orlov (ründaja, Silon Taborskost) naasis klubisse.
Raivo
Saar (poolkaitsja, Narva Transist) liitus klubiga.

Välja:

Erik Kruglov (kaitsja) lahkus klubist.
Danila Tsõgankov (poolkaitsja) lahkus klubist.

Hooajaeelsed mängud:

15.01. Läänemaa JK (ELB) - Ida-Virumaa FC Alliance 1:4 (Vitrikuš 2, Orlov, Velikanov)
21.01. Tabasalu (EL) - Ida-Virumaa FC Alliance 0:1 (Saar)
29.01. Ida-Virumaa FC Alliance - Paide Linnameeskond U21 (EL) 1:4 (Saar)
05.02. Nõmme United (EL) - Ida-Virumaa FC Alliance 3:0
12.02. Tallinna FCI Levadia U21 (EL) - Ida-Virumaa FC Alliance 2:1
(Orlov)
18.02. Tallinna FC Flora U21 (EL) - Ida-Virumaa FC Alliance 3:2 (Saar, Roland Kardava)

Võitkaotus.
EL - Esiliiga; ELB - Esiliiga B.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
SOCCERNET BUDAPESTIS
Nelja aastaga suurte poiste mängu roninud Ungari annab aimu, mis ambitsioonikat Eestit ees ootab
SN Budapestis | Messi viieka järel alanud Eesti koondise pikal kaotuseta seerial on küljes tähenduslik tärnike
U19 ELIITRING
Sakuga liitunud Bannikova: otsustasin klubi vahetada enda arendamise eesmärgil
SOCCERNET BUDAPESTIS
SN Budapestis | Karol Metsa segab väike häda, millega peatreener Häberli riskida ei soovi
SPURSI MEHE TEGEMISTEST
Tervenedes uue positsiooni ära õppinud Paskotši: mida treener tahab, seda teen! Ei hakka ju vastu rääkima!
RÜNDAJATE ELU
Videokohtunik | Sentimeetrite mäng ja selge viga: VAR ulatas kolm korda tugeva abikäe
HÄÄLED TASKUST
KOONDISLASTE KÄEKÄIK
ALBIONI INTRIIGID
Udune Albion | Nügi ja sõimle, kui teisiti ei oska, aga ilma ambitsioonita pole midagi peale hakata
PREMIUM LIIGA
Siim Pulst | Enamik Premium liiga märtsikuiseid mänge peetakse ebanormaalsetes oludes
KEERULISED PÄEVAD KATALOONIAS
Kius ja kättemaks või laristamine ja korruptsioon? Barcelona sumpab ühest mülkast teise
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
3
3
0
0
11:0
9
2.
Tallinna FCI Levadia
3
2
1
0
5:0
7
3.
Nõmme Kalju FC
3
1
2
0
3:2
5
4.
Pärnu JK Vaprus
3
1
2
0
3:2
5
5.
FC Kuressaare
3
1
1
1
3:3
4
6.
JK Tallinna Kalev
3
1
1
1
2:2
4
7.
Paide Linnameeskond
3
1
1
1
2:2
4
8.
Tartu JK Tammeka
2
0
1
1
0:3
1
9.
Harju JK Laagri
4
0
1
3
2:9
1
10.
JK Narva Trans
3
0
0
3
1:9
0
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Kas Eesti lööb Ungari vastu värava?
61%
39%
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
HOOAJA EELVAATED


Eesti liigahooaja algus läheneb! Loe klubide hooaja eelvaateid:

Premium liiga:

Esiliiga:

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

VIDEOKOHTUNIK

Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
9
Tallinna FCI Levadia
7
Nõmme Kalju FC
5
Pärnu JK Vaprus
5
FC Kuressaare
4
JK Tallinna Kalev
4
Paide Linnameeskond
4
Tartu JK Tammeka
1
Harju JK Laagri
1
JK Narva Trans
0
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!