Naabrite must õhtu: Läti, Leedu ja Rootsi said kõik vähemalt kolmeväravalise paki (0)

Läti jalgpall mõõnab. Foto: Brit Maria Tael

Esmaspäevaõhtustes EM-valikmängudes ei saatnud edu meie naabreid Lätit, Leedut ja Rootsit, kes kamba peale nulliringi kirja said.

Tablood vaadates ei pea Rootsi küll piinlikkust tundma, sest võõrsil 0:3 Hispaaniale kaotada ei ole häbiasi, kui väravatest kaks lüüakse penaltitest ja kõik tulevad viimase poole tunni sees. Tõsi, sammu suutsid rootslased pidada esimesed 40 minutit, sealt edasi kuulus mäng täielikult koduperemeestele ja korra võttis kohtunik hispaanlaste värava ebaõiglaselt ära.

Leedu oli samal ajal külas Serbial, kes pani asjad paika esimesel poolajal - end Inglismaa kõrgliigas tõestanud Aleksandar Mitrovic lõi leedulaste võrku esimesed kaks palli, äsja Real Madridiga lepingu allkirjastanud Luka Jovic kolmanda. Lõpuks võitsid serblased mängu 4:1.

Arvydas Novikovase penaltist löödud värav oli ka mainitud kolmiku peale ainus, sest Läti põles kodus tõsiselt läbi. Sloveeniat loodeti hammustada, kuid esimese poolaja keskel lõid külalised viie minutiga kolm väravat, poolajaks juba neli ja vahetult riietusruumist naastes ka viienda. Läti jätkab alagrupi põhjas, nelja mängu järel on väravate vahe 1:13.