Napi praktikaga ajateenija Henri Perk: väravavahi elu ongi selline, et tuleb oodata ja valmis olla! (0)

Nõmme Kalju väravavaht Henri Perk tegi eilses mängus FCI Levadiaga Premium liiga algkoosseisudebüüdi. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Pühapeval kuuajalise koroonapausilt naasnud Nõmme Kalju meeskond sai Tallinna FCI Levadia käest küll 1:2 kaotuse, aga teenis ka tahtejõulise ja hingestatud esituse eest ohtrasti kiidusõnu.

Kui muidu koosnes Kalju koosseis kogenud esindusmeeskonna liikmetest (tõsi, vahetusest polnud võtta kedagi), siis väravasuul seisis 20-aastane Henri Perk, kellel varasemat Premium liiga kogemust 47 minuti jagu – 2018. aasta 23. mail sekkus ta Tallinna Kalevi vastu vahetusest (mäng lõppes 2:2), sest Vitali Teleš teenis punase kaardi.

"Oleks lootnud, et see esimene algkoosseisumäng tuleb natuke sobivamal ajal kui praegu, sest olen ju kaitseväes ja lisaks see koroonaviirus. Praktikat oli mul ikka päris vähe, aga väravavahi elu ongi selline, et ootad mitu aastat ja kui see hetk tuleb, siis peab valmis olema. Midagi pole teha, see ongi väravavahi elu," sõnas Perk pärast kohtumist, kus tal tuli võrgust noppida kaks palli.

Esimene neist 4. minutil, kui Aleksandr Kulinitš ei saanud hakkama Gando valvamisega. Kamerunlane pääses viie meetri pealt peaga löögile. Pall lendas võrku Pergi pea kohalt, aga reageerimist oli tolles episoodis keeruline nõuda. 48. minutil polnud Pergil samuti midagi parata, kui Juri Kolomojets mõnelt meetrilt palli võrku tulistas.

Kokkuvõttes: oli väravavaht selleks kauaoodatud, aga mitte kõige sobivamal hetkel saabunud mänguks ja päevaks valmis? "Ma arvan küll, jah. Eks see ole arusaadav, et algkoosseisudebüüt võtab jala kergelt värisema, aga tuleb hakkama saad. Tegin täitsa okei mängu," sõnas Perk, kes sai hooaja esimeses pooles pidevat mängupraktikat Kalju U21 meeskonna ridades Esiliiga B-s, aga on seoses ajateenistusega pärast 5. juulit seal vaid kaks korda platsil käinud.

Viimase kuu aja jooksul oli ajateenija Perk saanud teha viis trenni. Tõsi, neist neli eelmisel nädalal ehk vahetult enne Kalju – Levadia mängu. Aga sellele eelnes kolmenädalane periood, kus väravavaht puutus jalgpalli vaid korra. Ajateenistuses viibides ongi treeningrežiim ebakorrapärane, sest enne tuleb täita kohustused riigi ees ja alles siis, kui võimalus tekib, jääb aega tööga tegelemiseks.

"Vahel saan argipäevaõhtutel duubelmeeskonna trennides käia, aga üldiselt ainult nädalavahetustel. Lisaks lubatakse mind erijuhtude puhul välja ka mängudele." Kas kolmapäevaks saad välja? "Ei oska öelda."

Kui asjad sujuvad ja Perk ka kolmapäevases mängus Tartu Tammeka vastu Kalju väravat kaitseb, on tänu eilsele tunne julgem ja mugavam. "Üks mäng on nüüd all. Ja ikka tugev mäng. Esimesed tõrjed ka kirjas."

Kolm väga head tõrjet ja treeneri kiidusõnad

Neid kogunes Kalju väravavahi arvele päris mitu. 31. minutil püüdis ta pantrihüppega posti äärde teel olnud Gando pealöögi ning 78. minutil hiilgas topelttõrjega, kui summutas esmalt läbimurdel olnud Maksim Podholjuzini pealelöögi ja peatas siis ka tagasipõrkunud palli äsanud Bogdan Vaštšuki soorituse.

Kalju väravavahtide treener Fredo Getulio Aurelio, kes täitis eile Marko Kristali ja Sergei Terehhovi isolatsioonis viibimise tõttu peatreeneri kohuseid, oli igatahes mängu järel Pergi esitusega ääretult rahul. "Henri tegi kaks hämmastavat tõrjet! Suurepärane!" kiitis brasiillane noort puurivahti.

"Väravavahil ongi vaja see esimene tõrje kirja saada, siis tuleb hoog sisse. Esimene õnnestumine annab vaimujõudu juurde. Koostöö võistkonnaga sujus hästi, probleeme polnud. Tänasele mängule tuli meie meeskond tahtmise pealt. Meid polnud nii kaua platsile lastud ja me polnud saanud mängida. Kõigil oli hea tunne platsil olla. Füüsilisel oli raske, aga tahtmise pealt püsis pinge lõpuni," rääkis Perk.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, naaseb Marko Meerits pärast kolmapäevast mängu Tartus Kalju väravasuule ja Perk taandub varumeheks. Aga kui järgmine kord tuleb lahingusse minna, on Kalju noor väravavaht selleks tänu eilsele kogemusele kindlasti veelgi paremini valmis.