Nelja kuu eest samasse ämbrisse astunud PSG sai juba suure šoki osaliseks (väravad!) (0)

Prantsusmaa kõrgliiga teine voor pakkus suure üllatuse, kui valitsev meister Paris Saint-Germain pidi võõrsilt Rennes'i meeskonnalt vastu võtma kaotuse. Hämmastav on ka AS Monaco käekäik, kui kahe vooruga pole suudetud ühtegi punkti teenida.

PSG alustas uut hooaega 10. augustil Nimes' vastu ning oodatult saadi kätte 3:0 võit. Kaasa ei teinud Neymar ja ka nüüd jäi brasiillane eemale väidetava hüppeliigese vigastuse tõttu. Lisaks temale oli PSG-l veelgi vigastatuid, kelle seas Manchester Unitedist saabunud poolkaitsja Ander Herrera ning kaitsemängijad Thilo Kehrer, Presnel Kimpembe ja Layvin Kurzawa.

Hoolimata sellest olid põhimehed rivis ning 36. minutil avas Edinson Cavani ka skoori, kui kasutas Rennes'i kaitseliini piinliku eksimuse ära. Avapoolaja lõpus kodumeeskond siiski viigistas endise AC Milani ründaja M'Baye Niangi tabamusest.

16-aastase Angola keskväljamehe Eduardo Camavinga suurepärane tsenderdus 48. minutil jõudis trahvikastis Romain de Castilloni ning 23-aastane prantslane lükkas palli peaga Alphonse Areola selja taha. PSG valdas koguni 68% mänguajast palli, aga ründefaasis jäädi pigem hambutuks ning kokkuvõttes tehti vastastest vaid üks pealelöök rohkem. 70. minutil oli Kylian Mbappe lähedal seisu viigistamisele, kuid see jäi vaid võimaluseks ning kokkuvõttes teenis Rennes täiesti ootamatust kohast hooaja teise võidu.

Kaotus oli PSG-le sedavõrd valusam, kuna 27. aprillil kohtuti Rennes'iga Prantsusmaa karikafinaalis ning kirja saadi kaotus. Toona mängiti 2:0 eduseis maha ja penaltiseerias jäädi alla 5:6.

Eelmisel hooajal kriisi sattunud ja napilt kõrgliigasse püsima jäänud AS Monaco pole ka nüüd suutnud korrektuure teha ja taas teeniti 0:3 kaotus. Sel korral oli allajäämine veelgi kibedam, sest tunnistada tuli liiga uustulnuka Metzi paremust.

Lyon - Angers 6:0 (3:0)
11. Houssem Aouar, 36., 65. Moussa Dembele, 42., 48. Memphis Depay, 72. Jean Lucas

Nantes - Marseille 0:0

Realiseerimata penalti: 31. Dario Benedetto (Marseille)

Amiens - Lille 1:0 (0:0)