VAATA JÄRELE: Eesti naiste koondis võitis esimese poolaja väravate toel Lätit ja lõpetas Balti turniiri kolmanda kohaga (0)

Täna mängis Eesti naiste koondis Balti turniiri 3.-4. koha mängu Läti vastu. Eestlannad otsustasid mängu esimese poolajaga, kui võideti lõunanaabreid seisuga 4:0. Teise poolaja lõpus lõid lätlannad penalti olukorrast auvärava ja mäng lõppes seisuga 4:1.

Eestlannade avavärava lõi 16. minutil Lisette Tammik, kes sai Berle Brandilt pika söödu ette ja suutis lätlannast põrganud palli meisterlikult 20 meetri pealt üle vastaste väravavahi tõsta. Teise värava lõi nurgalöögi olukorrast Brant 28. minutil. Kolmanda värava lõi kapten Kairi Himanen Mari-Liis Lillemäe söödust 43. minutil ja neli minutit hiljem meisterdas Lillemäe ise seisuks 4:0.

Lätlannad lõid oma auvärava 90+5. minutil, kui Renate Fedotova penalti tõrjus Karina Kork, kuid pärast tõrjet suunas Fedotova palli võrku.

Tänase võiduga saavutas Balti turniiri kolmanda koha Eesti naiskond ja neljanda kohaga pidi leppima Läti naiskond. Balti turniiri võitja selgitavad Leedu ja Fääri saared.

Läti - Eesti 1:4 (0:4)
90+5. Renate Fedotova - 16. Lisette Tammik, 28. Berle Brant, 43. Kairi Himanen, 45+2. Mari Liis Lillemäe

Hoiatused: 4. Sandra Voitane, 44. Tatjana Baliceva - 90+4. Sandra Liir
Realiseerimata penalti: 90+5. Renate Fedotova (Karina Kork tõrjus)

Eesti: Karina Kork, Sandra Liir, Mari Liis Lillemäe, Kairi Himanen (67. Ave-Lii Laas), Pille Raadik, Berle Brant, Kristina Bannikova (60. Signy Aarna), Lisette Tammik (86. Grete Daut), Kelly Rosen (86. Teisi Toomsalu), Kethy Õunpuu, Vlada Kubassova (86. Paula Maria Mengel).
Varus: Getriin Strigin, Jonna Soomets, Ave-Liis Laas, Liisa Merisalu, Kärt Hüdsin, Renate-Ly Mehevets, Signy Aarna, Paula Maria Mengel, Grete Daut, Rahel Repkin, Eva-Maria Niit, Teisi Toomsalu.

Läti: Asnate Lindermane, Kristine Giržda (89. Alisa Gaike), Arta Luize Lubina, Viktorija, Zaicikova, Anastasija Rocane, Sandra Voitane, Olga Ševcova, Signija Šenberga (46. Renate Fedotova) , Tatjana Baliceva (64. Anastasija Cemirtane), Karlina Miksone, Sofia Gergeležiu.
Varus: Alina Sklemenova, Eliza Spruntule, Ieva Krasnova, Anastasija Cemirtane, Renate Fedotova, Lana Osinina, Anna Marija Valaka, Alisa Gaike.