Pikk ette (ja ise järele) | Otsime koduliiga parimat võõrleegionäri + Pohlaku presidentuuri eripärad (20)

EJL-i president Aivar Pohlak saab saates ligemale 20-minutilise lõigu. Foto: Brit Maria Tael

Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 16. saade on teemadest tiine. Muuhulgas otsime Premium liiga parimat välismaalast ja juurdleme Aivar Pohlaku presidentuuri eripärade üle.

Lisaks räägime lahti koduliiga viimase vooru ja vaatame otsa uutele lahingutele, vastame kuulajate küsimustele ning räägime, kuidas tuleks naiste MM-ile läheneda. Saate tegid Kasper Elissaar, Ott Järvela ja Kristjan Jaak Kangur.

Pühadest tingitud teisipäevase ilmumise järel tuleb uus episood välja tuttaval ajal ehk järgmisel esmaspäeval. Selle tarvis ootame ka kuulajate küsimusi, mida võib esitada antud artikli kommentaariumis, Soccerneti foorumis, meie Facebookis, Twitteris teemaviitega #pikkette ja meilitsi, saates e-kirja uudised@soccernet.ee.

REKLAAM

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Maria   •  
(2001:7d0:8458:fe80:340.***)
A. Oper oli saates "Kolmas poolaeg" nördinud Eestlaste negatiivse suhtumise pärast. Oli nördinud, et ajakirjanikud on väga kriitlised, juba nagu udusel Albionil. (Ok, taustaks oli mäng Saksamaaga, aga negatiivset suhtumist pidas silmas üldisemalt)
Kas Teie arvates on Eesti spordiajakirjanikud liiga kriitilised A- koondise kaotuste suhtes (Jätame Pulleritsu kontekstist välja)?
Või kuidas saaksid ajakirjanikud üldse kirjeldada "ilusaid kaotusi" nii, et need liiga kriitilised poleks?
MG   •  
(2001:7d0:849b:ab80:146.***)
Saates oli juttu Hiiu staadioni väiksusest ja selle segavast mõjust Kalju mängule. Maaameti kaardi pealt mõõtes on Hiiu staadion täpselt sama lai kui Sportland, vaid pikkust on 6-7 m vähem.
7   •  
(85.253.100.***)
7 meetrit on ikka päääris palju jalkaväljaku kontekstis.
Endine   •  
(193.40.147.***)
Seda saadet oli kurb kuulata. Isegi piinlik. Ei uskunud, et ajakirjanike kolmik Pohlaku ees nii madalale põlvili laskub. Sellist valet ma Teie käest küll ei oodanud.
Peeter   •  
(188.238.27.***)
Mis valet? Jutt on JOKK sest EJLis puudub opositsioon. Ja kui puudub opositsioon siis pole ju uusi inimesi kes tahaks tulla AP asemele.

Öelge nüüd jalkaspetsid kui tahate Aivarist lahti saada, kes on see Flora süsteemi väline inimene kes peaks presidendiks hakkama??

See ei ole kaitsekõne vaid kurb reaalsus ei ole teist värsket inimest...

Ideoloogiasõdur Järvela väited antud teemal on kahjuks õiged.
Peeter   •  
(188.238.27.***)
Opositsiooni puudumisest, jalka inimesed teavad et kõik et Kalju võiks olla opositsioon aga temal pole liitlasi otseselt. Ja miks ei ole opositsioon siis seda teavad ka jalka inimesed miks nad karjuvad ainult meedias mitte EJL koosolekutel.
Kõverpeegel   •  
(146.255.182.***)
Asi pole opositsioonis, õiges ega vales vaid muudatustes mida on vaja teha ja avatuses mis ei saa olla ainult näiline. Võimu eest võitlevad vaid need kellele see esmatähtis on. Kahjuks säärane retoorika midagi meie "futielus" paremaks ei tee ja 10-20 aasta pärast küsime jälle samu küsimusi. Kena kleidiga pruut vaatab ju peeglist vastu, milles probleem?
õige   •  
(90.191.62.***)
Järvelat ja Co-lt väga õige jutt! Kes aru ei saanud, kuulaku 1x veel ja kui siis ka aru ei saa siis on juba väga väga raske juhtum. Rumalad jäävadki rumalateks.
sg   •  
(85.253.136.***)
kõik kes räägivad opositsiooni puudumisest - palun mõelge venemaa peale. putin on loonud süsteemi, kus opositsioon puudub ja keegi ei taha, et putin kaob, sest järgi jääks anarhia. see ongi ainuvõimu areng. see on pohlaku loodud süsteem, kus inimesed õigustavad tema võimu sellega, et teised tooksid kaose. kui kriitika läheb suureks, siis julgevad inimesed võtta vastutuse ja sealt arendada oma agenda. sa ei saa hakata oma ideedega välja tulema, kui kõik 100% toetavad üht liidrit. praegu justkui toetatakse, aga mida see tähendab süsteemi arengule?

kahjuks ott on masendavalt rumal. kasutada teiste argumentide kommentaariks ajakirjanikuna sõnu nagu "hala" "möla". masendav mõtteviis.

ja jalkaliidu osalus soccernetis on otsene surm ajakirjanduslikule sisule. soccernet on pressiteadete tegija. ajakirjanduseks ei saa seda nimetada.

see saade.... järjest võetakse kriitikapunkte EJL aadressil ja lükatakse neid ümber üldsõnaliste argumentidega. flora sai staadioni siiski tänu sidemetele EJL'iga ja praegu teenib kaks korda rohkem kui teised eesti klubid, samuti tänu tolleaegsetele sidemetele. see on juba ebaaus kõigi teiste vastu.

selle kohta, kuidas endale võim kinnitada saab vaadata tänapäeval venemaal, valgevenes, ungaris... vastased tambitakse minema ja järgnebki pikk üksmeel. soccerneti endale hankimine on tagavaraplaan, sest kui jalkaliit tahab, võivad nad päevapealt seal ajakirjanikud väljavahetada. praegu ohtu pole ja paistab, et ka ott on jalkaliidu juhtidega ühel meelel.

https://soccernet.ee/artikkel/soda-pohlakuga-sunnib-kanniku-lahkuma
sg   •  
(85.253.136.***)
nooremad inimesed, lugege selle viimase artikli kommentaare aastast 2005. pohlak on olnud nagu raudpomm jalgpalli jala ümber viimased 30 aastat. 14 aastat tagasi oli inimestel, kes soovisid ausamat lähenemist ja arengut temast juba nii siiber kui olla sai, ja ikka on ta kõigutamatult kangi küljes.

"Jah. Nii kindlustab oma võimu Eesti jalgpalli suur diktaator, füürer ja jumal üheaegselt. Pohlak hülgab oma enese võimule upitajad. Tarmak oli üks tema põhilisi toetajaid 90 alguses. Aga Tarmak on selgelt uslik inimene ja ei suud seda Pohlaku jama enam taluda. Tuleb siis areenile kaitseministeeriumi kantsler ning populaarne telekomentaator (Kannik - sg). Saab presidendiks ja vastu pidiselt ootustele hakkab ta asju ajama nagu tema seda soovib, mitte ei käitu Pohlaku soovide kohaselt. See solvab järjekordselt Pohlakut ja see kangudab lahti Kanniku. Selline oli kogu lugu. Ise loodsin kannikust, kui Eesti jalgpalli pohlakust vabastaja. Pohlaku aeg on ümber saamas. koondis saab hakkama ilma temata. Nüüd peaks ta oma oskusi, tutvusi ja raha kasutama Flora euroopasse viimiseks. Tänu edukale kodusele tippklubile, kes saaks näiteks Cl või UEFA cupi alagrupi turniirile on kodustel noortel rohkem stiimulit kui teadmine et kui lööd Floras läbi siis lähed mõnda Vene uusrikka meeskonna reservmeeskonda mängimas. Igatahes Kanniku lahkumine ja Pohlaku jätkamine on KAHJUKS Eesti jalgpallile.

___________________________________

14 aastat hiljem siis pohlak ikka juht ja floral euro mängudes 0 vastast võidetud. oo areng! selle asemel saime reaal madridi tallinna ja sellest piisab.
Rein   •  
(37.157.102.***)
SG Sinuga 100% nõus. Täpselt nii oli ja on edasi kuniks A.Pohlak jätkab. Lgp. OTT JÄRVELA keegi seestpoolt ei julgegi(loe: ei taha) vastu hakata või ideid pakkuda, sest vastasel puhul kaotab töökoha. Seda on paljude inimestega nende aastate jooksul juhtunud. Pohlak ei kannata enda ümber mõtlevaid(loe: tegutseda tahtvaid inimesi). Aivar “ teeb koostööd” truude usaldavate kaaslastega. Kogu punt on 90a. lõpust sama püsinud!!!!!! Mis siin mõelda või arutada. Ja Ott kui seda laulu edasi laulad siis töö kindlustatud kuniks Aivar Liidus.
strömm   •  
(85.253.97.***)
kuulasin saadet "kuum tool" ja mina sealt ühtegi argumentidega varustatud vastust lubatud küsimustele ei leidnud, ainult patoloogilist eneseimetlust. sell ütleb, et "ei, risti vastupidi, ma olen rohkem vabadusemees" ja see peaks midagi tõestama või ammendavalt ümber lükkama, tõsiselt räägite? või siis küsimus flora mängijate kohta koondises - kodanik ütleb: " nope, jällegi on kõik hoopis teisiti kui teile tundub- tegelikult on florast hoopis märksa keerulisem koondisesse saada." ei järgne ühtki selgitust ega täpsustust kuidas selline asi üldse välja peaks nägema. teema maas? ma ei tea, mind ei veennud küll mitte ühestki otsast, kuigi üritasin avatult ja võimalust andes kuulata.
To   •  
(91.129.10.***)
Huvitav näha kuidas üks inimene kirjutab Pohlaku vastase kommentaari ja siis ise vastab sellele veel rohkem Pohlaku vastase kommentaariga. Selline tegevus moonutab reaalsust.
kuningas_on_alasti   •  
(213.180.19.***)
Viimane "pikk ette ja ise järele" episood oma sisult oli senistest kõige nõrgem. Just see osas, mis puudutas EJL tegemisi ja see viis, kuidas asjale läheneti, tõmbas üldmulje alla. Konkureeriv podcast futboliit on üldmulje osas minu arvates parem ja objektiivsem (aga see võib vabalt ka olla minu soovmõtlemine). Futboliit siiski julgeb kriitilisemalt sõna võtta EJL teemadel.
Besiktas   •  
(195.175.74.***)
To to Sinu teadmised võrgundusest ja IP aadressidest on väga puudulikud.
Vanim ja ka parim podcast on Kolmas Poolaeg. Erinevad külalised, huvitavad teemakäsitlused ja ka neutraalsed vaatenurgad.
Kurb et soccernet ainult ühte vilet puhub. A noh, kes maksab see tellib ka muusika.
Maria   •  
(2001:7d0:8458:fe80:340.***)
Kes on hetkel parim Premium liiga treener?
Kui suured võivad olla mängijate ja treenerite palgad Premium liigas?
Heh   •  
(37.157.100.***)
Ükski koer ei hammusta kätt mis toidab.
Juss   •  
(85.253.100.***)
Pidevalt üritavad ühed ja samad inimesed kommentaariumites mingisuguseid hoiakuid kujundada ja neid mõjutada ning see nõuab praegu sekkumist. Minu arust oli seekordne saate vastupidi üks paremaid ja avatud kaartidega rääkimine väga kiiduväärne. Soccerneti mehi eristab teistest podcastitajatest just see, et nad jälgivad jalgpalli igapäevaselt ja reaalselt teavad, millest räägivad.

Teistes väljaannetes räägivad tihti Eesti jalgpallist inimesed, kes vaatavad aastas heal juhul viit Eesti liiga mängu. Ja kommentaariumites kaagutavad samuti inimesed, kes ise kodust jalkat ei jälgi või siis kelle eesmärk ongi arusaamatutel põhjustel (ilmselt kas isiklik vimm Pohlaku vastu või siis Pohlaku vaenlase ajupesu tõttu) kõike kogu aeg materdada ja maha teha.

Kes Soccernetti reaalselt jälgivad, teavad, et siinne sisu on parim Eestis, väga laialdasest spektrist ja kahtlemata ka aus. Kui vaja, kritiseeritakse (koondis, kohtunikud, muud sigadused), kui põhjust, kiidetakse. Minu poolt küll suur kiitus meestele, et saan igapäevaselt kõike seda sisu tarbida. Viimastel kuudel isegi kõike ei jõua, sest siin on lisaks tekstile ka otsepilt ja videod ja nüüd podcast ning ajast jääb lihtsalt vajaka.

Seega te kibestunud ja mingi teadlikult halvustava agendaga inimesed, ronige palun kivi alla tagasi ja ärge üritage jätta asjadest sellist muljet, millised need tegelikult ei ole.
To 2   •  
(91.129.10.***)
Kõige hullem on see et kommentaaride sisust on näha et suur osa pole saadet kuulanudki (or pole lõpuni kuulanud). Tahetakse lihtsalt ära panna.
to Juss   •  
(176.46.54.***)
ära aja jama. Soccerneti külastajad ei teadvat jalgpallist midagi. Ise ka usud mida räägid ? Samasugune enda arvates kõigeteadja nagu Aivar oled. Olgu sul tuhhi palju on, aga 20 aasta peale ühe mehe mõtted ammenduvad, töötajad muutuvad mugavaks (eriti kui mees ise ütles et ei torgi töötajaid väga) ja paratamatult hakkab peremehe käsi pika peale alluvaid toitma. Sellist kogu süsteemi ühest mehest sõltumist ei tohi olla ! Hetkel aga valitakse härra tagasi sellepärast et laseb töötajatel teha mis iganes ihkavad ja maksab "solidaarsus" rahasid kellele iganes soovib.

Sisene
TASKUHÄÄLINGU VÄRSKE OSA
Pikk ette (ja ise järele) | Kalju ja Flora mängisidki nagu meeskonnad, kel tabelis nüüd 25 punkti vahet
EESTLASED VÕÕRSIL
PÕHJALIK JUTUAJAMINE
Koroona lennutas Reiteli värvikast Aafrikast Tulevikku – miljonärist suurinvestori puudumisel mängijate usuga kõrgemale
Nädala tipud: nulliring, kirvehind ja särgivahetaja
SILM PEALE!
Vladislav Kreida: üks hea hooaeg ei näita midagi. 10 head hooaega järjest - vot see on tase!
SOCCERNET TV
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
27
24
2
1
67:16
74
2.
Paide Linnameeskond
28
20
1
7
72:32
61
3.
Tallinna FCI Levadia
27
16
6
5
64:35
54
4.
Nõmme Kalju FC
28
14
7
7
48:22
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
28
7
7
14
23:42
28
8.
JK Narva Trans
28
6
6
16
29:45
24
9.
FC Kuressaare
28
4
8
16
26:62
20
10.
JK Tallinna Kalev
28
5
3
20
18:66
18
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T, 18.00 Legion - Kuressaare (Premium liiga)
  • K, 18.00 Vaprus - United (Esiliiga)
  • R, 18.00 Eesti - Türgi (naiste A-koondis)
  • L, 13.00 Kalev - Kuressaare (Premium liiga)
  • P, 13.00 Paide - Flora (Premium liiga)
  • P 18.00 Maardu - Vaprus (Esiliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
74
Paide Linnameeskond
61
Tallinna FCI Levadia
54
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
28
JK Narva Trans
24
FC Kuressaare
20
JK Tallinna Kalev
18
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK