Pöörane Inglismaa: 80 sekundiga kaotusest võit, kapteni rumal punane ja tunni jagu lisaminuteid (0)

Trent Alexander-Arnold ja taamal teda õnnitlema tormav Wataru Endo päästsid Liverpoolile raskest seisust võidu. Foto: Scanpix / EPA / Tim Keeton

Inglismaa kõrgliiga 14. voor pakkus meelelahutust täie raha eest - kodus suures hädas olnud Liverpool pööras kaotusseisu lõpu eel võiduks, Chelsea hoidis vähemuses mängitud poolajast hoolimata kolmest punktist kinni ja Aston Villa pääses samuti üllatuskaotusest alles viimasel hetkel. Mitut mängu iseloomustas seegi, et lisaminuteid mängiti ohtralt.

Esmakordselt sai Liverpool palli Bernd Leno selja taha juba seitsme minutiga, aga suluseisust. Vastasega kokku põrgates kulmu lõhkunud Leno tohterdati pikalt, kuid sakslane sai siiski mängu jätkata. 20. minutil läks tema pärastlõuna aga veel kehvemaks - Trent Alexander-Arnold saatis karistuslöögi latti, pall põrkas sealt tagasi vastu Leno kukalt ja väravasse.

Fulham ei jäänud pikalt nukrutsema ja mängu esimene võimalus realiseeriti kohe viigiväravaks. Endine Liverpooli mängija Harry Wilson suunas äärelt tulnud madala tsenderduse vigastatud Alisson Beckeri asendaja Caoimhin Kelleheri jalge vahelt võrku. See äratas omakorda Liverpooli ja 38. minutil viis Alexis Mac Allister imelise kauglöögiga kodumeeskonna uuesti ette,

Leno vigastuse tõttu lisati avapoolajale tervelt üheksa üleminutit ja neist kolmandal viigistas Kenny Tete teistkordselt seisu - 2:2. Nurgalöögi ja Kelleheri pudistamise järel tõusis esmalt küll suluseisu märgiks äärekohtuniku lipp, aga VAR kiitis tabamuse heaks. Seitsmendal üleminutil tõrjus Kelleher pealöögi Tim Reami jalale, Fulhami keskkaitsja lükkas selle väravasse, ent nüüd kerkis lipp juba põhjusega. Pausile mindi seega 2:2 seisult, kui jalgpalli oli mängitud 56 ja poole minuti jagu.

Eelmisest 48 Anfieldil peetud liigamängust vaid ühe kaotanud Liverpool tuli teisele poolajale innukalt ja peagi kolistas Darwin Nunez kiire rünnaku lõpetuseks põiklatti. Tunni täitudes suunas uruguaylane väravaesiselt palli mööda ning hakkas tunduma, et võiduväravani Liverpool ei jõuagi. Hoopis Fulham nõelas 80. minutil hästi ning Bobby Decordova-Reid saatis pealöögiga kolmandat korda palli Liverpooli võrku.

Kodumeeskonna lõpuspurt oli aga meistrivääriline. 87. minutil lõi oma esimese liigavärava Liverpooli särgis Wataru Endo ning vaid 80 sekundit sai ka Alexander-Arnold lõpuks teenitud tabamuse kätte, kui palli karistusala joonelt Leno võrku saatis. Magus 4:3 võit hoiab Liverpooli tabelis kolmandal kohal.

Tänavu üle kivide ja kändude kulgev Chelsea alustas Brightoni vastu suurepäraselt, sest nelja minuti jooksul lõid Enzo Fernandez ja Levi Colwill nurgalöökide järel väravad, mis viisid kodumeeskonna üsna kiirelt juhtima. Avapoolaja lõpp anti aga käest, sest esmalt lõi Facundo Buonanotte ühe värava tagasi ja siis sai kaptenipaela kandnud Conor Gallagher teise hoiatuse, mis tähendas ühtlasi punast kaarti ja eemaldamist.

Tund oli mängitud, kui ülekaalus Brighton ise Chelseale õlekõrre ulatas. Vasturünnakul niitis kogenud James Milner karistusalas jalust Mõhailo Mudrõki ja VAR-i abiga määratud penalti realiseeris Fernandez. Kaheväravaline edu andis Chelseale turvavõrgu, mis püsis üleminutiteni - siis suutis Joao Pedro pealöögiga vahe taas minimaalseks vähendada.

Üleminuteid kogunes teisele poolajale lõpuks koguni 15, sest 100. minutil anti Brightoni kasuks penalti, kuid kordused näitasid, et pall ei tabanud kaitsja kätt, vaid pead, ning ekraani juures käinud Craig Pawson tühistas 11 meetri karistuslöögi. 3:2 paremus märkis Chelseale alles teist sel hooajal kodus saadud liigavõitu.

Tabeli lõpus püsimajäämise nimel võitlev Bournemouth läks Aston Villa vastu kodus kaks korda juhtima, kuid ei suutnud võitu võtta. Esinelikukohta jahtiva Villa päästjaks kerkis esiründaja Ollie Watkins, kes suunas viis sekundit enne normaalaja täitumist võrku Moussa Diaby tsenderduse ja tõi tabloole 2:2 viigi. Punktiga pidi leppima ka West Ham, kes viigistas 1:1 Crystal Palace'iga.

Liverpool - Fulham 4:3 (2:2)
20. ov. Bernd Leno, 38. Alexis Mac Allister, 87. Wataru Endo, 88. Trent Alexander-Arnold - 24. Harry Wilson, 45+3. Kenny Tete, 80. Bobby Decordova-Reid

Chelsea - Brighton 3:2 (2:1)
17., 65. pen. Enzo Fernandez, 21. Levi Colwill - 43. Facundo Buonanotte, 90+2. Joao Pedro

Eemaldamine: 45. Conor Gallagher (Chelsea)

Bournemouth - Aston Villa 2:2 (