Premium liiga parimad kaitsjad 2020 (0)

Kas parimaks kaitsjaks valitakse keegi meistermeeskonna kolmikust? Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Soccernet.ee hooaja 2020 kokkuvõtted on jõudnud positsioonipõhiste valikuteni. Täna võtame luubi alla hooaja parimad kaitsjad.

Lähtume proportsionaalsest süsteemist: nii kaitsjaid kui ka poolkaitsjaid toome välja tosin, ründajaid kaheksa ja väravavahte neli. Seega igas liinis on valik piisavalt piiratud ja samas lai.

Kaitsjate valik sai seekord nooruslik: tosinast esiletõstetud mängijast noorimad on 19- ja vanimad 28-aastased. Eelmise aastaga võrreldes on neli mängijat samad ja kaheksa erinevad.

Klubiliselt on tänavu suurimalt esindatud Paide Linnameeskond, kust on esile tõstetud neli tagaliinimeest. Tallinna Florast mahtus parimate sekka kolm, Tartu Tammekast kaks kaitsjat.

REKLAAM

NB! Siin ja edaspidi pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 7. detsembril ja suletakse täpselt kaks nädalat hiljem, 20. detsembril.

Premium liiga parimad kaitsjad 2020 (tähestikulises järjekorras):

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Kevin Aloe
Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg
27 mängu (27 põhis); 0 2 väravasöötu; .

Kevin Aloe kuulus kõikides mängudes peale ühe, mille ta pidi kollaste kaartide tõttu vahele jätma, Tartu Tammeka põhikoosseisu. Välja vahetati ta ainult ühe korra, ülejäänud kohtumised mängis ta lõpuni. Ta võitis 64 protsenti kahevõitlustest. 28. vooru järel ilmunud InStati raportis oli tema selle hooaja täpsete söötude hulk (1446) Premium liiga paremuselt kolmas ning teenitud karistuslöökide arv (51) paremuselt viies.

Aloe on Tammeka kaitses valjuhäälne liider, kes jaksab töötada ja toetab kenasti ka rünnakuid. Pärast eelmise aasta kevadel lõppenud kaitseväeteenistust on endine florakas leidnud Tartu klubis hea stabiilsuse.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Gerdo Juhkam
Klubi: Viljandi Tulevik
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg
27 mängu (27 põhis); 0 1 väravasööt; .

Eesti meister Flora on kaotanud sel liigahooajal ainult ühe kohtumise ja tolles kohtumises oli võitjate kapteniks Gerdo Juhkam. 26-aastane keskkaitsja on Viljandi Tulevikus liider ja ülitähtis lüli, kes teenis Tuleviku väljakumängijatest kõige rohkem mänguminuteid. Ainsas kohtumises, millest ta eemale jäi, said viljandlased Tallinna Levadialt 1:5 kolaka.

Juhkami trumpideks on kompromissitud kahevõitlused, hea hüppevõime ja -ajastus. See, et ta on saanud tänavu keskenduda profina jalgpalli mängimisele, on tema esitustele head mõju avaldanud.

Märten Kuusk
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg
26 mängu (26 põhis); 6  (0 penaltist); 0 väravasöötu; .

Liiga resultatiivseim kaitsja Märten Kuusk on löönud oma kuuest väravast kaks Flora selle hooaja lähimale konkurendile Paide Linnameeskonnale. Algusest lõpuni on ta teinud kaasa 25 liigamängu, millest 12-s on Flora värav puhtaks jäänud. Soccernet.ee kuu sümboolsesse koosseisu on ta mahtunud selle aasta kõige stabiilsema mängijana koguni viis korda.

Kuusk on edukas nii ründavates kui ka kaitsvates standardolukordades. Ta juhendab hästi tiimikaaslasi, võidab individuaalseid duelle ning on teinud tänavu sammu edasi ka jalaga mängus. Tema esitused Premium liigas on olnud nii veenvad, et ta pandi sel sügisel neljas kohtumises Eesti koondise põhikoosseisu. Oktoobri- ja novembrikuuga kolmekordistas ta oma koondisemängude arvu.

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Michael Lilander
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Paremkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg
26 mängu (26 põhis); 1  (0 penaltist); 2 väravasöötu; .

Mullu valiti Premium liiga parimaks kaitsjaks Flora kaptenipaela kandnud paremkaitsja Gert Kams. Võinuks arvata, et tema saabaste täitmine saab olema keeruline ülesanne, aga Michael Lilander on sellega suurepäraselt hakkama saanud. Lilander on olnud tänavu rohevalgete tagaliini üks kindlamaid lülisid.

Väravasööte pole tema arvel küll palju, aga ta on andnud resultatiivsetel rünnakutel ka eelviimaseid sööte ning on panustanud rünnakutesse ikkagi korralikult. Kaitses ta endast eriti mööda triblada ei lase. Heade esituste eest teenis ta sel sügisel viis koondisemängu.

Foto: Allan Mehik

Andri Markovitš
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Paremkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg
28 mängu (28 põhis); 0 2 väravasöötu; .

Andri Markovitš on Nõmme Kalju parim kaitsja, kelle trumbiks on agressiivsus. Ta on tark ja mitmekülgne jalgpallur, kes teeb palju õigeid otsuseid ja suudab edukalt mängida ka keskväljal.

Markovitš on Kalju selle hooaja suurim mänguminutite teenija (2468 minutit), suurim vaheltlõigete tegija ning täpsete tsenderduste andja. Lisaks kahele resultatiivsele söödule on ta teeninud ka kaks penaltit.

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Karl Mööl
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Vasakkaitsja / paremkaitsja
Vanus: 28
Senine hooaeg
25 mängu (25 põhis); 4  (0 penaltist); 3 väravasöötu; .

Karl Mööl pääses meie parimate kaitsjate valikusse viiendat aastat järjest. Ta on mitmekülgne mängija, kes suudab Premium liigas edukalt ja stabiilselt tegutseda nii mõlemas äärekaitses kui ka keskväljal.

Targa pallurina tajub treeneripabereid tegev Mööl hästi väljakut ja leiab sööte ettepoole. Palliga ta hätta ei jää ja suudab seda säilitada mitme vastase vahel. Tema neljast tabamusest üks oli eriti meeldejääv kauge pommlöök, mis vihises Tallinna Legioni värava ristnurka.

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Kristjan Pelt
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg
16 mängu (15 põhis); 0 3 väravasöötu; .

Noor Kristjan Pelt alustas hooaega Paide varumehena, aga surus juuli keskel Mikel Gurrutxaga, kes valiti mullu Premium liiga paremuselt kolmandaks kaitsjaks, pingile ning surus end augustikuu sümboolsesse koosseisu.

Kanal 2 mälumängusaates "Kuldvillak" osalenud Pelt näitab ka jalgpalliväljakul rahulikku ja intelligentset tegutsemist. Ta on hea jalaga mängus ning näeb piisavalt hästi väljakut, et anda keskkaitsest 16 mänguga kolm resultatiivset söötu. Eksimusi ta pikalt põdema ei jää.

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Maksim Podholjuzin
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 28
Senine hooaeg
26 mängu (25 põhis); 0 1 väravasööt; .

Sel Premium liiga hooajal enim täpseid sööte jaganud ja Levadia jalgpalluritest kõige rohkem mänguaega saanud Maksim Podholjuzin on kiire ja usaldusväärne kaitsja, kes on hea mõlema jalaga. Paremini hakkas tal sujuma siis, kui klubi vahetas viiese kaitseliini neljase vastu.

See oli tema jaoks juba kümnes hooaeg, kui ta Levadia eest kõrgliigas üle 20 põhikoosseisu-mängu pidas. Tema hoog raugema ei paista niipea hakkavat, sest oktoobris teenis ta klubilt uue kaheaastase töölepingu.

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Henrik Pürg
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
22 mängu (22 põhis); 0 1 väravasööt; .

Henrik Pürg oskab kaitsta ning ta tegutseb seda paremini, mida parem on vastane. Tippmängudes tema pealt ei kärise. Koostöö keskkaitsepartneri Märten Kuusega toimib tal hästi.

Sel liigahooajal on Pürg teinud keskkaitsjana kümme nullimängu ning ta paikneb Eesti A-koondise piirimail. Põhikoosseisu kuuluks ta ilmselt igas Premium liiga klubis.

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Muhammed Sanneh
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Paremkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg
22 mängu (21 põhis); 0 3 väravasöötu; .

Gambia U20 koondises mänginud ja A-koondise vaatevälja jõudnud Muhammed Sanneh on kaitses vastastel ees nagu kivisein, temast mööda triblatakse haruharva. Individuaalsetes duellides on ta üks liiga tugevamaid mängijaid.

Tema triblingute õnnestumise protsent (79) on Premium liiga äärekaitsjatest parim ning söödutäpsus (84%) paremkaitsjatest parim.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Mihhail Slaštšjov
Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Paremkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg
26 mängu (26 põhis); 3  (0 penaltist); 3 väravasöötu; .

Mihhail Slaštšjov töötab paremal äärel lichtsteinerliku kiirrongina, näidates head kiiruslikku vastupidavust. Ta sooritab ohtlikke tsenderdusi ja mängib hea agressiivsusega. Terve liigahooaja jooksul ei vahetatud teda kordagi välja ega jäetud pingile.

Tabeli keskmiku eest äärekaitsjana kolm väravat (neist kaks Levadia vastu) ja kolm resultatiivset söötu kirja saada on kõva sõna. Slaštšjov suudaks kahtlemata mängida ka Eesti tippmeeskondades.

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Abdul Razak Yusif
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg
mängu (9 põhis); 0 1 väravasööt; .

Paide suvine täiendus Abdul Razak Yusif on jõudnud juba üheksa mänguga tõestada, et väärib kohta hooaja parimate kaitsjate hulgas. Ta on harukordselt julge kaitsja, kes võtab palliga riske, kuid ei kaota seda ära.

Muljetavaldav on ka Yusifi hüppevõime. Ta on suure potentsiaaliga noor mängija, kelle müügist võib Paide tulevikus arvestatava rahasumma teenida. Viimatise (nädal tagasi saabunud) raporti järgi on tal Premium liiga tänavustest keskkaitsjatest parim InStati indeks.

Napilt jäid valikust välja: Igor Dudarev (Tammeka), Markus Jürgenson (Levadia), Dmitri Kruglov (Levadia), Märten Pajunurm (Kuressaare), Joseph Saliste (Paide).

Eelmiste aastate meistriliiga parimad kaitsjad:

2019: 1. Gert Kams, 2. Märten Kuusk, 3. Mikel Gurrutxaga
20181. Maximiliano Ugge, 2. Dmitri Kruglov, 3. Gert Kams
20171. Joonas Tamm, 2. Karl Mööl, 3. Igor Dudarev
2016
1. Ofosu Appiah, 2. Dmitri Kruglov, 3. Karl Mööl
2015
1. Gert Kams, 2. Enar Jääger, 3. Markus Jürgenson
2014
1. Karol Mets, 2. Artjom Artjunin, 3. Ken Kallaste
20131. Artjom Artjunin, 2. Ken Kallaste, 3. Alo Bärengrub
20121. Igor Morozov, 2. Alo Bärengrub, 3. Karol Mets
20111. Karl Palatu, 2. Alo Bärengrub, 3. Gert Kams
20101. Karl Palatu, 2. Gert Kams, 3. Igor Morozov
20091. Igor Morozov, 2. Aleksei Naumov, 3. Taijo Teniste
20081. Marek Lemsalu, 2. Alan Arruda, 3. Teet Allas
20071. Marek Lemsalu, 2. Alo Bärengrub, 3. Deniss Malov
20061. Marek Lemsalu, 2. Alo Bärengrub, 3. Timo Teniste
2005: 1. Tomas Rimas, 2. Sergei Hohlov-Simson, 3. Dmitri Kruglov 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
JUTUD ELUST JA JALGPALLIST
Pikk ette (ja MM-ile) | Aivar Pohlak Katarist, kultuurist, lendamisest, enesearengust, rünnakutest: mul on mõjukaid vaenlaseid
KODUMAINE VUTT
Pikem paus läbi, tule Soccernet.ee fänniturniirile! MIND Media teeb otseülekande
MM-PÄEVIK
KES JÄTKAB, KES ÜHINES
PUNAROHELISED VEERANDFINAALI
Päeva klõpsud | Mudane Gavi, Maroko nunnud tähistused, Ronaldo vs. Ramos
OTSE KATLAST
Pikk ette (ja MM-ile) | Katarist eluga tagasi: Argentina fännid lõid metroo kõlama, lösutav Infantino tülgastas
KATARI MM
MM 2022 | Aitab tühjast lobast! Millisest liigast tulevad kõige kõvemad jalgpallurid?
JOON ALLA
PIKK ETTE
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11
https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11