Sada süüdistust saanud Manchester Cityt ähvardab halvimal juhul liigast väljaviskamine (15)
Inglismaa kõrgliiga on esitanud Manchester Cityle süüdistuse enam kui 100 finantsreegli rikkumises. Klubi ähvardavate karistuste seas on nii rahatrahv, miinuspunktid kui ka liigast väljaheitmine.
Neli aastat kestnud uurimise kokkuvõtteks on Inglismaa kõrgliiga tippklubile süüks pandud väga paljusid eri asju, nimelt on Manchester City on rikkunud ajavahemikus 2009-2018 enam kui 100 finantsreeglit. Lisaks süüdistatakse klubi selles, et nad pole 2018. aastal alanud uurimisega soostunud üldse koostööd tegema.
Klubi teatas lühikestes vastuses, et on etteheidetest üllatunud, samuti lükatakse ümber väide, nagu oleksid nad keeldunud uurimisele kaasa aitamast. "Ootame, et juhtumi vaataks üle sõltumatu komisjon, mis kaaluks erapooletult ümberlükkamatud tõendeid, mida meil on võimalik oma seisukohtade tõestuseks esitada. Loodetavasti on seejärel võimalik sellele teemale ka lõplikult punkt panna," seisis City vastulauses.
Cityle heidetakse ette, et nad pole liigale aastaid esitanud andmeid, mille põhjal oleks võimalik hinnata nende tegelikku rahalist seisu. Selle alla kuuluvad näiteks saadud sponsortulu, aga teisalt ka kulutused, mis on tehtud klubi käigushoidmiseks. Samuti pole piisavalt läbipaistvalt esitatud endisele peatreenerile Roberto Mancinile aastatel 2009-13 makstud töötasu ega ka hooaegade 2010-11 ja 2015-16 vahelisel perioodile mängijatele tehtud palgamakseid.
Samuti on City liiga väitel eksinud aastatel 2013-18 UEFA kehtestatud Financial Fair Play reeglite vastu. Sarnased reeglid on ka Premier League'il ning neidki on City aastatel 2015-18 väidetavalt enda kasuks väänanud.
Seejuures pääses klubi 2020. aastal tänu Rahvusvahelisele Spordiarbitraažile (CAS) UEFA määratud esialgsest karistusest, mis oleks nad kaheks aastaks Meistrite liigast eemale jätnud. UEFA väitel varjas City ka toona oma tegelikke tulusid, CAS leidis aga, et see pole piisavalt tõendatud, tühistades osaluskeelu ja vähendades algset 30 miljoni euro suurust rahatrahvi kahe kolmandiku võrra.
Club statement — Manchester City (@ManCity) February 6, 2023
BBC on välja toonud selle, kuidas 2008. aasta septembris Abu Dhabi United Groupi omandusse läinud City on tõusnud "Manchesteri paremuselt teisest klubist" mitte ainult Inglismaa, vaid ka Euroopa rikkaimate sekka. Ehkki ihaldatud Meistrite liiga tiitel on seni jäänud neile kättesaamatuks ja parimal juhul jõuti 2021. aastal finaali, kus jäädi alla Chelseale, on pärast uute omanike saabumist võidetud kuus Inglismaa meistritiitlit, lisaks veel kaheksa kodust karikat.
- Hooajal 2021-22 olid klubi tulud rekordilised 613 miljonit naela ning kasum 42 miljonit naela.
- Maailma kõige rikkamaid klubisid sissetulekute järgi ritta seadvas Deloitte'i tabelis oldi tänavu jaanuaris tipus ning seda Real Madridi ees juba teist aastat järjest.
- TransferMarkti andmetel on alates uute omanike saabumisest ehk 2008. aastast kulutatud uute mängijate ostmiseks 2,38 miljardit eurot.
- Inglismaa üleminekurekord on purustatud kahel korral - esmalt 2008. aastal, kui klubi omanikevahetusega samal päeval liitus Cityga 32,5 miljoni naela eest brasiillasest ründaja Robinho, ning teist korda 2021. aastal, mil Aston Villast toodi 100 miljoni naela eest ääreründaja Jack Grealish.
...
Eks näis palju City fänne alles jääb, kui näiteks Conference League'i minek on :D
Ma olen vist neid financial fair play rikkumise uudiseid lugenud kümneid viimaste aastate jooksul ja mitte sittagi tõsist ei ole ühegi tippklubiga juhtunud.
Rangers läks pankrotti. Maksuvõlad jne...







































