Sociedad tõi Manchester Unitedi tagasi maa peale, Lazio ja Šeriff teenisid kindlad võidud (0)

Manchester Unitedi mängijad ei olnud rahul kohtuniku otsusega. Foto: Scanpix / Dave Thompson / AP Photo

UEFA Euroopa liiga avavooru viimastes kohtumistes käisid pallimurul ülejäänud osalevad võistkonnad. Real Sociedad alistas 1:0 Manchester Unitedi, Rooma Lazio ja Tiraspoli Šeriff hiilgasid väravarohkete võitudega.

Mäng Old Traffordil oli kohe esimestest minutitest väga tasavägine, kuid ohtlikumaks pooleks osutusid külalised. Esimene märkimisväärne võimalus tekkis 27. minutil, kui Sociedadi poolkaitsja Brais Mendez pääses Unitedi karistusalas suhteliselt vabalt löögile, mis läks napilt David de Gea väravast mööda.

Koduvõistkond suutis aja edenedes mängu paremini siseneda, kuid liiga suurt ohtu Sociedadi väravavaht Alejandro Remiro ei tunnetanud. Ohtlikuim moment Remiro värava all sündis 36. minutil, mil Manchester Unitedi legendaarne tipuründaja Cristiano Ronaldo pääses peaga löögile. Üritus päädis väravaga, kuid suluseisulipp lehvis, tabloo püsis endisena.

Teine poolaeg oli justkui koopia esimesest. Mõlemad meeskonnad olid kinnised, kuid taas näis teravamana Sociedad. 56. minutil teenisid hispaanlased penalti, kui pall tabas David Silva pealelööki blokeerima asunud Lisandro Martinezi kätt. Olukord oli argentiinlase jaoks eriti nukker, sest pall põrkas tema enda jalast keelatud kehaosa pihta. Kolm minutit hiljem oli lõpuks aeg penaltiks, mille realiseeris suvel Celta Vigost Sociedadi siirdunud Brais Mendez. Kumbki võistkond avavärava järel midagi liiga ohtlikku ei tekitanud. Lõppskoor 1:0 Sociedadi kasuks.

Samal ajal, kui Old Traffordil ilutses väravapõud, käis Itaalias korralik väravatesadu. 4:2 Feyenoordi alistanud Lazio alustas väravate kõmmutamist juba neljandal minutil, autoriks Luis Alberto. Temale järgnesid Felipe Andersoni 15. minuti ja Matias Vecino 28. minuti tabamused. Poolajaks seisis tablool kindel 3:0 koduvõistkonna kasuks.

Riietusruumist naastes jätkas Lazio sealt, kust pooleli jäädi. 63. minutil lõi Vecino seisuks 4:0. Kuus minutit hiljem avasid ka külalised väravaarve. Santiago Gomeze 69. minuti realiseeritud penalti ning 88. minuti värav tõid mängu küll elevust, kuid rohkemaks polnud hollandlased suutelised. Mäng lõppes 4:2 Lazio võiduga.

Sarnaselt Laziole oli ka Šeriff väravalainel, alistades 3:0 Küprose AC Omonia. Kohtumise avavärav sündis juba teisel minutil, kui skooris Ibrahim Akanbi Rasheed. Lisaks temale said jala valgeks veel 55. minutil penalti sisse löönud Iyayi Atiemwen ja 76. minutil Mouhamed Diop.

Euroopa liiga hooaega alustasid kolme punktiga veel Prantsusmaa klubi Nantes, kes alistas 2:1 Olympiakose, 1:0 Midtjyllandist üle olnud austerlaste Grazi Sturm, 2:1 võidu Karabahhi üle pälvinud Freiburg, 3:2 Trabzonspori vastu võidutsenud Ungari meeskond Ferencvaros ning Monaco, kes triumfeeris 1:0 Crvena zvezda vastu.