Soome 4. liigast Kaljusse? Kristal: see oleks kummaline, aga maailmas juhtub igasuguseid asju (0)

Täna FC Flora vastu teise poolaja kaasa teinud Suurbritannia kaitsja Omar Mbowe (vasakul) mängis viimati Soome tugevuselt neljandas liigas. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nõmme Kalju pidas oma viimase kohtumise Taliturniiril, kui kaotas valitsevale Eesti meistrile FC Florale 0:2. Mõlemad meeskonnad vahetasid vaheajal välja pea terve koosseisu, kusjuures Kalju ridades tegid kaasa ka mitmed testitavad mängijad.

Kui Amir Natho ja Vladislav Veremejev on juba mõnda aega Kalju juures viibinud, siis Brasiilia ründaja Odilavio da Silva ja Suurbritannia passiga kaitsja Omar Mbowe on värsked saabujad.

Brasiillane mängis kaasa esimese poolaja ja oli kahel puhul lähedal väravale. Esmalt tõstis ta palli välisküljega üle väravast väljas olnud Flora puurivahi Richard Alandi, aga tabas küljevõrku. Poolaja lõpus sooritas ta ohtliku karistuslöögi, mille Aland ristnurgast välja koukis.

Kalju peatreener Marko Kristal jäi 2019. aasta sügishooajal Brasiilia esiliigaklubi Figueirense ridadesse kuulunud da Silvaga rahule. "Nägin esimest korda vahetult ja pakutud kvaliteedi poolest oli ta positiivne. Tahaksin, et ta jääks meeskonda," sõnas Kristal.

Mbowe tegi kaasa teise poolaja ja millegi erilisega silma ei paistnud. Arvestades, et 2019. aasta sügise mängis ta Soome tugevuselt neljanda liiga (Kolmonen) klubis Sporting Kristina, polnud see ka kuigi üllatav.

"Ütleme nii, et ta nüüd nii halvasti ka ei mänginud. Eks me mõtleme," sõnas Kristal. Kas on siis tõesti võimalik Soome tugevuselt neljandast liigast Eestis medalitele mängivasse meeskonda liikuda? "Eks paistab. Kui ta jääb ja edasi on, siis on võimalik. Jah, oleks kummaline küll, aga maailmas juhtub igasuguseid kummalisi asju."

Kui ukrainlasest keskkaitsja Miroslav Mazur on Kalju juurest lahkunud, siis Natho ja Veremejev on peatreeneri ootustele vastanud ja lähiajal peaksid lepingud kinnituse saama. "Kuna nad on meeskonnaga alles liitunud, siis arvan, et mõlemad mehed lähevad veel paremaks, kui nad rohkem mängu sisse elavad ja juurde panevad. Kui nad suudavad mängu enda jaoks lihtsamaks teha, tuleb nende kvaliteet paremini välja," sõnas Kristal.

Kuigi Kalju kaotas esimese poolaja 32. minuti Vladimir Avilovi omaväravast, olid just nemad esimese 45 minuti jooksul üritavam pool, kel avanes rohkem võimalusi. Teisel poolajal oli initsiatiiv juba Flora käes.

"Tammeka vastu mängisime ka kahe koosseisuga, aga kui toona nägi too kokkuvõttes ühe mängu moodi välja, siis täna Flora vastu oli tõesti kaks väga erinevat poolaega. Tegelikult ei tohiks nii olla. Esimesel poolajal oli palju positiivset. Teisel oli seda vähem, kui ilusasti öelda.

Aga halliturniiril ongi mu eesmärk näha mängijaid erinevates positsioonides ja mõned said üllatavalt hästi hakkama. Näiteks Andreas Raudsepp oli paremkaitsjana väga okei. Seega avapoolajal oli palju asju, millega olin rahul. Aga järjekordselt lubasime endale väga lihtsa värava lüüa. Ei saa olla nii, et iga karistusalasse lendav tsenderdus tähendab paanikat," märkis Kalju peatreener.