Šotlannad kustutasid EM-i veerandfinalisti lootuse esimesest MM-ist (0)

Šotimaa värava autor Abigail Harrison (keskel). Foto: Scanpix / Reuters / Jason Cairnduff

Austria jalgpallinaiskond jõudis 2017. aasta EM-il poolfinaali ja tänavu veerandfinaali, aga pole veel kunagi osalenud MM-finaalturniiril. Ei osale ka järgmisel aastal, sest eilses sõelmängus saadi Šotimaa käest valus kaotus.

Euroopal on 2023. aasta naiste MM-ile ette nähtud 11 kohta + pääse lisavalikturniirile. Üheksa valikgrupi võitjad teenisid otsepääsme ning teiste kohtade omanikud siirdusid sõelmängudele, mis korraldati põhimõttel, et kolm paremate näitajatega naiskonda paigutati otse finaalidesse. Ülejäänud kuus aga alustasid poolfinaalidest, mis mängiti eile.

Loosi tahtel koduväljakueelise saanud Šotimaa alistas Austria naiskonna lisaajal 1:0 tänu Abigail Harrisoni 92. minuti väravale. Analoogse võidu sai Wales, kes oli Bosnia ja Hertsegoviinast 1:0 üle läbi Jessica Anna Fishlocki 105+2. minuti tabamusee.

Kolmas mäng lisaajale ei läinud, aga puudu jäi väga vähe. Portugal asus Belgia vastu Diana Silva 29. minuti väravast juhtima, aga 40. minutil Tessa Wullaert viigistas penaltist. Portgal sai 2:1 võidu tänu Carole da Silva Costa 89. minuti väravale.

Euroopa tsooni sõelmängude finaalide paarid on Portugal - Island, Šotimaa - Iirimaa ja Šveits - Wales. Kaks paremate näitajatega võitjat (arvesse võetakse valikgrupis näidatud tulemused + finaalmäng) pääsevad otse MM-ile.

Kolmas siirdub veebruaris Uus-Meremaal toimuvale lisavalikturniirile, kus on 10 naiskonna vahel mängus kolm pääset. Ülejäänud osalejad on teada. Nendeks on Taiwan, Tai, Kamerun, Senegal, Haiti, Panama, Paraguai, Tšiili ja Paapua Uus-Guinea.

9. naiste MM-finaalturniir toimub 2023. aasta 20. juulist kuni 20. augustini Austraalias ja Uus-Meremaal. Esimest korda osaleb MM-il 32 naiskonda. Tiitlikaitsja on USA.