Spursi eest pooltunni mänginud Paskotši näitas aktiivsust ja sai taas kõvasti kiita (1)

Maksim Paskotši. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondise kaitsja Maksim Paskotši mängis oma koduklubi Tottenham Hotspuri eest pea pool tundi, kui hooajaeelses sõprusmängus alistati 3:1 MK Dons.

Spursi kaptenipaela kandnud Dele Alli endise tööandja vastu mindi juhtima 35. minutil, kui skoori avas Heung-Min Son. Mängu alguses oli Spursi postide vahel seisnud Alfie Whiteman seejuures tõrjunud vastaste penalti. Teise värava lõi 57. minutil Alli ise, pannes punkti ilusale söödukombinatsioonile ning kolmas sündis 81. minutil, kui Alli röövis Donsi kaitsjalt palli ja Lucas Moura lõpetas rünnaku täpse löögiga posti kõrvale. Kolm minutit hiljem sai auvärava kätte ka Dons, sest John Freemani kauglöök maandus õnnega pooleks ristnurgas.

Paskotši sekkus mängu 63. minutil, kui koos Walesi koondislase Ben Daviesega anti puhkust algkoosseisu äärekaitsjatele Matt Dohertyle ja Sergio Reguilonile. Et Spursi uus peatreener Nuno Espirito Santo kasutas jälle kolmemehelist kaitseliini, tegutses Paskotši sarnaselt varasematele hooajaeelsetele mängudele paremkaitsjana.

Äärelt mitut puhku rünnakule tõustes teenis Paskotši omadele nurgalöögi, lisaks jõudis ta Oliver Skippi hea diagonaalsöödu järel ühe rünnaku lõpetuseks ka tipuründaja positsioonile ja rebiti karistusalas pikali, kuid kohtuniku vile vaikis ja Donsi kaitsjad lõid Paskotšiga kokkumängu üritanud Soni söödu enne tagasi temani jõudmist karistusalast minema. Veebilehel football.london sai Eesti koondislane vahetusmeestest parimana hindeks 7, ohtralt kiitust jagus talle külma pea ja hea mängulugemise eest ka sotsiaalmeedias.

Spursi ridadesse hakkavad tasapisi naasma ka EM-finaalturniiril ja Copa Americal mänginud mehed, peale Daviese sekkumise istus seekord pingil esiväravavaht Hugo Lloris. Endiselt taastuvad EM-ist aga prantslane Moussa Sissoko, taanlane Pierre-Emile Höjbjerg ning Spursi ja Inglismaa koondise esiründaja Harry Kane. Lõuna-ameeriklastest pole veel naasnud Argentinaga Copa America võitnud Giovani Lo Celso ja Kolumbia koondisega poolfinaali jõudnud Davinson Sanchez. Mõne päeva eest Sevillast hangitud värske täiendus Bryan Gil on aga Hispaania koondisega olümpiamängudel.

Uut Inglismaa kõrgliigahooaega alustab Spurs 15. augustil koduväljakul, kui külla tuleb valitsev meister Manchester City. Enne seda on Londoni klubil kavas veel kaks kontrollkohtumist, kui vaimse tervise edendamise egiidi all toimuvates mängudes minnakse vastamisi linnarivaalide Chelsea ja Arsenaliga. Neist duellidest esimene toimub 4. ja teine 8. augustil. Juba 19. ja 26. augustil peab Spurs aga hooaja esimesed euromängud Konverentsiliiga play-off-ringis, et selgitada välja, kas sel hooajal pääsetakse osalema Euroopa tugevuselt kolmanda eurosarja alagrupiturniiril.