Süüpinki sattumine tõmbas Nõmme Kalju kuraasi nulli (23)

Nõmme Kalju president Kuno Tehva. Foto: Brit Maria Tael

Jalgpalliliit teatas reede õhtul, et algatas distsiplinaarmenetluse treeneri Fredo Getulio Aurelio ja tema kauaaegse tööandja Nõmme Kalju suhtes. Kui enne seda oli Kalju avalik retoorika õigustav ja võitlev, siis nüüd on nende kuraas kadunud ja asendunud hoopis alandlikuma hoiakuga.

"Praegu on kõik tasandil, et keegi midagi ütles. Selle põhjal Kalju kommentaare rohkem anda ei saa, kui me eile andsime," ütles Kalju president Kuno Tehva Soccernet.ee-le reede päeval, kui küsisime temalt kinnitust, kas tolleks hetkeks avalikkuses nimetamata treener on Fredo Getulio Aurelio.

Mõned tunnid hiljem väljastas Kalju pressiteate, kus klubi tegevjuht Ehte Eamets ütles muuhulgas, et kolmapäevases "Õhtu!" saates enda ja Aurelio seksuaalsuhte avaldanud Mia Belle Trisna ning treeneri "suhe põhines vastastikusel mõistmisel ja kokkuleppel ning kestis veel aastaid ka pärast seda, kui neiu oli saanud täisealiseks".

"Oleme pehmelt öeldes šokeeritud tema kolmteist aastat hiljem esitatud kahtlustustest. Saime teada treeneri heast läbisaamisest, võib öelda suhtest, kahtlused tõstatanud naisterahvaga, aga seda perioodist, kui ta oli täisealine. Samas ei ole meil seni olnud mingit alust ja ka õigust olnud sekkuda ühegi treeneri eraellu. Treenerina on ta oma tööd teinud hästi ja selles osas klubil pretensioone ei ole," ütles Kalju tegevjuht tolles pressiteates.

Reede õhtul teatas jalgpalliliit, et neljapäeval käivitatud distsiplinaaruurimise tulemusel on kogutud andmeid, mille põhjal algatatakse distsiplinaarasi. Oluline on aga, et menetluse subjektiks pole üksnes Fredo Getulio Aurelio, vaid ka Nõmme Kalju. Jalgpalliliidu õigussüsteemi kontekstis tähendab see, et Kalju on süüpingis.

Kas põhjus on see või midagi muud, aga vahepealse ööga on Kalju kuraas oluliselt vähenenud. President Tehva tegi klubi Facebooki-lehel avalduse, mille toon on hoopis teine võrreldes reedese pressiteatega.

"Selge on see, et lastega lähedaste suhete loomine õrnas eas ei ole mingil moel ja kujul aktsepteeritav," kirjutab Tehva. Oluline on rõhutada, et mõniteist tundi varem oli klubi seisukoht, et Trisna ja temast 40 aastat vanema Aurelio "suhe põhines vastastikusel mõistmisel ja kokkuleppel".

* * *

Nõmme Kalju avaldus täispikkuses:

Kuno Tehva: mõistame üheselt hukka igasuguse laste väärkohtlemise ja ootame treenerilt avalikku selgitust

Viimased kaks päeva on olnud Nõmme Kalju klubi pere jaoks väga rasked. Meie ühe hinnatuima ja kauaaegseima treeneri vastu on esitatud avalikkuses kahtlustused, mis on tekitanud korraga nii nõutust, kurbust, pahameelt kui küsimusi.

Sõltumata sellest, millised on meie hinnatud treeneri selgitused, mida ta on andnud meile või mida ta kavatseb anda täna avalikkusele. Sõltumata sellest, kui kaua kestis või millel põhines treeneri ja tema kasvandiku omavaheline suhe. Selge on see, et lastega lähedaste suhete loomine õrnas eas ei ole mingil moel ja kujul aktsepteeritav.

Nõmme Kalju mõistab üheselt hukka igasuguse laste väärkohtlemise. Me kutsume kõiki üles märkama ja märku andma, et meie lastel oleks turvaline keskkond treenimiseks, arenemiseks ja kasvamiseks. Ainult üheskoos pingutades, üksteist toetades ja usaldades saame me luua parima keskkonna klubi, treenerite, abipersonali, laste ja lastevanemate jaoks. See usaldus ei sünni iseenesest või tagantjärele tarkusest. Me peame kõik selle nimel pingutama kogu aeg. Piir lubatu ja keelatu vahel ei tohi jääda kellegi jaoks häguseks.      

Oleme viimastel aastatel väga tõsiselt vaadanud oma organisatsiooni sisse ja tegelenud klubi ümberkorraldustega. Meie klubi on väga lühikese ajaga kasvanud suureks organisatsiooniks, mistõttu jalgpallimurul toimuva kõrval oleme järjest rohkem tööd teinud üldiste väärtuste, eetika, suhtumise ja põhimõtetega. Nõmme Kalju on ja kavatseb jääda klubiks, kus kogu meie kogukond ja pere pingutab ühiselt selle nimel, et olla kasvamiseks ja arenemiseks parim ja turvalisim keskkond. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
Ott Järvela oma haiglaste NK vastasusega. Getulio ei ole 100% Kalju. Minu poeg on ka näiteks seal. Nii olen minagi osa sellest klubist ja ma olen elanud puhast ja Püha elu. Kasvatanud oma lastest jumalakartlikuid armastavaid inemesi. Sellise narratiiviga, et kogu Nõmme Kalju on täis pätte ei saa lihtsalt nõus olla. Ott sa pidevalt ropendad, heidid üsna avalikult CR7t NK jne. Mine palun vaata peeglisse. Kas oleks paslik näiteks siin tasakaaluks A. Ööveli ja A. Pohlaku väidetavad naistepeksmised siia tuua? Kas 3700 lapse pooleks rebimine iga aasta meie kõikide maksurahast pole jõletumast jõle? Nõmme Kaljus on palju inimesi ja nad ei ole süüdi kui, keegi midagi kunagi valesti! See Järvela maaslamaja löömine on lihtsalt alatu ja vastik!!! Silmakirja teenrid! Parandage meelt!!!
AinUlttauntau   •  
(146.255.183.***)
Õige Taavi, olen alati arvanud, et Kalju kontoris ja statal käiakse silma ja kõrvaklappidega. Mina usun ka Nõmme “thuglife” Kaljut.
Ferdinand Rauba   •  
(46.131.38.***)
Taavi usta sa taun ei suuda maskigi ette panna
R21   •  
(146.255.180.***)
Autor tundub tõesti siiralt nautivat, et Kaljul on jama. Ei paista erapooletu.
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
eeter peeter
Ma võiksin mitmete eri klubide taunimisväärseid asju meedias esile tuua... Targad ei räägi, mida teavad vaid teavad, mida ja kus rääkida.

AinUlttauntau
Mina ei usu NKd vaid Jeesust Kristust. Aga NKs on enamus inimesi toredad ja heasoovlikud - sellise thuglife sildi riputamine pole lihtsalt proportsionaalne ja tõene väide NK kohta.


Ferdinand Rauba
Mis maskid siia puutuvad? Taun ma ei ole - kust sul selline väärinfo pärineb - see laus laimamine - kahjuks tüüpiline argumente mitteomava räuskamine
eeter peeter   •  
(91.129.108.***)
Taavi, palun too siis teiste klubide taunimisväärsed artiklid ka siia. Jään ootama
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
Ott Järvela:
Jalgpalliliidu õigussüsteemi kontekstis tähendab see, et Kalju on süüpingis.

Jalgpalliliit võib omakohtuga jalgu puhata - see on kõik põhiseaduse vastu. Mingit süüpinki pole. EJL VÕIKS OLLA PÄRISELT JULGE JA TERVISEAMTI PIKALT SAATA ja jalgpalli arendamisele ja mängimisele keskenduda.
Mingid imelikud võimumängud ja süütukese mängimine. Aastaid tagasi propageeris üks tuntud jalgpalli tegelane võrdõiguslikkuse sildi all homojälkust kui seda talle isiklult adresseerisin, siis pani räige solvuka maha... EJL pole avalikult iial seisukohta avalikustanud, miks koondise riietuses patust elu propageeriti? Nüüd kus NKle vaja puid panna kõlbab küll.. SILMAKIRJALIK JA VASTIK!
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
eeter peeter

Nagu ütlesin: Tark ei räägi mida teab vaid teab millal, kus ja kellele, mida rääkida.
eeter peeter   •  
(85.29.229.***)
ehk siis sul ei ole midagi? ma ei teadnudki, et piibel lubab valetada
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
eeter peeter

mul on palju infot aga jaga seda siin - hoian trumbid selleks puhuks neid vaja läheb kunagi
Ma pole valetanud
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
ei jaga seda siin
Jaan95   •  
(136.228.197.***)
Taavi Usta.
Minu teada Jumal ei luba komprat korjata.
Või on sul oma jumal?
marcello   •  
(91.129.96.***)
Usta- Ott Pohlak on masendavaks tegelaseks muutunud aga fakt on see, et kolju klubis teati millega pervert tegeles! Mitte midagi ette ei võetud ja asi vaikiti maha. Nüüd kirjutada milline šokk see küll oli, on räme lauslollus!
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
Jaan95

Ma ei kogu midagi - lihtsalt tean fakte kuna olen piisavalt kaua maapeal elanud ja mu suhtlusring on väga lai.

Ühel päeval läheme kõik Tema kohtu ette ja siis kui su patud pole Jeesuse verega kaetud, siis kõik su nurjatused tuuakse lagedale
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
Jaan95

Ma pole midagi spetsiaalselt kogunud - olen piisavalt kaua maapeal ja suure suhtlusringiga inimene...
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
marcello

märgiline on ajastus....
Timbu Limbu   •  
(62.65.215.***)
Kristlik maailmavaade- ma tean, et kellelegi väetimale ja nõrgemale tehakse kusagil ääretut ülekohut, aga ma abikätt ei ulata kui ma sellest isiklikku kasu ei saa. Ja nii neid kooripoisse karistamatult pannakse.
marcello   •  
(91.129.96.***)
Mis krdi ajastus? Ühe tütarlapse jalgpalli karjäär sai lõpu tänu perverdile. Ja klubi juhtkond oli teadlik sellest " masseerimisest". Mida nad ette võtsid?
Vask   •  
(91.129.9.***)
Maakera on ümmargune!
Urmo Kivilo   •  
(91.129.107.***)
Tekkis huvi millisest Euroopa tipp clubist neiu napilt eluga pääses ? ...
Priit Saar   •  
(90.191.1.***)
Küprose klubi Somatio Barcelona FA
Rando Polberg   •  
(46.131.40.***)
50 shades of Pink!

Sisene
Trans testis Paidest kurioossel moel lahkuma pidanud ründajat, aga tunneb enim puudust kogenud Eesti mängijatest  (galerii!)
EESTLASED VS LÄTLASED
PÕNEV PÄEV PIIRI TAGA
TIPPJALGPALLILE JOON ALLA
Jalgpalli lennunduse vastu vahetanud Signy Aarna: ei kripelda üldse, sest mu parimad jalka-aastad on möödas
UUS VÄLJAKUTSE POOLAS
Karl-Romet Nõmm esimesest välislepingust, uuest särginumbrist, keerulisest ajast Floras ja ebaõnnestunud koondisedebüüdist
JALKAJUTUD STUUDIOST
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!