Suur lugu | Ojamaa: Miedz on tugev meeskond, tahame kohe kõrgliigasse tagasi tõusta (0)

Foto: Gertrud Alatare

Legnica Miedzi ääreründaja Henrik Ojamaa (28) rääkis Soccernet.ee-le muuhulgas Poola esiliigasse langemisest, meeskonna eesmärgist, kollaste kaartide teenimisest, penaltite löömisest, koostööst Artur Pikaga ja Eesti koondise treeneritest.

Eelmisel hooajal sai Miedz Poola kõrgliigas eelviimase koha ja langes seetõttu välja. Püsima jäänud Plocki Wisla kogus kõigest ühe punkti rohkem.

"Lühiajaliselt võib teatud mängudes rääkida, et asi jääb ühe või kahe detaili taha, aga pika hooaja kokkuvõttes saab igaüks selle, mida väärib. Ju me siis ei mänginud piisavalt hästi, et püsima jääda," ei hakanud Ojamaa väljalangemist ebaõnne süüks ajama.

Eesti ääreründaja ise käis eelmisel hooajal väljakul 35 liigamängus. Põhikoosseisu mahtus ta 24 korda, aga viimases viies voorus jäi ta algrivistusest välja.

Ojamaa enda sõnul treenerilt selgitust ei nõudnud: "Ega ma ei läinud tema ust maha lööma, et miks ma nüüd ei mängi. Hooaja vältel saadud mänguajaga jäin rahule. Kui läksime viimastele mängudele natuke teistsuguse lähenemisega, siis ma ei teinud sellest suurt numbrit. Muidugi oli nii tähtsaid mänge pingilt vaadata raskem, oleksin tahtnud meeskonda rohkem aidata, aga mul ei ole mingeid pretensioone."

Langemisjärgsete meeleolude kohta ütles Ojamaa: "See oli kindlasti klubis ebameeldiv aeg, valitses palju teadmatust ja võis oodata muutusi. Aga kuna suvepaus oli suhteliselt lühike ja mul endal oli kehtiv leping olemas, siis ma ei jäänud väga pikalt pettumustvalmistanud hooajale mõtlema, vaid keskendusin juba järgmisele. Tundsin, et ka klubi lähenemine oli samasugune - tehti kiirelt omad järeldused ja hakati juba edasi vaatama."

Tõusmise nimel võitleb kuus-seitse meeskonda

Kuna Ojamaa on esindanud viimase kümne aasta jooksul 14 erinevat klubi ning kuna ta on tulnud korra Poola meistriks, siis võinuks arvata, et Poola esiliigasse langenud meeskonnas ta ei jätka, aga eestlane jäi paigale. Seda, milliseid variante tal veel laual oli, Ojamaa avaldada ei soovinud: "Mul oli ikkagi Miedziga kehtiv leping. Austusest nende vastu ei taha ma teistest võimalustest rääkida."

Allalangemisest hoolimata jäi ametisse ka peatreener Dominik Nowak, kes juhendab Miedzi alates 2017. aasta suvest. "Kindlasti oli seal kokkuvõtvaid miitinguid, aga võib-olla praeguse treeneri kasuks rääkis see, et tal on juba Miedziga kõrgliigasse tõusmise kogemus olemas," pakkus Ojamaa.

Foto: Jana Pipar / Jalgpall.ee

Käimasoleval Poola esiliiga hooajal on Miedzi eesmärk kõrge. "Tore on näha, et meeskond on ka selleks hooajaks komplekteeritud väga ambitsioonikalt, eelarve jäi isegi esiliigas suhteliselt samaks. Selge eesmärk on kohe kõrgliigasse tagasi tõusta," teatas Ojamaa.

"Meil on päris hea segu noortest, kes tahavad ennast tõestada, ja kogenud mängijatest, kelle seas on teisigi Poola meistreid. Ma olen väga kindel meie meeskonna kvaliteedis. Peaksime olema sel aastal liiga üks tugevamaid, kui mitte kõige tugevam meeskond. Eks seda näitavad muidugi mängud ja me peame seda väljakul tõestama, aga olen selle suhtes positiivselt meelestatud."

Kui suur tundus kontrast kõrgliigast esiliigasse mängima minnes? "Ma ei ütleks, et erinevus niiväga suur on. Publikut käib ka esiliigas staadionil väga palju. Vahe on võib-olla see, et teised meeskonnad tulevad meie väljakule mängima väga kaitsest lähtuvalt."

Seitsme vooruga on Miedz teeninud neli võitu, ühe viigi ja kaks kaotust. Tihedas tabelis jagab Miedz hetkel teist kohta, kuid näiteks 13. koht on vaid kolme punkti kaugusel.

"Sel hooajal tõuseb kõrgliigasse kokku kolm meeskonda - kaks otse ja kolmas läbi play-off-süsteemi. Ma arvan, et nende kohtade nimel võitlevad umbes kuus-seitse meeskonda, kelle eelarve on selline, et nad on tõusmise nimel investeerinud," rääkis Ojamaa.

Liider on hetkel kolmepunktilise edumaaga Mieleci Stal, kellele Miedz kaotas augusti lõpus võõrsil 0:1. "Ma ei ütleks, et me nendest kehvemad olime, see mäng oleks võinud vabalt jääda ka 1:0 meie kasuks," märkis Ojamaa. "Aga tol päeval nad võtsid jah kolm punkti."

Enne igat mängu palub kohtunikul mitte kaarti anda

Ojamaa ise on kuulunud kõigis seitsmes mängus põhikoosseisu. Väravaid on tema nimel praeguseks kaks. "Olen oma hooaja algusega rahul. Olen saanud mängida kogu aeg oma positsioonil vasakul äärel, saanud näidata asju, milles olen hea, ja olnud meeskonnale kasulik."

Oma kahest väravast ühe lõi Ojamaa penaltist. "Pärast Petteri Forselli lahkumist pole meil kindlat kokkulepitud penaltilööjat. Ühes hooajaeelses sõprusmängus olin ka penalti realiseerinud ja liigamängus tundsin ennast enesekindlalt. Pall oli vist väravavahi käes, võtsin selle endale ja lõin väravasse. Pennal on selline asi, mida ei tohiks kunagi karta. See on lihtsalt väga hea võimalus värav lüüa. Halvim, mis võib juhtuda, on see, et ei lähe sisse - see ei oleks katastroof," selgitas ta.

See, et Ojamaa penalti realiseeris, ei toonud kaasa kokkulepet, et ta tingimata ka ülejäänud 11 meetri karistuslööke sooritama läheb. "Kui järgmise penalti ajal keegi teine tunneb, et tal on antud hetkel hea enesekindlus, või on ise penalti teeninud, siis ma ei hakka kindlasti temalt palli ära tirima," lubas vasakäär.

Foto: Jana Pipar / Jalgpall.ee

Juba nelja esimese vooruga korjas Ojamaa kolm kollast kaarti ehk sama palju kui terve eelmise hooajaga. "Need olid mingid veidrad kollased kaardid. Ühe puhul tehti mulle viga, aga kohtunik arvas, et ma näitlesin. Täpselt kõiki kaarte ma ei mäleta, aga vea eest tuli ainult üks," meenutas Ojamaa.

"Kuna mul on vist üks kaart puudu mängukeelust, siis ma nüüd enne igat mängu räägin kohtunikuga, et tead, kui on väike probleem, siis tule kõigepealt minu jutule, ära mulle kohe kaarti anna."

Miedzi üheks eeliseks on eesti keel

Miedzis Ojamaaga samas väljaku servas mängib tema koondisekaaslane, vasakkaitsja Artur Pikk. Nende heast kokkumängust võib kasu olla ka Eesti koondisel.

"Mulle väga meeldib Arturiga koos mängida, teame praeguseks teineteise liikumisi väga hästi. Kui pall alles Arturini jõuab, siis saan juba eesti keeles öelda, kas tahan palli liini taha või jalga. Eesti keel annab meile Poola esiliigas võib-olla väikese eelise," ütles Ojamaa.

Lisaks Ojamaale ja Pikale kuulub Miedzi ridadesse veel üks mängija Baltimaadest - klubiga liitus suvisel üleminekuperioodil 24-aastane Läti ründaja Valerijs Šabala, kes oli eelmisel hooajal Poola esiliiga parim väravakütt. Sel hooajal pole lätlane veel jalga valgeks saanud.

"Ta on hea mängija," kiitis Ojamaa. "Ma olen täiesti kindel, et ta lööb meie jaoks sel hooajal veel palju väravaid. Kujutan ette, et tal on ründajana lihtsalt vaja, et pall korra temast väravasse põrkaks, ja siis hakkab tabamusi tulema. Tal on väga hea CV, ka kõrgliiga meeskonnad oleksid teda endale tahtnud."

Foto: Gertrud Alatare

Reim viimasest mängust rääkima ei tulnud

Eesti koondis mängis viimati 11. juunil, kui sai Mainzis Saksamaalt peksa skooriga 0:8. Ojamaa sekkus vahetusest. Pärast mängu ütles peatreener Martin Reim ajakirjanikele, et juhul kui ta ametis jätkab (hiljem selgus, et ei jätka), siis jäi see suure tõenäosusega mõnele koondislasele lahkumismänguks. Intervjuus ERR-ile lausus ta: "Ühe vahetusega ma ei ole absoluutselt rahul." Vahetusest sisenes kokku kolm Eesti koondislast, kellest ühte - debütant Vladislav Kreidat - Reim kiitis.

Kas Ojamaa tunneb, et Reimi laused võisid ka teda puudutada ja ilma treenerivahetuseta võinuks ta koondisekutseta jääda? "Ma ei tea täpselt, mida ta pressikonverentsil rääkis. Minuga ei rääkinud Martin sellest mängust midagi. Mul on raske öelda, milline tema arvamus minu isiklikust etteastest oli, seda teab ta ainult ise. Ma eeldan, et kui tal oleks olnud mingi mure või väga tugev arvamus, siis ta oleks tulnud ja minuga ise rääkinud," sõnas Ojamaa.

Äsjase treenerivahetuse vajalikkuse osas 38-kordne internatsionaal mingit seisukohta ei oma: "Ma oma peas ei mõtle, et kes võiks olla treener. Selle üle otsustamine on teiste inimeste töö. Mina tulen mängijana koondisesse kohale ning keskendun sellele, et treeneri juhiseid väljakul ellu viia ja meeskondlikult võimalikult hea tulemus saavutada."

Uue peatreeneri Karel Voolaidiga oli Ojamaa enne koondise juurde tulekut korra telefonitsi vestelnud. "Ma saan aru, et ta vaatab kõiki minu mänge. Kuna olen klubis mänginud kogu aeg vasakul, siis ma ei näe põhjust, miks ta peaks mind kuhugi kardinaalselt mujale mängima panema, aga see on muidugi tema otsustada. Tal on vaja leida parim lähenemine kaheks väga erinevaks koondisemänguks."

Eesti võõrustab EM-valikkohtumistes täna kell 19.00 Valgevenet ja esmaspäeval kell 21.45 Hollandit. Nii Eestil (kolme mänguga) kui ka Valgevenel (nelja mänguga) on veel punktiarve avamata.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
SILM PEALE!
Mihkel Järviste: ma polnud oma satsis kõige andekam, aga nägin palju vaeva, küll siis tuleb ka tulemus
LEPMETSA KAASUS
Kui võit ei ole tähtis, vaid ainus võimalus
MEISTRITE LIIGA
ÜLEMINEK SOOLAS?
Ainsalu jättis Floraga hüvasti: olen nii naeratanud kui ka kannatanud
EESTI VÕITIS KODUS LÄTIT
KARIKAVÕISTLUSED
VAATA JÄRELE: Nõmme United osutas tugevat vastupanu, aga Kalev võitis väravaterohke lahingu  (+ galerii!)
TULEVIKUST
VENEMAAL HAKKAS PIHTA
TASKUHÄÄLINGU VÄRSKE OSA
Pikk ette (ja ise järele) | Eesti klubidele langes sülle üle ootuste hea euroloos
SOCCERNET TV
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
16
14
1
1
43:11
43
2.
Nõmme Kalju FC
16
10
2
4
31:10
32
3.
Paide Linnameeskond
16
10
0
6
36:20
30
4.
Tallinna FCI Levadia
16
8
4
4
38:24
28
5.
Viljandi JK Tulevik
16
8
0
8
22:28
24
6.
Tartu JK Tammeka
16
4
5
7
16:25
17
7.
JK Narva Trans
16
4
4
8
18:25
16
8.
FC Kuressaare
16
4
3
9
15:29
15
9.
Tallinna JK Legion
16
3
4
9
9:23
13
10.
JK Tallinna Kalev
16
2
3
11
8:41
9
VIIMASED PILDIGALERIID
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
43
Nõmme Kalju FC
32
Paide Linnameeskond
30
Tallinna FCI Levadia
28
Viljandi JK Tulevik
24
Tartu JK Tammeka
17
JK Narva Trans
16
FC Kuressaare
15
Tallinna JK Legion
13
JK Tallinna Kalev
9
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK