Täielikult lagunenud Manchester United sai Premier League'i ajastul klubi suurima kaotuse (0)

Ole Gunnar Solskjaer ja Manchester United said Inglismaa kõrgliigas ühe võidu kõrvale hooaja teise kaotuse: kodusel Old Traffordil jäädi Jose Mourinhole ja Tottenham Hotspurile alla 1:6 - see tähistab Premier League'i ajastul klubi ajaloo suurima kaotuse kordamist.

Mängu peakohtunik Anthony Taylor määras juba 30. sekundil Manchester Unitedi kasuks penalti, sest Davinson Sanchez kukutas karistusalas Anthony Martiali. 11 meetri karistuslöögi realiseeris Bruno Fernandes, kuid Mourinho hoolealused pöörasid kiiresti kaotusseisu eduseisuks, sest neljandal minutil skooris Tanguy Ndombele ja seitsmendal minutil Heung-Min Son.

28. minutil andis Erik Lamela Manchester Unitedi nurgalöögi-olukorras küünarnukihoobi Martialile, kes reageeris sellele omapoolse käelöögiga, kuid siinkohal on suurim küsimärk Taylori otsus: punase kaardi sai Martial ning peakohtuniku hinnangul ei olnud Lamelal süüd.

Seejärel lagunes kümnekesi mänginud Manchester United täielikult, sest Harry Kane lõi 30. minutil Tottenhami neljanda ja Son 37. minutil viienda värava. Serge Aurier skooris 51. minutil ning Kane realiseeris 79. minutil Paul Pogba põhjustatud penalti.

Tegu on kolmanda mänguga Premier League'is, kui Manchester Unitedile on löödud kuus väravat: esimene sündis 1996. aastal Southamptoni (3:6), teine 2011. aastal Manchester City (1:6) ja nüüd kolmas Tottenhami (1:6) vastu. Kusjuures need kõik mängud on toimunud oktoobrikuus. Lisaks kaotati oktoobris 1996. aastal võõrsil Newcastle Unitedile 0:5.

Tänavusel hooajal kaks esimest kodumängu kaotanud - klubi ajaloos viiendat korda! - Manchester United paikneb Inglismaa kõrgliigas kolme punktiga alles 16. kohal, väravate vahe 5:11. Seitse silma teeninud Tottenham asub viiendal tabelireal.