VAATA JÄRELE: Saku esimene Balti liiga kodumäng tõi suure kaotuse, aga ilusa värava (0)

Naiste Balti liigas pidas Eesti hõbedaklubi Saku Sporting oma esimese kodumängu, kui võõrustas võistluse liidrit, Leedu meistrit Šiauliai Gintrat. Külalised said suure 5:1 võidu.

Kui Gintra oli enne tänast võitnud Läti klubisid SFK Riiat ja SK Super Novat kokku 13:0 väravate vahega, siis Sportingul oli seni hinge all 0:1 kaotatud võõrsilmäng Riiaga. Eelmisel nädalal oleks pidanud toimuma mäng Žalgirisega, ent see jäi vastase koroonasse haigestumise tõttu ära.

Esmaspäeval demonstreeris Gintra kiirelt oma võimu, kui Oluwadamilola Koku viis nad juba neljandal minutil juhtima. Vaheajaks lõi Miracle Porter Leedu naiskonna 2:0 juhtima.

Kohe teise poolaja alguses lõi Koku kasti tagant 3:0, mis kustutas suuresti Sportingu lootused. 57. minutil suurendas Vivian Ikechukwu skoori veelgi. 74. minutil sai Saku kätte aga oma auvärava, kui vahetusest sekkunud Hanna-Lisa Kuslapi kauglöök muutis seisuks 1:4. Lõppsõna jäi siiski Gintrale, kes vormistas minut hiljem Trudi Carteri abil Leedu klubi 5:1 võidu.

Liigatabelis jätkab Gintra üheksa punktiga kindla liidrina, Saku on barankaga eelviimane, viies. Kolmapäeval kell 17.30 võõrustab Balti liigas hetkel teist kohta hoidev, täiseduga FC Flora naiskond Soccernet TV otse-eetris olevas kohtumises täna väljakul käinud Gintrat.