Uljalt peale läinud U21 koondise puur löödi Poolas palle täis (kaks kasutamata penaltit) (2)

AS Roma täht Nicola Zalewski läbimurdel. Foto: Scanpix / Cyfrasport / Newspix via ZUMA Press

Kuu aega tagasi Poolale Tallinnas 0:1 alla jäänud Eesti U21 koondis alustas ka võõrsilmängu uljalt, kuid poolakad panid enda taseme maksvusele ning lõid kahel penaltil eksimisest hoolimata viis vastuseta väravat.

Avapoolajal lasi Poola Eestil ootamatult rahulikult palliga toimetada ning sinisärklased kasutasid seda võimalust innukalt, olgugi et kodumeeskonna kiired üleminekud kujutasid pidevalt ohtu. Mängu esimese pealelöögi eest hoolitses 4. minutil Eesti kapten Kevor Palumets, nõudes Kacper Tobiaszilt tõrjet.

Poolakate esimene löök tõi aga 8. minutil kohe kaasa ka võrgusahina. AS Roma äär Nicola Zalewski andis vasakult äärelt madala söödu kasti, meeskonnakaaslane lasi selle läbi ja Michal Rakoczy pääses tosinalt meetrilt vabalt löögile, misjärel Kaur Kivila ei jõudnud piisavalt kiiresti viskuda, et palli teekonda takistada - 1:0.

Eesti jätkas julgelt palliga toimetamist ning jõudis viigiväravale kõige lähemale 17. minutil, kui Daniil Kuraksin pääses kümnelt meetrilt jalaga Kristo Hussari tsenderdust ründama, aga saatis palli üle värava.

Viis minutit hiljem lõi Zalewski Poola teise, murdes trahvikasti ja möödudes seejuures korraga nii Kristo Hussarist kui ka Nikita Mihhailovist, enne kui ta palli seitsmelt meetrilt posti kõrvale läkitas - 2:0.

28. minutil oli Lukasz Bejger lähedal, et Hussari tsenderdus enda väravasse suunata, aga tema õnneks maandus pall Poola väravalatil.

Eesti jaoks mänguliselt suhteliselt positiivne avapoolaeg kippus viimastel minutitel inetuks. 44. minutil sai Kivila Kajetan Szmyti lähilööki tõrjudes palliga näkku, misjärel põrkas see väravajoonele, kust Filip Szymczak selle võrku lajatas - 3:0.

Poolaja neljandal lisaminutil hüppas Palumets trahvikastis Rakoczyle kehasse ning Norra kohtunik hindas seda penalti vääriliseks. Loetud minutid varem Szmyti löögi tõttu tohterdamist vajanud ja vatitropid ninna saanud Kivila suutis nüüd sama mehe löögi hiilgavalt posti kõrvalt tõrjuda ning ka Szmyti jätkuüritust piisavalt häirida, et see napilt mööda põrkas.

Teine poolaeg kuulus palju kindlamalt Poolale ning eestlased olid suurema osa ajast kaitsesse surutud, suutmata ka kontratel erilist ohtu kujutada. Kodumeeskonnal avanes palju võimalusi ning 57. minutil saigi Filip Szymczak palli väravasse, leides kiire läbisöödu järel Eesti kasti paremast küljest ruumi ja saates palli suhteliselt terava nurga alt väravasse - 4:0.

Eesti teise poolaja ainsaks pealelöögiks jäi Aleksandr Šapovalovi kaugüritus 65. minutil, mille püüdmine Poola väravavahile probleeme ei valmistanud.

Eesti värava all oli samas pidevalt oht üleval ning vaid Kivila tõrjed, kaitsjate blokid ja poolakate kõikuv sihik hoidsid seisu enam-vähem viisakana. 72. minutil vahe siiski kärises, kui minut varem vahetusest sekkunud Tomasz Pienko murdis vasakult Eesti kasti ning saatis täpse löögi tagumise posti kõrvale - 5:0.

Sama mees teenis kümmekond minutit hiljem penalti, kui Sander Alex Liit jäi Pienko takistamisel selgelt hiljaks, kukutas poolaka penaltivääriliselt ning sai ühtlasi ise vigastada ja vahetati välja. Szymon Wlodarczyk saatis aga penaltipunktilt palli väravast mööda ning tegi sama mõned minutid hiljem ka üks-üks-olukorras.

Kui avapoolajal valdas Eesti palli 43% mänguajast, sooritas 4 pealelööki 7 vastu ning teenis 3 nurgalööki 2 vastu, siis teisel poolajal kaldusid kõik näitajad selgelt Poola kasuks. Pallivaldamine jäi 60-40, löögid kokku 16:5, löögid raamide vahele 8:3 ja nurgalöögid 8:7.

17. oktoobril kell 19 Stal Stalowa Wolas

Poola U21 - Eesti U21  5:0 (3:0)
7. Michal Rakoczy, 22. Nicola Zalewski, 44., 57. Filip Szymczak, 72. Tomasz Pienko

Realiseerimata penaltid: 45+5. Kajetan Szmyt (Kaur Kivila tõrjus), 83. Szymon Wlodarczyk (mööda)