VAATA JÄRELE: VAR sekkus Flora kahjuks kaks korda, aga Tammekast saadi ikkagi jagu (Vaprus võitis viieväravalises lahingus Transi) (0)

Tallinna Flora sai Premium liiga 29. voorus magusad võidupunktid, kui pööras võõrsil Tartu Tammeka vastu teisel poolajal 0:1 kaotusseisu 2:1 võiduks. Mängu saab järele vaadata Soccernet TV-st.

Konstantin Vassiljev teenis juba teisel minutil Flora kasuks penalti, kuid siis sekkus videokohtunik Kevin Kaivoja, kes kutsus peakohtuniku ekraani juurde kordust vaatama. Vilemees Martti Pukk nägi, et Vassiljevil ei olnud kontakti Eugenio Bracelliga, vaid Flora kapten lõi ise oma jala maasse. Penalti tühistati.

Tammeka pääses 14. minutil juhtima, kui Herman Pedmanson suunas nurgalöögi olukorras Artur Uljanovi tsenderduse võrku. Pedmanson sai samas olukorras vigastada ja lahkus mõned minutid hiljem väljakult. Flora tegi samuti sunnitud vahetuse, kui 24. minutil asendas Robert Veering vigastada saanud Erko Jonne Tõugjast.

Flora olukord muutus veelgi keerulisemaks 33. minutil, kui Mihhail Kolobov tegi vea värava suunas jooksnud Kevin Mätase vastu. Pukk näitas talle esialgu kollast kaarti, aga Kaivoja kutsus vilemehe teist korda ekraani juurde kordust vaatama. Ilmselge väravavõimaluse ärahoidmine ja kollane kaart muudeti punaseks.

Esimesel poolajal kohati Tammeka surve alla jäänud Flora oli teisel poolajal nagu uuestisündinud. Flora tegi vaheajal kolmikvahetuse ja pööras mõne minutiga 0:1 kaotusseisu 2:1 eduseisuks, kui 47. minutil skooris Rauno Alliku eeltööst Sergei Zenjov ja 50. minutil Ken Kallaste söödust Henrik Ojamaa.

Flora hoidis eduseisust kinni ja tõusis tabelis Levadiaga samadele punktidele. Tammeka jätkab üheksandal kohal, edestades punast laternat Harju Laagrit kuue punktiga.

Teises samaaegses mängus teenis Pärnu Vaprus hilise 3:2 võidu Narva Transi üle. Esimese poolaja ainsa värava lõi Sander Kapper, kes sahistas võrku Enrico Veensalu tsenderdusest. Teisel poolajal haaras initsiatiivi Trans, kes läks kaotusseisust ise 2:1 juhtima. Daniil Tarassenkovi tsenderdusest skooris Aleksandr Nikolajev ning VAR-i abil määratud penalti realiseeris Tristan Koskor, kes tõusis Premium liiga väravaküttide edetabeli ainuliidriks.

Kaotusseisu jäänult haaras omakorda initsiatiivi Vaprus. Teisele poolajale lisati kuus minutit. Kui need olid täis tiksunud, olid pärnakad ikka veel 1:2 taga, kuid kohtumise saatuse otsustasid vahetusmehe Ronaldo Tiismaa 90+8. ja 90+10. minuti tabamused. Esimesel puhul realiseeris ta Kristjan Kase teenitud ja VAR-i sekkumise järel määratud penalti, teises olukorras lõi ta postipõrkega võrku Joonas Silla madala tsenderduse.

Vaprus jätkab kolmandal kohal paikneva Nõmme Kaljuga võrdsete punktide peal. Trans on kaheksapunktilise eduga Tammeka ees kaheksandal kohal.

Protokollid:

27. septembril kell 19.00 Tartu Tamme staadionil

Tartu JK Tammeka - Tallinna FC Flora  1:2 (1:0)
14. Herman Pedmanson - 47. Sergei Zenjov, 50. Henrik Ojamaa

Väravasöödud: 14. Artur Uljanov - 47. Rauno Alliku, 50. Ken Kallaste
Hoiatused: 45+2. Kevin Mätas, 61. Dominic Laaneots, 73. Giacomo Uggeri, 84. Tanel Tammik, 90. Kevin Anderson - 83. Rauno Alliku
AVAR: Riivo Stolts

Tammeka: Richard Aland, Tanel Tammik, Eugenio Bracelli, Reio Laabus, Rasmus Kallas, Herman Pedmanson (18. Dominic Laaneots; 80. Kevin Anderson)), Giacomo Uggeri, Artur Uljanov, Patrick Genro Veelma, Kevin Mätas, Ahmed Adebayo Basher.
Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Dominic Laaneots, Egert Naruson, Devid Lehter, Kevin Burov, Sander Puri, Kevin Anderson.

Flora: Evert Grünvald, Ken Kallaste, Erko Jonne Tõugjas (24. Robert Veering), Mihhail Kolobov, Michael Lilander, Konstantin Vassiljev (46. Kristo Hussar), Vladislav Kreida (46. Mihkel Järviste), Henrik Ojamaa, Martin Miller, Nikita Mihhailov (46. Rauno Alliku), Sergei Zenjov.
Varus: Ingmar Krister Paplavskis, Mihkel Järviste, Rauno Alliku, Kristo Hussar, Markkus Seppik, Tony Varjund, Robert Veering, Bruno Vain, Daniil Kuraksin.

27. septembril kell 19.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - JK Narva Trans  3:2 (1:0)
30. Sander Kapper, 90+8. pen., 90+10. Ronaldo Tiismaa - 59. Aleksandr Nikolajev, 68. pen. Tristan Koskor

Väravasöödud: 30. Enrico Veensalu, 90+8. Kristjan Kask, 90+10. Joonas Sild - 59. Daniil Tarassenkov, 68. Harlin Suarez
Hoiatused: 26. Aleksandr Jegorov, 27. Deniss Poljakov
Mänguolud: +17, pilves ilm, muruväljak väga heas seisukorras