VAATA JÄRELE: Vastastikused kingitused tähendasid Tarva-Santose viiki (hinda mängijaid!) (5)

Esiliiga 13. voor jätkus täna kell 19 Tartus, kus kohalik Santos võõrustas Rakvere Tarvast. Mäng lõppes 1:1 viigiga.

Tartu Santos on tänavust hooaeg alustanud alla ootuste ja lootis Tarva vastu kindlasti punktilisa korjata, seda eriti avapoolaja järel. Tarvas sõitis külla üsnagi hõredate ridadega ja Santos oli esimesel poolajal üle.

Teise alguses eksis aga Santose puurilukk Rasmus Kriisa, söötes palli Sergei Akimovi jalale, ja vanameister kasutas kingituse ära. Kümmekond minutit hiljem tegi vastukingituse Kaarel Saar, lüües pallist mööda ja Karl Rudolf Õigusele jäi vormistamise vaev.

Õige pea jättis veel ühe palli sisuliselt tühja väravasse lükkamata, aga Tarvas valitses teist 45 minutit. Ka Kriisa heastas oma prohmaka, tehes nii Joonas Ljaši kui Siim Rannamäe löökidele tasemel tõrjed ja mäng lõppes 1:1 viigiga.

10. mail kell 19 Annelinna kunstmurustaadionil

Tartu FC Santos - Rakvere JK Tarvas 1:1 (0:0)
59. Karl Rudolf Õigus - 49. Sergei Akimov

Hoiatused: 68. Karl Rudolf Õigus, 82. Frederik Pelska, 90.+4. Ander Vool - 62. Mario Kuokkanen, 90.+3. Taavi Münter
Mänguolud: +19, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 100
Peakohtunik: Martti Pukk
Abikohtunikud: Sander Jürjens, Andres Jahimaa
Neljas kohtunik: Petteri Schultz

Santos: Rasmus Kriisa, Kaarel Kallandi, Karl Markus Kõivastik (89. Marten Zovo), Kenn Laas, Artur Laks, Frederik Pelska, Kevin Märtmaa, Andree Porila (79. Mark-Oskar Arst), Kristofer Reinberg, Ander Vool, Karl Rudolf Õigus.
Varus: Mark-Oskar Arst, Oskar Meus, Peeter Samoldin, Markus Sossi, Marten Zovo.

Tarvas: Artjom Levizi, Taavi Münter, Kaarel Saar, Mehis Vahero, Mihkel Saar, Dmitri Baikov, Mario Kuokkanen, German-Guri Lvov, Joonas Ljaš, Siim Rannamäe, Sergei Akimov (70. Karel Liblekas).
Varus: Chris Martin, Jaan Matis Kangur, Jan Hendrik Kangur, Karel Liblekas, Sander Susi.

Mängueelsed kommentaarid:

Santose peatreener Janar Sagim: "Tiheda mängugraafiku viimane mäng Rakvere vastu saab olema paras katsumus. Esimesel mängul murul paistsid rasked jalad eriti silma. Nüüd tagasi kodusel kunstil ei taha Santos koos 12. mängijaga tribüünil Rakverele külalislahkust üles näidata. Võõrsil olime enam-vähem samas seisus, siis suutsid pullid meid lihtsa mänguga maha murda."

Võõrustajate poolkaitsja Karl Rudolf Õigus: "Oleme viimasel ajal koduväljakul heas hoos olnud ja soovime, et neljapäeval see ei muutuks. Loodame näha tribüünidel palju pealtvaatajaid, kelle toel kolm punkti koju jätta."

Tarva peatreener Tarmo Rebane: "Võit Maardu üle andis võistkonnale veel lisajõudu ja -tahet juurde. Peame selle hea emotsioooni Tartusse kaasa võtma, sest kindlasti tuleb raske mäng. Santos on oma koduväljakul tugev vastane - viimase kolme kodumänguga on teenitud seitse punkti."

Külaliste poolkaitsja Mario Kuokkanen: "Midagi kerget Tartus ei tule, Santos on meile raske vastane. Lähme anname endast kõik, et kolm punkti koju tuua."