Veteran lõi maailmameistri trooni kõikuma, kuniks Aitana Bonmati end mugavalt sisse seadis (0)

Aitana Bonmati viis Hispaania 2:1 võidule. Foto: Scanpix / Jeremias Gonzalez / AP Photo

Pariisi olümpiamängude naiste jalgpalliturniiri avas Jaapani ründaja Aoba Fujino iluvärav maailmameistri Hispaania võrku. Kuigi neil hetkedel oli õnn ja rõõm piiritu, võttis Aitana Bonmati sõbrannadega ikkagi oma.

Esimest korda olümpiamängudel osalev Hispaania sai tervituseks sahmaka krae vahele. 2012. aasta hõbemedalist Jaapan asus 13. minutil karistuslöögist palli taha. Salajutte pidanud Yui Hasegawa ja Aoba Fujino töötasid välja oivalise plaani: 20-aastane Fujino keerutas palli püüdmatult esimesse ristnurka!

Olümpiamängude veteranosaleja Jaapani rõõm haihtus üheksa minutit hiljem, kui maailma parim jalgpallur Aitana Bonmati ühe värava - ajaloolise, Hispaania esimese olümpiamängudel - tagasi lõi.  Teisel poolajal aitas ta enam-vähem sama teha Mariona Caldenteyl, kes tagas hispaanlannadele avamängust 2:1 võidu.

Samas grupis (C) alustas võidukalt Brasiilia, kes mängis minimaalselt üle Nigeeria. Matši kangelannaks tõusis ei keegi muu kui 38-aastane naiste jalgpalli legend Marta, kes söötis palli skoorimiseks ette Gabi Nunesile.

A-alagrupis teenisid võidud drooniskandaali tekitanud Kanada ja Prantsusmaa, kes alistasid vastavalt Uus-Meremaa (2:1) ja Kolumbia (3:2). Neist viimasel läks õige napilt: prantslannad said avapoolajaga kätte 3:0 edu, millest sai lõpuks 3:2.

Rekordvõitja USA ei jätnud mängus Sambiaga kahtlusteks ruumi, kui 25. minutiga löödi ära kõik kolm väravat. Eriliselt särasid kaks tabamust kirja saanud Mallory Swanwson ning kaks väravasöötu jaganud Lindsey Horan. Ka Giulia Gwinn andis kaks resultatiivset söötu, kui Saksamaa alistas 3:0 Austraalia.

Koondised astuvad uuesti väljakule pühapäeval.