Võitjamentaliteediga Liverpool suutis lõpuminutitega kaotuse võiduks muuta (City tegi sama!) (0)

Kui Inglismaa päev algas Manchester Unitedi 0:1 kaotusega, siis pikka aega olid samas olukorras ka klubi kaks suurimat rivaali Liverpool ja Manchester City. Lõpuminutite tabamuste toel suutsid aga liiga esinumbrid mõlemad vägagi raskelt kolm punkti teenida. Sama hästi ei läinud aga kolmandal suurel Arsenalil, kes pidi viigiga leppima.

Pisut huvitavamalt kulges tabeliliidri Liverpooli mäng. Villa Parkis peetud matšis suutis kiirelt juhtima minna mitte külalistiim vaid hoopiski uustulnuk Aston Villa. Jürgen Kloppi hoolealustele see muidugi ei meeldinud ning pisut hiljem tundus nagu Roberto Firmino oleks ühe tagasi löönud. Aga ei, tuli VAR ning rikkus punaste peo. Väidetavalt olevat brasiillane olnud väga napilt suluseisus.

Liverpool sellepärast aga jonni ei jätnud ning teisel poolajal hakati vägagi jõuliselt tulistama: kokku tehti 20 pealelööki, millest viis läks raamidesse. Võimalusi aina tekkis ja tekkis, kuid neid väga-väga vajalikke väravaid ikkagi ei tulnud. Tasapisi hakkas isegi tunduma, et Liverpooli maagiliselt pikk kaotusteta seeria saabki otsa. Kuid ei, vasakkaitsja Andrew Robertson ning Sadio Mane leidsid, et täna ei ole see päev ehk kaks meest lõid mõlemad viimase seitsme minutiga ühe ning tõid Liverpoolile üsnagi olulised punktid.

Üllatav on see, et samas olukorras oli ka valitsev meister Manchester City. Nemad mängisid omaenda kodus Southamptoniga, keda nad ka nädala keskel 3:1 karika raames võitsid. Mäletatavasti kaotas Lõuna-Inglismaa klubi viimases voorus 0:9 Leicesterile. Seega tundus ka täna võit vägagi kindel olevat. Kuid nagu varem juba mainitud, siis tegid nad üks-ühele koopiat Liverpooli mängust ning jäid juba 13. minutiga kaotusseisu. Sellele järgnes täielik domineerimine, kuid ka nemad ei suutnud esialgu vastaste väravalukku murda.

Kaua tuli oodata, kuid asja sai. Alustuseks suutis viigiseisu taastada klubi legend Sergio Agüero, kes lükkas 70. minutil Kyle Walkeri söödu väravasse. Pisut hiljem suutis ka britt ise oma jala valgeks lüüa ning nii "lihtsalt" saadigi kätte eduseis. Võib-olla on natuke üllatav see, et Walker sai esmakordselt ühes mängus kirja nii tabamuse kui ka väravasöödu. Sellega läks tal aega ainult 272 mängu.

Arsenal - Wolverhampton 1:1 (1:0)