16-aastane imelaps kirjutas ennast ajalukku, aga Barcelona jäi oma krüptoniidi vastu jälle võiduta (2)

Lamine Yamali kaks väravat ei aidanud Barcelonat Granada vastu võiduni. Foto: Scanpix / Joan Monfort / AP Photo

Valitsev Hispaania meister Barcelona oli kodumängus Granadaga, kes heitleb kõrgliigasse püsimajäämise nimel, püsti hädas. Esmalt mängiti eduseis maha ja seejärel jäädi kaks korda kaotusseisu, aga lõpuks päästeti endale viigipunkt.

Barcelona asus mängu varakult juhtima, kui 16-aastane ääreründaja Lamine Yamal sahistas 14. minutil Joao Cancelo tsenderdusest, aga tiitlikaitsja ei saanud vaheajale eduseisus, sest Ricard Sanchez, kes kuulus aastatel 2013-2017 Barcelona noortesüsteemi, lõi 43. minutil Facundo Pellistri söödust Granada viigivärava.

Granada hea hoog kandus edasi teisele poolajale, sest Pellistri lõi 60. minutil külalised 2:1 juhtima. Robert Lewandowski vastas sellele kohe viigiväravaga, aga Ignasi Miguel, kes on sarnaselt Sanchezile käinud läbi Barcelona noortesüsteemist, taastas 66. minutil Granada eduseisu. Barcelona jäi mõlema värava olukorras hätta tsenderduste kaitsmisega.

Barcelonale päästis viigipunkti ei keegi muu kui Yamal, kes esmalt kaotas Granada karistusalas palli, aga võitis selle ise kohe tagasi ja lõi umbes 20 meetrilt alla nurka. See oli Yamali liigahooaja kolmas ja kõikide sarjade peale kokku viies värav. Varem ei ole ükski mängija 16-aastaselt Hispaania kõrgliigas kolm väravat löönud. Lisaks on Yamal noorim mängija, kes ühes mängus löönud vähemalt kaks väravat.

Seejuures lõi Yamal oma profikarjääri esimese värava samuti Granada vastu, kui skooris mullu oktoobris samade meeskondade hooaja esimeses omavahelises mängus, mis lõppes 2:2 viigiga. Seekord jäi mäng 3:3 viiki, mis tähendab, et kolmandal kohal asuv Barcelona jääb nüüd Real Madridist maha kümne ja Gironast viie punktiga. Granada jätkab tabelis eelviimasel kohal.

Saab öelda, et Granada on Barcelona krüptoniit, sest viimasest viiest omavahelisest mängust koguni neli on jäänud viiki ja ühe on võitnud Granada. Barcelona viimane võit Granada üle pärineb 2021. aasta algusest, kui kariksarja veerandfinaalis saadi lisaajal 5:3 jagu.

Barcelona - Granada 3:3 (1:1)
14., 81. Lamine Yamal, 63. Robert Lewandowski - 43. Ricard Sanchez, 60. Facundo Pellistri, 66. Ignasi Miguel