55 tundi tagasi löödud väravast piisas Santosele magusaks võiduks (Keila langeb) (1)

Sellised olid tingimused laupäeval, kui mäng katkestada tuli. Foto: Esiliiga Facebook / Mika Keränen

Esiliiga 34. voorus mängiti täna lõpuni Tartu Santose ja Tallinna FCI Levadia U21 lahing, millega alustati laupäeval. 55 tundi tagasi löödud väravast piisas Santosele 1:0 võiduks.

Eestisse esimese lume toonud laupäeval said meeskonnad Annelinnas mürada veerand tundi, kuniks kohtunik Tanel Üprus otsustas mängu katkestada. Santos juhtis selleks hetkeks Karl Markus Kõivastiku väravast 1:0, kuid niivõrd varajane katkestamine tähendas, et mängu jätkati täna samalt seisult ja samalt minutilt.

Kõik ei olnud muidugi täna jätkates sama - Santose kolm kaitseväes aega teenivat mängijat ei saanud nädalasiseses mängus meeskonda enam aidata, Levadia aga võttis sel korral Tartusse kaasa Santose endise ründaja Karl Rudolf Õiguse ja näiteks sakslasest leegionäri Cem Feleki.

Isegi esindusmeeskonnast saabunud abiväed ei suutnud aga Santost täna murda ja Kõivastiku laupäeval löödud värav jäigi kohtumise ainsaks. Santose jaoks oli tegu kuldaväärt võiduga, mis kergitas nad kaheksandalt ehk üleminekumängudele viivalt kohalt taas ühe rea võrra kõrgemale.

Ühtlasi sai Santose võiduga selgeks, et koos Nõmme Kalju U21-ga langeb tagasi Esiliiga B-sse Keila JK. Neid lahutab nüüd kaheksandal kohal paiknevast Tallinna Kalev U21-st seitse silma, kuid minna on vaid kaks mängu.